Неділя, 14 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

У бердичівських коледжах завершився прийом заяв від випускників 9-х класів. Який конкурс на одне місце?

Ми вже писали, що 13 липня мав бути останній день прийому таких заяв, але досить неочікувано в усіх коледжах країни цей термін було продовжено ще на 24 години, тобто до 18.00 14 липня. Отже, станом на п’ятницю, 15 липня, вже мало бути відомим, чи виконали план набору наші навчальні заклади.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


У Бердичівському коледжі економіки промисловості та права, як свідчить інформація з їх офіційного сайту, на курс денного відділення було подано 538 заяв, в тому числі:
- на спеціальність 017 «Фізична культура і спорт» - 24 заяви;
- на спеціальність 051 «Економіка» - 44 заяви;
- на спеціальність 071 «Облік і оподаткування» - 35 заяв;
- на спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» - 55 заяв;
- на спеціальність 081 «Право» - 77 заяв;
- на спеціальність 121 «Інженерія програмного забезпечення» - 102 заяви;
- на спеціальність 136 «Металургія» - 29 заяв;
- на спеціальність 133 «Галузеве машинобудування» - 172 заяви.


Всього місць державного замовлення в коледжі – 180. Здавалося б, ось він – результат. Майже три особи на місце. Але в приймальній комісії телефоном журналісту розповіли, що кожен з абітурієнтів міг писати по кілька заяв, а кількість самих абітурієнтів відмовились назвати без дозволу директора закладу.


Та судячи з іншого документу, оприлюдненого на сайті коледжу, було допущено до співбесід і творчих конкурсів 215 абітурієнтів. Напевно, саме це і є загальна кількість тих, хто прагнув цьогорік вступити до нашого провідного навчального закладу міста.


У педагогічному коледжі обсяг ліцензованого набору складає 90 студентів на відділення дошкільного навчання та 30 студентів на музичне відділення. Державне замовлення (тобто кількість безкоштовних місць) складає відповідно 45 і 15 студентів.


А всього в цьому році на ці два відділення (на денну форму після 9 класу) подано 69 заяв, з них 51 – на дошкільну освіту і 18 - на музичне відділення. Тобто державне замовлення виконане і, можливо, хтось навіть залишиться на платному навчанні.

У медичному коледжі ситуація трохи краща. На 60 місць ліцензованого обсягу по відділенням лікувальна справа і медсестринська справа (в кожному), тут набрали по 59 заяв, а на 30 ліцензованих місць відділення стоматології (спеціальність «Зубний технік», і лише платно) – надійшло тільки 15 заяв.


І якщо припустити, що багато хто з заявників ще відсіється на конкурсах, екзаменах чи при співбесіді, або ж просто забере документи і занесе їх знову до школи, то можна сказати, що конкурс на одне місце в середньому буде близько одиниці, а по деяким спеціальностям і менше.


В цьому році багато українців приймають рішення про навчання за кордоном, і бердичівляни тут не є виключенням. У вересні стане зрозуміла картина і з наповненням класів у школах і реальними студентами коледжів та училищ, тож ми ще раз повернемось до цієї теми.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.