Роздрукувати цю сторінку

У Бердичеві розпочали перевірку шкільних укриттів

Для цього створили спеціальну комісію, до якої увійшли (за обов’язковою вимогою обласної військової адміністрації) представники відділу цивільного захисту, управління освіти, Держпродспоживслужби, охорони здоров’я, поліції, ДСНС та управління містобудування.
І ось сьогодні всі члени цієї комісії разом з міським головою Сергієм Орлюком розпочали об’їзд шкіл та дитсадків міста.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

При перевірці двох перших шкіл (першої та десятої) до них доєдналась голова Бердичівської РВА Людмила Димидюк. Але вона не зрозуміла, що сьогодні мають перевірятись лише укриття і сховища, тому зажадала, щоб їй показали і їдальню, і класи, і інші приміщення школи.

Директор десятого ліцею, звичайно ж, не могла відмовити у цьому проханні, але інші члени комісії, у яких і інших справ безліч, мусили теж ходити за нею або чекати, коли вона все подивиться.

Саме тут, у ліцеї, який нині носить вже офіційно носить назву «Тріумф» перевіряльники змогли побачити, що підготовка укриття здійснена за усіма можливими нормами і правилами.

Ще при будівництві школи тут було запроектовано справжнє укриття, яке може розмістити одночасно більше тисячі осіб (тобто весь колектив школи), а зараз його було серйозно відремонтовано. Технічні працівники і вчителі місяць буквально не вилазили із цього підвалу, вивозили сміття, штукатурили, білили, фарбували, розставляли столи і лавки, заносили запаси води та інших необхідних предметів.

З міського бюджету виділялись кошти тільки на будівельні матеріали, але й із їх оплатою постачальникам є серйозна проблема. Керівництво освіти висловлювало подяку керівнику ТОВ «Абсолют», який поставив дуже багато товарів в борг, не знаючи, коли через казначейство пройдуть платіжки з управління освіти.

Як розповіла очільниця управління освіти, не в усіх школах міста такі гарні умови для повноцінного укриття дітей, як в 10 школі. Так, в першій школі укриття вистачає лише на перші класи, а всі інші, за планом, мають ховатись в укритті по вулиці Європейська, 32. Учні 14 та 8 шкіл, в яких зовсім немає укриттів, мають організовувати очне позмінне навчання відповідно, в приміщені 5 школи та на базі дитсадка № 25. А 18 школа уклала угоду з Будинком молитви, який знаходиться від них через дорогу, щоб у рразі небезпеки мати змогу укриватись в їхньому затишному підвалі.

Опитування батьків бердичівських школярів показало, що близько 60 % хочуть, щоб їх діти навчались за очною формою, а 40% - за дистанційною. А може ще й бути змішана форма, коли частина учнів з паралелі ходить до школи, а інша частина вчиться дистанційно, та ще багато варіантів аж до сімейного навчання чи екстернату.

Але результати опитування залежать від загальної обстановки в країні, збільшення обстрілів та тривог призводить до того, що більше батьків вибирають «дистанційку». Тому, ближче до 1 вересня буде проведено ще одне опитування, і буде вже об’їзд та перевірка готовності закладів по всім параметрам.

А стосовно укриттів, то після сьогоднішніх перевірок будуть підписані акти з рекомендаціями комісій щодо відкриття шкіл, які передадуть до 20 серпня в обласну військову адміністрацію для їх погодження. Та, навіть, якщо ОВА погодить цей документ, то остаточне рішення про режим роботи школи буде приймати педагогічна рада кожного закладу освіти на своєму традиційному серпневому засіданні.

 shkoli1

 shkoli2

 shkoli3

 shkoli4

 shkoli5

 shkoli6

 shkoli7

 shkoli8

 shkoli9

 shkoli10

 shkoli11

 shkoli12

 shkoli13

 shkoli14

 shkoli15

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Останнє від Олександр Доманський