Понеділок, 15 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Заклади освіти Бердичева активно облаштовують укриття для проведення навчання

Звісно, ніхто наперед нічого не загадує, адже нинішня ситуація в країні напрочуд непередбачена. Однак Міністерство освіти і науки все ж націлює на змішану форму навчання дітей з обов’язковим облаштуванням укриттів та сховищ.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

У Бердичеві 1 вересня школи відкриють двері для приблизно 9000 учнів, садочки – для близько 3000 дітей, ЦПО – для 2500 вихованців, ДЮСШ ім. В.О. Лонського – для 500 майбутніх спортсменів. Це приблизні цифри по статистичним даним, поданим в управління освіти і науки Бердичівської міської ради. Але 01 серпня картина може змінитися, адже хтось не повернеться з-за кордону, зокрема це стосується також і вчителів, тому можливий дефіцит кадрів, бо дистанційка не в прерогативі і їм доведеться звільнятися. Крім того, будуть заяви від батьків, яким потрібно зробити вибір, якщо школи перейдуть на змішану форму навчання чи очну.


Про це розповіла журналісту начальниця управління освіти і науки Валентина Адаменко. Протирадіаційні укриття у Бердичівській громаді мають 5 шкіл – НВК №4, ЗОШ №5, НВК №10, ЗОШ №12 та Скраглівська гімназія – і 5 дитячих садочків – ДНЗ №4, ДНЗ №7, ДНЗ №22, ДНЗ №28 та садочок у Скраглівці. У садочках облаштовані зони для ігор, спання, приймання їжі.


Однак вийшли рекомендації, що протягом літа потрібно зробити найпростіші укриття в підвальних приміщеннях, які відповідають певним вимогам, і їх варто облаштувати до 01 вересня. Спеціально створена комісія об’їздила всі школи та садочки, оглянули такі приміщення щодо їхньої відповідності прописаним вимогам. Міська рада надає 2 млн. 400 тис. грн. для їхнього переобладнання. Кошти повинні бути направлені на придбання матеріалів, ремонт вентиляційних систем, водопостачання та водовідведення.


Валентина Адаменко наголосила на тому, що всі ці підвальні приміщення є різної місткості. Якщо таке має лише один вхід, як у школах 1, 11 і 6, то в таких підвальних приміщеннях може перебувати не більше 50 осіб. Це, по суті, 2 перших класи з вчителями. Але дозволено також укладати договори з підприємствами чи ОСББ, які мають підвальне приміщення чи ПРУ, розташоване в 100 м, якщо посилена воєнна агресія, і 500 м, якщо ні. Однак всім зрозуміло, що коли звучить сирена, розглядати відстань у 500 м неможливо. Відповідні договори вже укладені у більшості закладів.


НВК №10 має своє ПРУ, в якому вміститься 300 дітей, але розширюють його для того, аби вмістились 600 дітей. Також школа має договір з поруч розташованим заводом. Початкова ЗОШ №18 заключила з поруч розташованим Домом молитви, де є сучасне, нове, облаштоване та обладнане всім необхідним підвальне приміщення.


ЗОШ №1 робить найпростіше укриття для 50 осіб, однак ще розглядають варіант заключення договорів із найближчими ОСББ. БМГГ №2 зможуть вмістити до 400 осіб, адже обладнали підвальне приміщення їдальні і на додаток облаштовують приміщення цехів, тому на 01 вересня буде готове укриття – площі великі і є кілька виходів.


ПРУ є у ЗОШ №5, яке вмістить до 200 дітей. У другу зміну в ньому ж розміститься ЗОШ №3. НВК №4 має гарне велике ПРУ на 1200 осіб, а навчається там 900 дітей, тому спокійно помістяться всі у першу зміну при очній формі навчання. У ЗОШ №6 є підземне укриття з одним виходом, де можуть сховатися до 50 дітей, але перші класи містять до 24 осіб, тому хоча б для них позмінно по змішаній формі навчання воно підійде. А на другу зміну будуть приходити діти старших класів на основні уроки.


ЗОШ №7 активно робить з приміщення тиру та їдальні гарне укриття, де є кілька виходів. Приблизно мова йде про місткість у 300 осіб, але після проведених робіт, як зазначила начальниця управління освіти і науки, весь контингент – 400 осіб – спокійно поміститься.


Проблема у СЗОШ №8, яка немає ніякого укриття чи підвального приміщення. Комісія об’їжджала будівлі поблизу і там теж нічого. Прекрасним варіантом міг би бути Музей історії, але відстань до нього навіть більше, ніж 500 м.


ЗОШ №11 має приміщення, схоже навіть на бомбосховище, з одним входом і місткістю до 50 осіб. У ЗОШ №12 є власне ПРУ, де сховатися можуть 955 осіб. Вони відремонтували вже вентиляцію, провели воду та проводять інші необхідні роботи.


Аналогічно нічого не має і ЗОК №14. Як варіант, управління освіти і науки та відділ надзвичайних ситуацій розглядатимуть можливість для цієї школи, а також першої та восьмої, заключати договори з найближчим ОСББ, але поки питання не вирішене.


БМЛ №15 повністю всі підвальні приміщення, де була їдальня, тренажерні кімнати тощо, обладнує під укриття. Працюватиме вона в дві зміни, а тому за один раз до 500 осіб точно поміститься. Весь контингент СЗОШ №17 зможе перебувати у підземельному укритті з трьома виходами, адже всі повністю гардеробні демонтують і переобладнують. У Скраглівці є власне ПРУ на 450 дітей.


Дитячі садочки з 01 вересня відкриються лише ті, де є підземні укриття чи ПРУ. Це 5 вказаних на початку статті ДНЗ, а також в ДНЗ №15, де налічується близько 50 вихованців, є укриття для всіх. ДНЗ №25 має декілька виходів і повністю готується до вересневого відкриття, адже на 100 дітей укриття там наявне. Решта садочків відкритися не зможуть.


Насамкінець розмови Валентина Адаменко наголосила на тому, що головне – аби все було добре, адже враховуючи події кількох останніх днів ні в чому впевненими бути не можна. Звісно, ті, в кого хтось із родини знаходиться вдома, не відправлятимуть дітей у садочки, а школярі зможуть дистанційно навчатися. Однак є й такі, в кого немає з ким залишити дитину, а брати з собою на роботу – не варіант, бо якщо працюєш на об’єкті з підвищеною небезпекою, це заборонено.

osvita ukrittia1

osvita ukrittia2

osvita ukrittia3

osvita ukrittia4

osvita ukrittia5

osvita ukrittia6

osvita ukrittia7

osvita ukrittia8

osvita ukrittia9

osvita ukrittia10

osvita ukrittia11

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.