Субота, 13 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

У дні війни в серцях звучать мелодії життя: випускний вечір у Бердичівській музичній школі

01 черв. 2022 Вікторія Кучерява

Останній день весни… Не такою ми її уявляли, не такою. Весна прийшла – сувора і тривожна. Але всупереч ворожому натиску її не знищити, не подолати нашу жагу до перемоги. Весна ступила на землю з квітами та піснями, зігріваючи душу надією. І знову музика життя народжувалася в серці, проростаючи любов’ю до Батьківщини... В останній день травня мелодії натхнення, єдності та миру розливались актовою залою Бердичівської музичної школи. Випускний вечір–2022…

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Muz.vip.2022 01

Мистецтво проти війни: у музичній школі навчають, творять і досягають

Повномасштабне російське вторгнення в Україну перевернуло життя українців. Війна болісно вдарила по всіх сферах. Зазнав змін і освітній процес. В умовах воєнного стану на дистанційне навчання перейшли мистецькі навчальні заклади. Заняття у форматі онлайн проводила і Бердичівська музична школа. Такий режим був певним викликом для педагогів, учнів та батьків і під час карантинних обмежень, і в умовах воєнного стану.

Muz.vip.2022 02

Але навчання на відстані дало дітям можливість опановувати матеріал незалежно від того, де вони перебувають: удома чи за межами міста та країни. Школярі  виходили на зв’язок із різних куточків світу, надсилали фото- та відеозвіти, а бажаючі брали участь у творчих конкурсах, і досить успішно.

Muz.vip.2022 11

«Рік був дуже важким, потрібно було зберегти контингент учнів, – зазначає директор Бердичівської музичної школи Інна Бузі. – Ми знаходили різні можливості, шукали дієві рішення. Нашим учням йшли назустріч і за кордоном. Волонтери допомагали з музичними інструментами, а деякі навіть дарували. Для тих дітей, котрі не могли вийти на онлайн-зв’язок, відповідно до правил, що діють під час воєнного стану, навчання тимчасово призупинене. При поверненні учні будуть зараховані в основні списки. Чекаємо з нетерпінням усіх, чекаємо кожного…» У зв’язку з війною у 2022-му результати навчання підсумовували за поточними оцінками.

Muz.vip.2022 03

Цього року у Бердичівській музичній школі 56 випускників, 23 закінчили альма-матер мистецтва з відзнакою. Протягом всіх років навчання 11 юних музикантів, які прощаються зі школою, неодноразово ставали переможцями конкурсів міжнародного, всеукраїнського, обласного та регіонального рівнів. Весна розквітла новими творчими успіхами... Війна порушила чимало планів, але викладачі  сподіваються, що серед випускників є вихованці, котрі продовжать навчання у мистецьких закладах вищої освіти.

Muz.vip.2022 05

Двадцять восьмого травня в школі пройшло перше вступне прослуховування. Для 23-х майбутніх першокласників влаштували оглядову екскурсію і ознайомили з музичними інструментами. Наступна зустріч – 2-го червня. Колектив Бердичівської музичної школи також запрошує і дітей, які переїхали з батьками до Бердичева через війну.

Випускний вечір: і усмішки, і сльози, і подяка, і зізнання…

Музика духового оркестру, особлива атмосфера свята, урочисті звуки Гімну України… Зворушливі слова незмінної ведучої програми, викладача Антоніни Круковської у першу чергу звучали на адресу випускників Бердичівської музичної школи. Вони разом із педагогами раділи, переживали, прагнули і досягали. Цей хвилюючий день – тільки для них. День, наповнений найрізноманітнішими емоціями та незабутніми враженнями.

Muz.vip.2022 07

Помах руки керівника духового оркестру Миколи Горая – і зала наповнилася мелодіями. Ніжна та зворушлива «Черемшина» розквітала в душах світлими нотами. Не всі, на жаль, зібралися в залі через зміни та виклики, які постали перед освітнім процесом в умовах війни. Замість дітей, котрі перебувають в інших країнах, прийшли їх батьки, бабусі та дідусі. Але попри все не захмарити радість зустрічі добрих друзів. «Ідіть сміливо в доросле життя, – зверталася до винуватців святкової події директор Бердичівської музичної школи Інна Бузі. – Продовжуйте навчання у мистецьких закладах. Радуйте нас новими успіхами! Прославляйте рідне місто, збагачуйте українську культуру. Ми глибоко вдячні батькам, котрі виховали чудових дітей, міському голові та його гарній команді за моральну і матеріальну підтримку. Наша музична школа – єдина в Житомирській області, яка працювала під час війни». Щороку не може стримати хвилювання заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Михайловська, коли випускникам вручають свідоцтва. Традиція, яка забарвлена кольорами емоцій… Мама Анастасії Радушиської отримала два важливі документи дочки з відзнакою. Дівчина успішно закінчила школу по класу фортепіано та по класу вокалу. «На серці – і радість, і сум, – зізнається випускниця-відмінниця Дар’я Дзядух, переможниця Міжнародного конкурсу-фестивалю мистецтв «Яскраві таланти весни–2022». – Мені буде не вистачати тієї творчої атмосфери, яка панує в музичній школі, моїх друзів і викладачів – Тамари Сигізмундівни Дідус, Євгенії Іванівни Дворяченко та Ірини Петрівни Михайловської». Під час концертного дійства піднесена музика з-під пальців юної піаністки спалахнула відтінками глибоких почуттів. Скрипалька Марія Сорочук подарувала слухачам романс Анатолія Кос-Анатольського – розмаїття емоцій, співзвучних настрою дівчини. «Вісім років навчання – це частина життя, прекрасні миті, які не забудуться,  – говорить Маша. – З повагою та любов’ю буду згадувати викладача Ірину Миколаївну Марців та концертмейстера Ірину Олександрівну Лежнюк». Випускниця виходила зі своїми вчителями на онлайн-зв’язок, проживаючи в м. Люблін. Вона вдячна польським друзям, які пішли назустріч і допомогли знайти інструмент. У майбутньому планує продовжити професійну музичну освіту…

Muz.vip.2022 08

Випускники дарували промінчики теплих зізнань своїм наставникам, з якими разом писали чарівну казку, дякували батькам, котрі були поруч усі роки навчання. І, звичайно, потішили своїми виступами. Присутні в залі почули пісню Одарки з опери «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського у виконанні Марії Шпак (викладач – Катерина Музика, концертмейстер – Олена Пасічник). Насолодилися чарівними хвилями вальсу Рейнгольда Глієра від саксофоністки Марії Солодкової (викладач – Тарас Федорчук, концертмейстер – Світлана Оніщук). Ксилофоніст Єлисей Мазурець потішив увертюрою до опери «Весілля Фігаро» Вольфганга Амадея Моцарта (викладач – Микола Іллюхін, концертмейстер – Світлана Оніщук). Ансамбль струнних народних інструментів (керівник – Оксана Корнілецька) підбадьорив звуками польки. Авторська пісня під гітару Михайла Бочківського «Бути чи не бути», присвячена українським воїнам-захисникам, – це почуття, що перетворилися на ноти і слова: «Не зламати, не скорити нас. Боронили Січ, стоїмо за Донбас. Від героїв Крут до героїв УПА доки йде хода, Україна жива». Мистецтво – могутня сила, яка допомагає жити і боротися…

Muz.vip.2022 09

Від імені всіх батьків слова подяки адресувала педагогам Надія Поданєва: «Ви відчували наших дітей серцем і душею, сіяли зернятка умінь та знань, ніколи не опускали руки і мали залізне терпіння, навчали людяності, добру та справедливості». За багаторічною традицією на свято завітали викладачі Бердичівського педагогічного фахового коледжу. Методист відділення «Музичне мистецтво» Ірина Жеревчук привітала обдаровану у молодь і запросила вступати до вищого навчального закладу. Вокальний подарунок для юних музикантів приготувала студентка 2-го курсу БПК Дар’я Новіцька.

Заступниця міського голови Олена Петрівська подякувала за натхненну працю колективу та його керівнику, котра очолює музичну школу протягом непростого року. Випускникам побажала щасливої долі у мирній країні…

Muz.vip.2022 18

І всі разом співали «Ой, у лузі червона калина» – гімн українського спротиву, символ майбутньої Перемоги, пісню, яка об’єднує серця. Енергія слів має силу, віримо – незабаром прийде мир, Україна розквітне на крилах світлих надій.

Muz.vip.2022 10

Muz.vip.2022 12

Muz.vip.2022 13

Muz.vip.2022 14

Muz.vip.2022 15

Muz.vip.2022 16

Muz.vip.2022 17

Muz.vip.2022 19

Muz.vip.2022 20

Muz.vip.2022 21

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.