П'ятниця, 30 Вересня

Лише деякі вчителі Бердичева водять дітей на екскурсії

 Хоча це така ж сама форма організації навчального процесу, як і урок, але значно цікавіша для дітей і часто набагато інформативніша, ніж картинки в підручнику чи навіть статті в інтернеті.

 

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Може, це здається лише мені, а, може, й справді так було (спеціальних досліджень чи статистики з цього питання бачити якось не доводилось), раніше вчителі все ж більше використовували екскурсії в ході навчального процесу. А що вже казати про походи, як засіб виховного процесу!..

Вчителі жаліються, що діти тепер не такі і їх важко зорганізувати, вимоги до відповідальності вчителя збільшились настільки, що тепер ніхто не хоче брати на себе цю замороку, ось і виходить, що навіть у часи ковіду кількість екскурсій не збільшувалась. Та й зараз, під час очно-заочно-дистанційно-змішаного навчання, про них рідко згадують.

Тому й радує поодинока інформація про те, що вчителі не цураються водити дітей на екскурсії, хоча б такі невеликі і короткі, тому й хочеться розповісти про такі випадки учительського «героїзму» для освітянської та батьківської спільнот нашого міста.

Так, нещодавно у Фейсбуці з’явився коротенький пост вчительки другої гімназії Мілади Вікторівни Мартинюк, який ми публікуємо в повному обсязі:


«Знання історії свого краю – священний обов’язок кожної культурної та освіченої людини. Історія – це шлях нашої еволюції та розвитку. Дбайливе ставлення до історії своєї країни, свого краю, свого роду – то ознака цивілізованості суспільства. Тому одним із важливих аспектів сучасного освітнього простору є краєзнавчі дослідження, основи яких закладаються ще в роки навчання.

Свій перший в цьому навчальному році мистецький урок 9-класники вирішили провести у вигляді живої екскурсії, під час якої вони дізналися про походження назви вулиці, на якій розташована гімназія, ознайомилися з генезисом навчального закладу. А потім провели подорож «Постлюдія: шляхом честі», присвячену колишньому випускнику школи №2, відомому письменнику, сценаристу та драматургу Фрідріху Горенштейну, пам’ятну дошку якому було встановлено на фасаді гімназії в червні 2021 року.

Учні дізналися основні віхи життя митця, батьки якого родом з Бердичева, потім побували біля будинку по вул. Театральній, де мешкав Ф, Горенштейн з рідними тітоньками Злотою та Рахілею, та звідки він й пішов у великий світ, наповнивши його власними неповторними та яскравими прозовими творами. Велику вдячність висловлюємо мешканці цього будинку пані Наталії, яка гостинно відкрила нам свої двері і ми мали змогу побачили старовинну піч та чудовий ліпний декор стелі.

Гімназисти усвідомлюють, що, пізнаючи свій край, свій рід, свою землю, вони визначають вектор свого шляху у житті, а тому із задоволенням чекають на наступні мистецькі зустрічі».

 

Milada1

Milada2

Milada3

Milada4

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.