Понеділок, 5 Грудня

Озвучено кількість бердичівських школярів, котрі залишились за кордоном

1302 дитини - це кількість школярів, котрі не повернулися до Бердичева на навчання в загальноосвітні школи, а навчатимуться дистанційно чи за сімейною формою. Натомість 66 школярів та 33 вихованці дитячих садочків налічується у громаді з числа внутрішньо-переміщених осіб. Ці та інші цифри озвучила на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради, що проходило сьогодні, начальниця управління освіти і науки Валентина Адаменко, доповідаючи з питання «Про затвердження мережі закладів освіти Бердичівської міської територіальної громади, контингенту учнів та штатів працівників на 2022/2023 навчальний рік».

 


У 2022-2023 навчальному роках функціонуватиме 16 закладів загальної середньої освіти: 1 початкова школа №18, 5 ліцеїв та 10 гімназій. Серед дошкільних закладів освіти залишається 14 дитячих садочків, 8 з яких працюватимуть в очній формі і 6 – дистанційно. Також функціонуватиме ЦПО ім. О. Разумкова та ДЮСШ. До мережі закладів освіти ще відноситься установа «Бердичівський інклюзивно-ресурсний центр», який надає висновки і допомогу для особливих діток.


Щодо контингенту дітей, то, як зазначила Валентина Адаменко, у 16 закладах загальної середньої освіти навчатиметься 9037 учнів, що на 44 учні менше в порівнянні з минулим роком. До першого класу відповідно до остаточних висновків лікарів і бажанням батьків пішли 817 учнів. Багато хто з батьків залишили дітей ще в дитсадках, аби вони пішли до школи у 7 років. В минулому році першокласників було 907, тобто цьогоріч кількість зменшилась на 90.


В 10-ті класи навпаки прийшло більше дітей – 367 учнів. Школа №18, як і в минулі роки, буде спеціалізуватися на навчанні і створенні усіх необхідних умов для 44 учнів, котрі навчатимуться у 4-х спеціальних класах. Для цих дітей будуть організовані як додаткові години, так і ті, які заплановані навчальним планом.


В дитячі садочки пішли 2621 дитина, тоді як в минулому році таких було 3073 особи. 7 дитячих садочків вже працювали очно, а з 1 вересня відкрився і ДНЗ №25. На очній формі виховання перебувають нині 1258 діток дошкільного віку, решта – дистанційно.


Освітній процес розпочато і в гімназіях №8 та №14, однак через відсутність укриття учні навчатимуться на базі інших шкіл. Зокрема, початкові класи гімназії №14 навчатимуться у ДНЗ №25, решта – в гімназії №7. Учні гімназії №8 навчатимуться у гімназії №5.


На засіданні виконкому також затвердили на рівні минулого року штатний розпис Центру професійного розвитку педагогічних працівників – 8,5 ставок. Штатний розпис групи централізованого господарського обслуговування закладів освіти складає 25,45 ставок, централізованої бухгалтерії – 32 ставки, КУ «Бердичівський інклюзивно-ресурсний центр» - 12 ставок. На рахунок додаткових штатів закладів освіти управління освіти і науки, то їхні кількість становить 2,25 ставки.


Насамкінець Валентина Адаменко і наголосила на роботі груп продовженого дня у гімназія та ліцеях. Таких у цьому навчальному році налічується 20 груп, адже є батьки, котрі працюють до 17-ї години і дітям немає з ким залишитися вдома. Члени виконавчого комітету одноголосно підтримали даний проект рішення.

merezha zakladiv1

merezha zakladiv2

merezha zakladiv3

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.