П'ятниця, 30 Вересня

День миру вихованці Бердичівської спецшколи зустріли в рідних стінах

Сьогодні вони провели флешмоб, присвячений цьому міжнародному дню. Вони, на жаль, теж відчули, що таке війна, адже пів року тому були змушені покинути рідні будівлі і рідну землю та ховатись від бойових дій у далекому закордонні.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Тоді, на початку березня, на всіх в’їздах до Бердичева зводилися блок-пости, ракетними ударами були зруйновані школи в Житомирі, і обласна адміністрація прийняла рішення терміново евакуювати дітей-сиріт подалі від цих жахіть.

Зголосились прийняти українських дітей-сиріт у Чехії – громадська організація «Добра родина» на чолі з Зденеком Соуднем. Тож, майже півсотні вихованців Бердичівської спецшколи разом зі своїми вчителями вирушили у довгу дорогу на захід. Спочатку планували їхати через Ужгород, потім координатори з Міністерства соціального захисту спланували виїзд через Львів, словом, дорога була тривалою і непростою.

Та й в Чехії бердичівським сиротам довелось чимало переїжджати. Спочатку вони жили в містечку Жихле, потім майже в центрі Праги, потім у передмісті Брно, і нарешті, в місті Сеч, звідки 18 вересня, тобто рівно через пів року після початку свого вояжу, діти вирушили назад до України.

До кордону їх везли двома автобусами чеської пожежної служби, а на кордоні вже чекав комфортабельний автобус бердичівського перевізника Андрія Савчука, який о п’ятій ранку цього понеділка привіз дітей до рідних їм Гришковець.

Зрозуміло, що вся ця евакуаційна операція була непростою і потребувала чимало організаційних і фінансових ресурсів. До Чехії, періодично змінюючись, їздили вчителі і вихователі, після того, як у благодійників закінчились ресурси, опіку над сиротами взяло чеське міністерство праці і соціальної політики, а до повернення дітей активно долучились Житомирська обласна адміністрація та її департамент освіти.

Радості вихованців не було меж, коли вони зустрілись зі своїми друзями, які вже розпочали навчання (діти, у яких є батьки, за кордон не виїжджали, а на канікули роз’їжджались по батьківським домівкам) та з учителями і вихователями, які не виїжджали у закордонні відрядження.

Взагалі, ці діти дуже емоційні, і дуже люблять своїх виховательок, дехто не хоче відпускати їх ні на мить, тримаючись за руку, туляться до них, обіймаються. Все це було видно, коли сьогодні вони зібрались у спортзалі фактично на перший масовий захід після повернення – флешмоб до Дня миру.

Директор школи, завучі, всі вчителі, виховательки і діти стали в широке коло, взяли в руки кульки, прапорці і заклики до миру, надруковані на листочках, та повернули свої погляди доверху в проханні миру на землі. А згори їх знімав на відео єдиний з присутніх вчитель-чоловік, і вже незабаром змонтований і відрежисований кліп поповнить фейсбук-сторінку закладу.

Дуже непросто справлятись з особливими дітьми навіть у рідних стінах, і можна лише уявити, як важко це було робити на чужині.

У День миру хотілося б побажати їм ніколи більше не покидати цих стін, але росія сьогодні наплювала і на день, і на мир, оголосивши мобілізацію на війну з нами, і хто знає, що чекатиме гришковецьких сиріт у найближчому майбутньому.

internat1

internat2

internat3

internat4

internat5

internat6

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.