П'ятниця, 1 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Яким був навчальний рік у бердичівській громаді

Завершився навчальний рік 2021-2022, нелегкий і незвичайний. Останній шкільний дзвоник у загальноосвітніх навчальних закладах пролунав у вівторок, 07 червня. Прозвітувала про те, чим увінчався цей рік, які труднощі довелося долати і що особливого було, на Офіційному сайті Бердичева начальниця управління освіти і науки Валентина Адаменко.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


За її словами, освітній процес 1 вересня розпочався вчасно і в «очному» режимі. За шкільні парти сіли 9 тисяч 81 учень, 184 із них - у Скраглівській гімназії. До 1 класу пішли 907 учнів. У листопаді активно зростала захворюваність серед дітей на ОРЗ, COVID-19, тому школярі на 3 тижні перейшли на дистанційне навчання. У січні була аналогічна ситуація і діти 2 тижні навчалися онлайн. А вже із початком повномасштабного вторгнення росії в Україну 24-го лютого бердичівські школярі пішли на дистанційне навчання.


Щодо позашкілля, то навчання тут було змішане. У травні та червні ЦПО та ДЮСШ  перейшли знову до очної форми роботи. Також протягом 2 місяців працюють 6 ДНЗ, які відвідують 500 дітей.


Як зазначила Валентина Адаменко, «дистанційка» ускладнила процес навчання: перебої інтернету під час онлайн-уроків, вимушене переселення через війну у місцевості, де інтернету немає, повітряні тривоги.


Вчителям було важко, бо не було живого спілкування з дітьми. Крім того, не вистачало часу, щоб викласти матеріал у повному обсязі. Перевірити знання учнів було нелегко, адже далеко не факт, що диктанти, твори, перекази, тести чи контрольні роботи учні виконували повністю самостійно. Тому рівень успішності дітей бажає кращого.


Планувалося надолужити те, що не було викладено, влітку впродовж серпня у вигляді очних уроків, індивідуальних занять, консультації для дітей, які мають бажання покращити свої знання. Самі вчителі готові працювати з дітьми, адже під час воєнного стану відпустки педагогів скоротилися до 24-х діб. Проте це можливо лише якщо закінчиться війна.


Протягом навчального року організована педагогами робота була спрямована на виховання патріотизму, любові до рідного краю, вшанування героїв-захисників. Учні, батьки та педагоги об’єднувалися завдяки участі у волонтерстві. У школах плели сітки, готували гарячих обідів для ТРО, військових частин, пасажирів евакуаційних потягів. Діти також допомагали збирати гуманітарну допомогу для бійців, брали шефство над людьми похилого віку, вшановували загиблих земляків під час прощання з ними.


Для бердичівських випускників, яких у громаді понад тисячу, цей рік також був особливим. Начальниця управління освіти і науки наголосила, що 822 учні закінчують 9-й клас, 356 дітей – 11-й клас. Для них відмінено державну підсумкову атестацію, а ЗНО цьогоріч проводять у вигляді національного мультипредметного тесту у трьох сесіях. Основна пройде з 18 липня по 10 серпня, додаткова  – з 16 по 20 серпня, спеціальна – з 12 по 16 вересня. Для цього відведено три школи: № 4, 10, 12, резервна СЗОШ №1. Випускники складатимуть на комп’ютері один тест, до якого включено 60 завдань з української мови, математики та історії України, на розв‘язання яких відведено 120 хвилин.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.