П'ятниця, 30 Вересня

На реконструкції бердичівського Центру позашкільної освіти незабаром відновляться ремонтні роботи

Про це нашому виданню розповіла начальник управління освіти і науки Бердичівської міської ради Валентина Адаменко.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

А привернув увагу до цієї теми тендер на 7 мільйонів гривень, нещодавно виставлений на сайті «Прозоро». Згідно з оприлюдненими документами управління освіти і науки має укласти договір на виконання додаткових робіт з тією самою будівельною фірмою «Артхаус».

Виявилось, що така можливість передбачена законодавством, якщо сума додаткового договору не перевищує половини вартості основної угоди. А виникли ці додаткові роботи вже в процесі реконструкції будівлі, адже передбачити всіх нюансів ремонту більш ніж сторічної будівлі наперед було дуже важко.

Тим більше, що виготовляли проект в дуже стислі строки, адже тоді кошти на ремонт будівлі та парку ЦПО пообіцяв його колишній вихованець, а тоді – голова Верховної Ради України Дмитро Разумков при умові, що проект буде виготовлено за два місяці (ескізів його також «не встигли» представити на містобудівній раді – авт.).

Отже, за сприяння голови ради та депутата Богдана Кицака, який постійно тримав руку на пульсі цієї обіцянки, з державного бюджету було виділено 27 мільйонів гривень. З цих грошей 10 мільйонів було «освоєно» на виконання першого етапу реконструкції і відповідно виплачено підряднику. Але в ході ремонту виникали додаткові роботи, які потрібно було робити, щоб приступити до наступних, але їх не можна було оплачувати, бо вони не були включені до початкового варіанту проекту.

Так і вийшло, що будівельники реально зробили робіт десь на 14 мільйонів, а отримали на рахунки лише 10. За ці чотири мільйони вони навіть збирались судитись з управлінням освіти, але тут була вина не стільки управління, скільки обмеження казначейства, накладені на перерахунок бюджетних коштів під час воєнного стану. І лише укладання додаткового договору дозволить розблокувати процес та знову побачити на будівельному майданчику працівників.

Але не тільки необхідність проведення виявлених будівельних робіт потребувало нового договору. При більш детальному вивченні проекту виявилось, що й фонтан не такий потрібно робити, і вулична сцена, передбачена в ескізах, не була внесена до проекту і кошторису, та й обладнання, необхідного для повноцінної роботи позашкільного закладу, теж ніхто не передбачав спочатку. І коли все це порахували, то вартість всієї затії виявилась не 27 мільйонів, а всі 40 мільйонів.

І якби не війна, то, можливо, і зміг би народний депутат «вибити» такі кошти в якихось безмежних нетрях якихось державних програм, а так... В підсумку, зараз на рахунках управління освіти і науки ще є 17 мільйонів, і за умови, якщо їх не заберуть на військові потреби і якщо не розганятись вже на обладнання для гуртків, фонтани і сцени, може, їх і вистачить на внутрішні ремонти приміщень ЦПО та закупівлю саджанців та дерев. Адже зараз осінь – найкраща пора для закладки майбутнього парку, який, сподіваємось, знову буде прикрашати наш Бердичів.

CPO1

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.