П'ятниця, 30 Вересня

Всі школярі Семенівської ОТГ, що на Бердичівщині, вчитимуться лише дистанційно

Таке рішення прийняли більшість батьків на серпневих батьківських зборах, а передувала йому констатація факту про те, що в школах громади немає належних укриттів та сховищ.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Звістка про те, що в Семенівській громаді буде лише дистанційне навчання, викликала чимало пересудів серед освітян інших громад. Вони казали, що так зробити легше всього: і укриття не потрібно готувати, і ще й на зарплаті вчителів можна зекономити.

Але, як запевнив начальник відділу освіти Семенівської ОТГ, вчителі, які проводять навчання дистанційно, в зарплаті нічого не втрачають, а ситуація з освітніми коштами важка, бо 10% освітньої субвенції на загальнодержавному рівні забрали з освіти на інші потреби.

У Райгородоцькій громаді лише дві школи: в Романціві та Бистрику будуть навчатись дистанційно, а всі решта – за змішаною (очною) системою.

А в Швайківській ОТГ всі 4 школи розпочали навчальний рік за змішаною системою, хоча й проблеми від цього теж мають. Адже ще на початку війни у них мобілізували два наявних шкільних автобуси, тому зараз немає на чому підвозити дітей навіть з Малосілки, в якій лише в минулому році було закрито школу. В інших громадах з трьох чи чотирьох забрали лише по одному автобусу, а в них – всі.

У Гришковецькій громаді дистанційно зараз навчаються діти в двох школах: в Дмитрівці та Реї, але в Реї за тиждень мають виконати залишки завдань з протипожежного захисту і учні там будуть мати змогу відвідувати уроки і заняття, так само, як і в інших чотирьох школах громади.

Першого вересня батьки Гришковецької гімназії дізнались про те, що хоча й укриття тут було завчасно підготовлене, але діти не зможуть навчатись очно, бо в зв’язку з поломкою водогону в школі немає води. Але зараз цю проблему вже частково вирішено і діти ходять на уроки до школи.

Та як наголошували освітяни в усіх громадах, такі рішення будуть діяти перші місяці навчального року, а подальша робота галузі буде залежати від загальної безпекової обстановки в області та країні.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.