Роздрукувати цю сторінку

«Ми хочемо залишити щось після себе», - на Бердичівщині випускники гімназії, замість випуску, висадять парк у своєму селі

15 черв. 2022 Даша Шерстюк

Випускники Великоп’ятигірської гімназії, замість святкування випускного вечора, вирішили залишити згадку про себе і розпочали у рідному селі висадку парку. Початкова назва парку є дуже символічною – «Парк майбутнього».

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Випускниця Анастасія Корнійчук зазначає, що ідея про посадку парку виникла не одразу. «Ми дійсно довго думали, що б це вигадати, щоб залишити школі щось після себе. Одного разу, коли ми з однокласниками гуляли, то побачили, як продають дерева. Ось нам у голову прийшла ідея купити їх на подарунок для школи і зробити парк», - розповідає Анастасія.

За словами іншої випускниці Дар’ї Тихончук, вони вирішили організувати таку альтернативу випуску через події в країні. «У наш час, на жаль, триває війна і ми не можемо відсвяткувати випуск. Тому ми захотіли залишити після себе традицію висаджувати дерева у нашому новому парку», - поділилася Дар’я.

Сам парк у селі з’явився саме за ініціативи випускників, сприяння керівництва гімназії та представників місцевої влади. Його вирішили створити біля школи і надалі планується його розвиток. За словами випускниці Вероніки Стельмах, вони планують допомагати у подальшому розвитку парку та підтримувати інших випускників у цій ініціативі. «Ми хочемо кожного року висаджувати ще по декілька дерев чи кущів, щоб парк розвивався та ставав більшим. Ще час від часу ми будемо збиратися тут та допомагати у прибиранні території», - розповіла дівчина.

Директорка Великоп’ятигірської гімназії Алла Лотоцька каже, що подальша висадка парку стане традицією для наступних поколінь випускників. «Для мене, якщо чесно, ця ініціатива була неначе певний поштовх до своєрідних турбот. Я розуміла, що діти самі не впораються та їм потрібна допомога. Але таку ідею треба підтримувати. Якщо вона вже виникла, якщо є бажання, то не можна просто залишити без підтримки. Будемо наступних випускників налаштовувати на продовження цього започаткування. Це стане традицією. Сьогодні ми заклали початок. А надалі випускники будуть це продовжувати і робити благоустрій цього парку», - розповіла директорка гімназії.

Також пані Лотоцька розповіла, що для неї стала приємною несподіванкою така ініціатива від цьогорічних випускників. «Цей клас у нас дуже цікавий, активний, креативний. Знаєте, вони прийшли до мене і кажуть: «Ми б хотіли залишити щось таке, щоб про нас згадували. І щоб в селі приємно і гарно було». Чесно, то гордість переповнювала мою душу, бо у нас такі діти – перспективні, які дивляться в майбутнє і дійсно хочуть залишити про себе слід в селі», - зізналася директорка.

Підтримку в висадці парку висловила і місцева влада. Сільська староста Таїсія Ачмуліна зазначила, що ідея про створення парку вже була, але події в країні змусили відкласти цей проєкт. «У нас в планах вже було створити парк. Але через війну ми зупинили реалізацію цього проєкту. Проте свою ініціативу висловили випускники і ми її підтримали. Надалі будемо сприяти розвитку парку. У майбутньому у нас заплановано збільшення кількості насаджень у парку, встановлення лавочок та системи відеоспостереження. Я думаю, що ця ініціатива вже знайде свій відгук, адже в селі наразі немає для молоді місця зустрічі. Тому не лише випускники, але і місцеві жителі, я думаю, долучаться до подальшого розвитку парку», - зазначила сільська староста.


Pjatygirka1


Pjatygirka2


Pjatygirka3


Pjatygirka4


Pjatygirka5


Pjatygirka6


Pjatygirka7


Pjatygirka8


Pjatygirka9

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.