П'ятниця, 1 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Бердичівські школи чекають на першокласників

Як кажуть, війна війною, а новий навчальний рік не за горами. І до нього вже почали підготовку як вчителі, так і керівники освітянської галузі. Про це журналісту розповіла очільниця міського управління освіти і науки Валентина Адаменко.


Зараз активно йдуть роботи по набору учнів до перших та десятих класів міських шкіл. Адже якщо з іншими класами ситуація більш-менш прогнозована, у всякому разі їх кількість (класів) залишається сталою, то з першими і десятими потрібно планувати, яку кількість вчителів залучити, яку кількість кабінетів відвести і т.д.


Так, станом на сьогодні батьки написали вже 894 заяви на прийом до першого класу. Для порівняння, в минулому році в Бердичеві було 907 першокласників. А до десятого класу поки що подали 300 заяв, хоча в минулому році таких було 333. Тобто, на цілий клас десятикласників може бути менше.


Але ці цифри, на жаль, не можуть дати точної картини на 1 вересня, адже сьогодні ще дуже багато дітей знаходяться за межами міста та проходять навчання дистанційно. Так, сьогодні за межами області знаходяться 699 бердичівських школярів, а за кордоном України таких 2678.


У країнах Європи постійно поліпшують умови для адаптації українців для більш тривалого, або й постійного проживання та працевлаштування наших громадян, в тому числі і активніше залучають дітей до навчання в місцевих школах. Тож сказати точно, скільки бердичівлян залишаться на навчання в Польщі чи Німеччині зараз спрогнозувати дуже важко.


Зрозуміло, що батьки про всяк випадок подають документи і до українських шкіл, і до польських, а остаточне рішення можуть приймати аж до останнього дня. Тому і у нас в Бердичеві продовжено прийом документів. Якщо раніше вже в червні визначались із кількістю класів та учнів у них, то зараз і в липні, і в серпні теж будуть приймати заяви.


Батьки майбутніх першокласників мають подати копію свідоцтва про народження дитини, довідку від сімейного лікаря і безпосередню заяву на вступ. Зробити це можна як персонально, завітавши до школи, або ж дистанційно приславши електронні копії документів.


Як і раніше, до школи спочатку записують жителів мікрорайону, в якому розташована школа, а потім вже інших бажаючих. По поданим документам аналізується ситуація та буде проводитись планування шкільної мережі на наступний навчальний рік.


А щодо цього року, то вже незабаром, 7 червня, він буде завершений. Випускники здаватимуть цьогоріч не ЗНО, а єдиний багатопрофільний тест в липні-серпні, на який зареєструвались практично всі. Відбуватиметься тестування в четвертій, десятій та дванадцятій школах (перша школа в резерві) і там не будуть збиратись по 300 учнів, як раніше, а лише по 50–60 школярів.


Але, знову ж, хто буде в цей час в Україні і хто планує продовжити навчання в українських університетах, той прийде на тест, а той, хто вибере для навчання університети Словаччини чи Польщі, той і не приїде в Бердичів.


Отже, знову, як кажуть, школярів по осені рахують...

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.