Понеділок, 15 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Лише в чотирьох бердичівських школах залишаться старші класи

Це стане черговим етапом реформування навчальних закладів, яких нинішні вчителі бачили вже багато за своє професійне життя. 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Днями на офіційному сайті міста було оприлюднено проект рішення міської ради «Про зміну типу та найменування закладів загальної середньої освіти, затвердження їх статутів».

Саме після прийняття цього рішення школи міста знову, в черговий раз, змінять свої офіційні назви і розділяться по трьом категоріям: початкова школа (1-4 класи), гімназія (1-9 класи) та ліцей (1-11класи).

Назви шкіл суттєво скоротяться, що дуже добре, але, думаю, що депутати чимало посперечаються при затвердженні назви «Ліцей «Територія 12» для дванадцятої школи та «Ліцей «Тріумф» для десятої школи. Адже якщо піти таким шляхом, то й інші заклади захочуть називатись «Перемога», «Успіх» чи «Престиж», а які ж назви залишаться тим, що не встигнуть. Хіба що «Середнячок», «Бурса» чи «Задвірки».

На жаль, знову у проекті рішення серед списку ліцеїв немає сімнадцятої школи, як це було й у колишньому подібному проекті рішення виконкому, про яке ми писали в серпні минулого року. Але на це є цілком об’єктивні причини, які випливають із Закону про освіту та кількості учнів у нашому місті.

Десятикласників набирається всього 300 осіб, і якщо врахувати вимогу, що в ліцеї повинні бути як мінімум три паралелі для влаштування профільних класів, то для цієї кількості учнів цілком достатньо старших класів у чотирьох навчальних закладах денного типу (4, 10, 12, 15) та одному вечірньому.

Адже решта з понад вісімсот учнів дев’ятих класів шкіл міста вибирають для продовження навчання або три бердичівські коледжі, або три професійні ліцеї, або ж навчальні заклади в інших містах країни. І, до речі, в усіх цих бердичівських закладах останні роки недобір студентів, тому вони активно і навіть подекуди агресивно ведуть боротьбу за кожного випускника 9 класу.

Що стосується нових статутів навчальних закладів, які мають по тридцять сторінок машинописного тексту, то особливих відмінностей між ними вловити важко. Складається враження, що в них, як і в більшості підприємницьких статутів, «запихнули» всі мислимі і немислимі норми, які стосуються всього освітньо-виховного процесу, з розрахунку, а раптом щось колись і згодиться.

Досвідчені освітяни розуміють, що ці зміни аж ніяк не останні, бо «реформування освіти» - це не процес, а стан, в якому вона знаходиться вже давно і буде ще довго, тож особливої «перемоги», як і особливої «зради» конкретно у цих запланованих рішеннях не бачать.

Залишається лише сподіватись, що вони не сильно зашкодять тому доброму і гарному, що є в нашій бердичівській освіті і зможуть хоч на граминку подолати те заскорузле і надумане, що заважає учням, вчителям і батькам єднатись в отриманні лише позитивних емоцій від своєї взаємодії.

 shkoli3

 shkoli4

 shkoli1

 shkoli2

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.