Вівторок, 17 Трв

Хроніка буднів воєнного стану: Бердичівська міська профспілка освітян працює задля наближення миру в Україні

03 трав. 2022 Пресцентр Бердичівської міської профспілки працівників освіти і науки

Гасло профспілок «В єдності – наша сила» – як ніколи актуальне у дні російського військового вторгнення в Україну. Бердичівська міська профспілка працівників освіти і науки згуртовано та цілеспрямовано продовжує свою основну діяльність і надає гуманітарну та волонтерську допомогу ЗСУ, теробороні, вимушеним переселенцям і тим, хто особливо потребує турботи.  

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Prof.viyna 01

З перших днів війни бердичівські освітяни щодня здійснюють реальні кроки, щоб наблизити нашу спільну Перемогу у війні з рашистами. Крім проведення уроків та занять у режимі онлайн, у вільний час усіма силами допомагають військовим, підтримують мирних жителів і тих, кому довелося залишити власні оселі і переїхати у місця тимчасового проживання.  

Prof.viyna 03

Кожна первинна профспілкова організація долучилася до збору коштів для потреб Збройних Сил України, повідомляє голова Бердичівської міської профспілки працівників освіти і науки Анжела Цвєткова: «Спілчани відгукуються на всі виклики сьогодення. І поки захисники боронять нас на передовій, ми намагаємося бути їх надійною опорою в тилу».

Prof.viyna 07

Освітяни плели і продовжують виготовляти маскувальні сітки для воїнів. Нині, зокрема, в одному з приміщень, яке надав міський підприємець, збираються педагоги і працівники освітніх закладів. Серед постійних та активних умільців із плетіння – заступник директора з навчально-виховної роботи СЗОШ № 1 ім. Т. Г. Шевченка Марина Панчук та її колеги Тетяна Поліщук (СЗОШ №1), Аліна Цвєткова (СЗОШ № 17), бухгалтер міськкому профспілки працівників освіти науки Майя Сологуб і Маріанна Шеленгівська (БКПЕП). До них приєдналися бердичівляни Лідія Шаустюк, Людмила Олексюк, Оксана Черняк, Анатолій Єрін, Юрій Антонюк, Анатолій Ціваш, Олександр Зиков, студенти Анастасія Іськова, Марія Булига, Анна Цвєткова, Максим Білоус і Дмитро Лотоцький, переселенки з Києва Анна Люта і Тетяна Дикун та інші небайдужі містяни. Координує дії цієї дружної і згуртованої спільним прагненням команди волонтер Центрального гуманітарного штабу м. Бердичева Олександра Качур. Надихає, консультує і підтримує порадами. Її помічниці, вчитель початкових класів СЗОШ № 1 ім. Т. Г. Шевченка Оксана Котовенко та вчитель хімії СЗОШ № 17 Аліна Цвєткова, – постійно на своєму «бойовому посту». «Матеріал для маскувальних сіток отримуємо звідусіль, допомагають і  жителі міста,– пояснює Оксана Іванівна. – Також співпрацюємо з волонтерами, які забезпечують нас зеленою тканиною. Необхідні нитки надсилають із Польщі. Великий внесок робить Церква Різдва Христового. Ми сплели до ста сіток різних розмірів. Також шиємо подушки для наших воїнів, їх виготовили близько 700. Разом робимо все, щоб наблизити Перемогу». «Такої аури, як у нашому колективі, мабуть, ніде немає. Атмосфера – доброзичлива, родинна», – додає Марина Панчук.

Prof.viyna 06

Освітяни продовжують збирати речі, потрібні для наших оборонців та мирних людей, які постраждали внаслідок злочинних дій агресора, втративши свої домівки і залишившись без найнеобхіднішого. «Прагнемо підтримувати вимушених переселенців, зокрема, вирішувати проблеми з житлом, – розповідає голова Бердичівської міської профспілки працівників освіти і науки Анжела Цвєткова. – Наша сила – в єдності. Міськком профспілки, директор БМЛ № 15 Ванда Івасюк допомогли влаштуватися на новому місці родинам із м. Буча Київської області та м. Чугуїв, що на Харківщині, а член президії міської профспілки Леонід Красовський – сім’ям із Запорізької області. Завідувач ЗДО № 11 Валентина Бєліч і голова профкому закладу Галина Климчук, голови профкомів ЗОШ № 5 (Таміла Новікова), ЗОШ № 12 (Алла Кирилюк) та ЗОШ № 18 (Людмила Бабич) постаралися забезпечити їх продуктами. Голова профкому Скраглівської гімназії Інна Нагорнюк, учитель зарубіжної літератури Бистрицького ліцею Тетяна Дорофеєва-Камінська та колишній учитель географії ЗОШ № 12 Олена Мисик подбали про одяг для переселенців. Велика подяка всім нашим профспілковим лідерам, котрі приєдналися до волонтерського руху. Пішли назустріч адміністрація Бердичівської міської лікарні, голова профкому медичного закладу Юрій Печенюк, щоб оглянути 9-місячного Владислава з Бучі. Батьки вдячні лікарю-педіатру Валентині Ковальчук за чуйність та увагу. Міська профспілка просить допомогти хто чим може колишній вчительці школи № 1, 81-річній Ніні Микитівні Колосович, будинок якої в Ірпені був зруйнований…».

Prof.viyna 05

Для наших захисників важлива будь-яка підтримка земляків. Пироги, вареники та інші смаколики від бердичівских освітян-профспілчан для оборонців та пацієнтів госпіталю для ветеранів війни зроблені з любов’ю і добрими побажаннями. Частинку своєї душі в українські страви вкладають педагоги і працівники СЗОШ № 17 (заступник директора з н-в роботи Інна Хрипун, учитель української мови Тетяна Недайборщ), БМЛ № 15, Бердичівської спеціальної школи Житомирської обласної ради (заступник директора з н-в роботи Зінаїда Данилова, бухгалтер Олена Петричук, секретар Валентина Драчук, шеф-кухар Дарія Бойко), учитель початкових класів НВК № 4 Надія Запольська, колектив ЗДО «Дошколярик» с. Скраглівка  та чимало їх колег з інших закладів освіти.

Prof.viyna 10

Міська профспілка працівників освіти і науки України не залишає наодинці із різними труднощами своїх спілчан, котрі перебувають на заслуженому відпочинку. За підтримки директора дитячо-юнацького табору «Соколятко» Петра Залізного самотнім пенсіонерам були доставлені продукти харчування та миючі засоби. У ці суворі дні Бердичівський міськком профспілки не забуває вітати й ювілярів поважного віку…

Prof.viyna 12

Понад 30 років за ініціативою управління освіти і науки та міської профспілки проходить акція «Незабудка» з догляду за могилами колег, друзів та рідних, котрі відійшли у світ інший. І в умовах війни цієї весни за сприяння директора КП «Комбінат комунальних підприємств міста Бердичева» Валерія Пухальського профспілкові лідери прибрали місця поховань померлих освітян під час операції «Посади квітку пам’яті». Вшанували спочилого Юхима Івановича Сікорського (1898–1984 рр.), колишнього бухгалтера декількох міських підприємств і табору «Сокіл». Міськком профспілки звертається до всіх, хто має відомості про його життєвий шлях, із проханням відгукнутися. Отримана інформація поповнить експозиції Музейної кімнати історії профспілки працівників освіти і науки м. Бердичева, яка розташована в НВК № 10.  

Prof.viyna 04

Бердичівська міська профспілка працівників освіти і науки України уклінно дякує всім і кожному, хто боронить нашу землю від загарбників, захищає наше життя. Вона і надалі працюватиме з вірою в Перемогу, задля наближення миру та щасливого майбутнього нащадків.

Prof.viyna 09

Prof.viyna 11

Prof.viyna 13

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.