Вівторок, 16 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Третина бердичівських школярів виїхала за кордон

30 бер. 2022 Вікторія Кучерява

Декілька регіонів України, яких найменше торкнулися бойові дії, з 14-го березня відновили навчання в школах. Хтось приєднався пізніше. Освітній процес проводиться у дистанційному форматі. Як це відбувається у школах Бердичівської міської територіальної громади?

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Війна війною, а навчання – за розкладом. «Станом на 28-е березня 2022-го року в закладах освіти громади загальна кількість школярів становить 9082, – повідомила заступник начальника управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради Світлана Басюк. – За межі Житомирської області виїхало 1168 учнів, за межі країни – 3060. На онлайн-навчання виходять 6133, тобто 67% школярів. Внутрішньо переміщені особи (61-а дитина) приїхали з Києва, Ірпеня, Бучі, Бородянки, Вишгорода, Вишневого, Демидова, Димера, Чернігова, Чугуєва, Житомира і Малина. Загальна кількість педагогічних працівників – 748. За межами області перебувають 37, за межами країни. – 109. Всі вони проводять дистанційні уроки та заняття»

В умовах війни вчителі намагаються організувати освітній процес, використовуючи технічні можливості навчальних закладів та свої власні ресурси із застосуванням дистанційних форм. Ми завітали до Бердичівського міського ліцею № 15. У дні важких випробувань уроки за розкладом тут починаються з 10:00. Хтось із педагогів працює вдома, хтось – у класних кімнатах, хтось виходить на онлайн-навчання, перебуваючи за кордоном. Урок фізики Ніла Макаревич починає з традиційного: «Доброго ранку». Ставить питання, креслить на дошці, пояснює, заохочує до спілкування та мотивує. На столі, як завжди, – відповідні до теми прилади. Інтернет-зв’язок періодично переривався, і це одна з проблем, яка заважає взаємодії з учнями. Навчальний процес доводиться припиняти й через сигнали повітряної тривоги. «У дистанційних уроках беруть участь діти, які зараз знаходяться у Бердичеві, і ті, хто виїхав до інших куточків України та за кордон. На зв’язок виходять по-різному, в залежності від ситуації: по півкласу та більше. Проводимо й індивідуальні заняття. У вівторок, зокрема, в мене сім зустрічей зі школярами 8–11 класів», – розповіла Ніла Василівна.

Середа 30-го березня. Заступник директора з навчально-виховної роботи БМЛ № 15 Ніна Миронець проводить урок української мови. Зазвичай на зв’язок виходять від 7-и до 20-и ліцеїстів, декілька – із зарубіжних країн. Цього дня підключилися Ліза, Таня, Віка, Аня, Аліна, Руслана, Денис, Паша та інші 10-класники. Спілкуванню, говорить Ніна Андріївна, учні радіють і з нетерпінням чекають уроків. Сама вчителька скучила за своїми вихованцями: «Ви – найкращі – розумні та гарні. Всі дуже подорослішали». «І Ви у нас – найкрасивіша!» – відгукується Матвєй. Урок розпочався…

Також учителі і працівники БМЛ № 15 допомагають військовослужбовцям ЗСУ та учасникам територіальної оборони продуктами, теплим одягом і коштами. Вже надіслали кілька гуманітарних вантажів…

Через війну цього року скасовано зовнішнє незалежне оцінювання та державну підсумкову атестацію для випускників. Вступити у виші можна буде за іншою спрощеною процедурою. Нині йдеться про створення ефективної формули вступної кампанії. На даний час посадовці працюють над альтернативою, якою може бути єдиний комплексний іспит, тобто, мультипредметний онлайн-тест.

Освіта – фундамент особистості та сильної держави. Важливо думати про збереження інтелектуального потенціалу країни. Після перемоги маємо її відбудовувати і розвивати. Активна та освічена молодь – майбутнє України.

shkola1

shkola2

shkola3

shkola4

shkola5


Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.