Четвер, 8 Грудня

Очну форму навчання обрали 72 відсотки батьків бердичівських школярів

До початку нового навчального року залишилося півтора дня і вже у четвер учні бердичівських шкіл попрощаються з літніми канікулами і приступлять до навчання. Цьогоріч воно також обіцяє бути нелегким як для дітей, так і для вчителів. Звісно, варто зазначити, що корективи у навчальний процес не один рік вносила коронавірусна інфекція, через яку освітянам і учням доводилося опановувати дистанційну форму навчання з усіма її нововведеннями. В цьому плані обидві сторони справлялися і навіть гарні результати ЗНО та цьогорічного мультипредметного тесту демонструвати випускники.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


Однак новий навчальний рік ще кілька місяців тому розпалював суперечки серед батьків бердичівських школярів, що виливалося у вигляді коментарів та дописів у соціальних мережах. Бо як тільки з’явилася інформація про те, що уроки проводитимуться дистанційно, офлайн в закладах освіти і за змішаною формою, причому батьки повинні обирати, як навчатиметься їхня дитина, дискусії уникнути було неможливо.


Наразі є результати такого вибору, про що розповіла начальниця управління освіти і науки Бердичівської міської ради Валентина Адаменко. В 16 закладах освіти навчатиметься цього року 9037 учнів. Дистанційну форму навчання обрали для своїх дітей 24% батьків, 4% зупинили вибір на сімейній формі та екстернаті, а 72% написали заяви на навчання в школах за офлайн-змішаною формою.


Великий відсоток голосів «за» очну і змішану форми можна пояснити багатьма причинами. Чимала кількість батьків не мають змоги перебувати вдома з дітьми через те, що працюють. Залишити з бабусями чи дідусями або ж іншими родичами також не у всіх є можливість, а тому на шальках терезів переважає перебування дитини в освітньому закладі під наглядом вчителя, аніж щоб дитина була вдома сама. Дехто вважає, що у школі у разі небезпеки дитину евакуюють до укриття, тоді як вдома такого немає і не факт, що дитина навіть скористується правилом двох стін.


Однак для декого з батьків причиною того, що вони передумали, став вид дистанційного навчання, який буде не таким, як раніше, і дещо різнитиметься у різних школах. Про це батькам повідомили на батьківських зборах.


Не варто забувати також і про двозмінне навчання, про яке також йшла мова заздалегідь. Як зазначила Валентина Адаменко, не всі школи здатні вмістити в облаштованих укриттях одночасно всіх учнів, тому навчатимуться діти в дві зміни. Наприклад, у початковій школі №18 навчатиметься 225 дітей, в укриття вміщується більша кількість, тому тут навчання буде очне в очну зміну і навіть працюватимуть групи продовженого дня.


В гімназії №17 налічується 696 учнів, а укриття розраховане на 300, тому навчання відбуватиметься у дві зміни, перша розпочинатиметься з 8-ї години ранку. Крім того, буде не 6-8 уроків у школі, а 4 – у навчальному закладі, 2-3 – дистанційно. Причому «дистанційні» предмети будуть міняти щоразу, аби кожен вчитель зміг побачити учня в школі, так сказати, в обличчя.

Фото взяте зі сторінки директорки Ліцею №12 Наталії Пудрій у Фейсбук

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.