Четвер, 8 Грудня

У Бердичеві пройшов форум із позашкільної освіти «ЦПО ім. О. Разумкова: вчора, сьогодні, завжди»

23 вер. 2022 Вікторія Кучерява

Двадцять першого вересня, коли світ відзначає Міжнародний День миру, в Бердичеві пройшов форум із позашкільної освіти «ЦПО ім. О. Разумкова: вчора, сьогодні, завжди». Зустріч давніх добрих друзів, тепла невимушена атмосфера, жваве спілкування, відеопрезентація і щирі побажання та посили… Про все це – очима журналістів, учасників осінньої події. 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Кольорами веселки – фарбами життя – наповнив передостанній тиждень вересня ЦПО ім. Олександра Разумкова, зустрічаючи День позашкілля. У Червоний понеділок запустив челендж #ПозашкілляМояСуперСила, розписавши творчі справи мальовничими барвами і подарувавши бердичівлянам 8-й випуск газети «На хвилі разумковців». Зелений вівторок – акція «Хочеш з’їсти яблуко – посади яблуню». День пройшов на хвилі відтінків кольору надії…

Двадцять першого вересня, у Міжнародний День миру, вихованці закладу стали учасниками акції «Мир у твоїх руках». Про свої думки та почуття розповіли у малюнках. Синьо-жовта середа об’єднала педагогів, гуртківців і друзів Центру та гостей Бердичева на форумі «ЦПО ім. О. Разумкова: вчора, сьогодні, завжди».

CPOForum: випереджаючи час, пізнаємо, творимо, перемагаємо

Символічні синьо-жовті долоньки миру та значки-квітки в руках юних разумковців, фотоколажі, виставки дитячої творчості, патріотичні експозиції – емоційна передмова до форуму. З особливими почуттями зупиняєшся біля Державного Прапору України, який декілька років тому разом із оберегами і листівками гуртківці та їх наставники надіслали нашим воїнам, учасникам АТО/ООС, на Схід України. Синьо-жовтий стяг повернувся з передової до Бердичева з написами від бійців…

Учасники події – Бердичівський міський голова Сергій Орлюк та його команда, помічниця народного депутата України Богдана Кицака Олександра Качур, депутатка Житомирської обласної ради Людмила Кицак, директор КЗПО «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради Наталія Бордюг, завідувачка інструктивно-методичного відділу Центру Олена Члек, педагоги ЦПО ім. О. Разумкова, їх колеги з інших міст Житомирщини і юні разумковці. Спікер форуму, директор ЦПО ім. О. Разумкова Олена Боровська, запросила до спілкування: «Позашкілля – важлива частина системи освіти. У непростий для нашої країни час ми маємо навчати, і розвивати дітей та виховувати у юних громадян почуття патріотизму».

Голова Бердичівської міської територіальної громади Сергій Орлюк подякував творчій родині Центру за ентузіазм і натхненну роботу: «Освіта – понад усе, саме за щасливе життя наших дітей воюють захисники України... Історія ЦПО має багато гарних подій. Ви формуєте майбутнє України, щоденно віддаючи тепло своїх сердець дітям». У творчій біографії закладу чимало сторінок, наповнених корисними і добрими справами, зауважила начальник управління освіти і науки Валентина Адаменко: «Керівник Центру Олена Боровська – людина, яка запалює своєю енергією та вогниками ідей. У нас є спільні проєкти, в тому рахунку – реставрація приміщень закладу. Дякуючи народному депутату України Богдану Кицаку, вже зроблено значну частину робіт. Попереду – продовження…Четверта частина наших школярів – вихованці ЦПО ім. О. Разумкова. Міська влада прагне не лише зберегти мережу гуртків, а й сприяти її розширенню». Депутатка Житомирської обласної ради Людмила Кицак, друг і помічник Центру, назвала його команду потужною, сильною та світлою: «Ви робите величезну справу – розвиваєте таланти, формуєте особистість дитини, життєві компетентності майбутніх громадян нашої країни. Ваша місія – важлива». Олена Биковська, президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти, надіслала форумчанам відеопривітання, подякувавши керівнику Житомирського відділення МАПО Олені Боровській за плідну та результативну діяльність і побажавши позашкільникам, які «в умовах воєнного стану показують неймовірну працездатність і рішучість та самовіддано стоять на захисті розуму і душ, внутрішнього світу наших юних українців», тримати освітянський фронт.

«Щодня – пошук, щодня – творчість, щодня – відкриття, які неможливі без натхнення і любові до дітей», – зі слів-девізу колективу Центру Олена Боровська розпочала відеопрезентацію за трьома напрямами: «Позашкілля – інноваційне освітнє середовище для розвитку, творчості, соціалізації дітей та молоді», «Позашкілля – партнерство – розвиток» і «Особистість дитини та її творчість у позашкільному освітньому просторі».  Йшлося про шляхи формування позитивного іміджу закладу, розвиток та наповнення новим змістом його традицій, які сягають 1935-го року, дитячі ініціативи і цікаві справи, котрі є візитівкою ЦПО ім. О. Разумкова: фестивальний тиждень обдарованих дітей, творчі вечори вихованців, персональні виставки гуртківців, патріотичні та благодійні акції «Подарунок захиснику», «Міс ЦПО», «Містер ЦПО», екологічні квести і чимало інших. Центр пишається численними перемогами вихованців на конкурсах, фестивалях та виставках різних рівнів. Проєкт  об’єднання разумковців «Нове покоління» «Молодь Бердичева в екодії» став переможцем грантового конкурсу Програми розвитку Організації Об’єднаних націй Глобального екологічного фонду (ПРООН ГЕФ). Екоініціатива ввійшла до 10-и кращих у світі.

Педагогічний колектив нагороджений дипломами національних і міжнародних виставок досягнень навчальних закладів, золотими медалями XI та ХІІ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» та іншими почесними відзнаками. Також став переможцем Всеукраїнського рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкілля» декількох років і отримав звання «Флагман позашкільної освіти України». Випускники, розумні, ініціативні та креативні, – гордість, надія і майбутнє Центру. Протягом 10-и років 156 дівчат та юнаків стали педагогами або ж продовжують навчання за профілем позашкільної освіти у різних вишах. Чимало колишніх вихованців прославляють Україну, чимало відомі далеко за її межами: Анастасія Шиманська (зразковий гурток циркового мистецтва «Жанр», керівник – Петро Герасименко), Дарія Назимчук (зразковий театр пісні «Краплинки», керівник – Олена Вялова), Данило Зелінський, Андрій Папірник, брати Роман та Андрій Созонюки (гурток «Радіоелектронне конструювання», керівник – Борис Смичок), Сергій Гладкевич (гурток «Юні ентомологи», керівник – Дмитро Литвиненко). Список можна довго продовжувати…

Думки, погляди та інформація

Форум – це спілкування людей, об’єднаних спільною справою, ідеями та інтересами. Під час досить тривалої розмови учасники ділилися думками щодо формування довіри суспільства до закладів позашкільної освіти, розвитку форм співробітництва і партнерства, запитів батьків на освіту та стверджували, що «позашкілля – драйвер науково-технічної творчості», ЦПО ім. О. Разумкова – «професійний орієнтир для молоді», позашкільні заклади освіти є чинником соціалізації сучасної молоді і сприяють творчій спрямованості особистості.  

Тетяна Пінчукова, заступник директора з НВР ЦПО ім. О. Разумкова: «Ми всі працюємо на Перемогу. Сьогодні особливо важливим є зміцнення науково-технічного та оборонного потенціалу держави. Понад 500 дітей займаються у гуртках відділення науково-технічної творчості, 28 випускників обрали інженерно-технічну освіту».

Борис Смичок, керівник гуртків «Радіоелектронне конструювання» та «Основи робототехніки: «Велика подяка народному депутату України Богдану Кицаку та його команді за допомогу у відкритті сучасного кабінету. До нас на заняття приводять своїх дітей і колишні мої вихованці…»

Катерина Кузьмук, культорганізатор, куратор об’єднання разумковців «Нове покоління»: «Проєктна діяльність дає можливість залучити учнівську молодь до соціально значущих справ. Наша газета «На хвилі разумковців», що виходить з 2017-го року, розповідає про життя Центру».  

Леся Вікарій, практичний психолог: «Результатами втілення соціально-реабілітаційних проєктів «Я тебе чую, я тебе бачу, я тобі посміхаюсь»  стало залучення дітей з особливими освітніми потребами до занять художньою творчістю. Важливо, щоб кожна дитина відчувала любов і турботу дорослих, мала змогу соціалізуватись у дружній атмосфері одноліток, навчатися та розвиватися».  

Оксана Рощенюк, завідувачка відділу методичного: «Одне з важливих питань у галузі освіти позашкілля – активне впровадження профорієнтаційних проєктів. Ми співпрацюємо з закладами професійної та вищої школи, зокрема – Поліським Національним університетом. Створили інтерактивну Google карту випускників, що показує, в яких країнах вони навчаються».

Валентина Ратушинська, керівник зразкового театрального гуртка «Трамвайчик»: «Люблю дітей, люблю свою справу. З позашкіллям пов’язано понад 40 років життя, починаючи зі шкільних років... Це велика праця, яка вимагає чималих духовних і душевних сил. Кожному педагогу потрібні театральні навички, тобто, потрібно бути людьми-оркестрами».

Олександра Качур, помічниця народного депутата України Богдана Кицака: «У ЦПО ім. О. Разумкова вміють взаємодіяти, співпрацювати, бути щирими друзями і брати активну участь у житті громади. Депутатський корпус завжди підтримує позашкілля, свідченням цього є значна кількість проєктів, реалізованих у закладі. У ваших педагогів та вихованців – цілий зоряний олімп досягнень. До вас хочеться приходити. Ми маємо разом виховувати нове покоління».

Тетяна Білоус, голова ради закладу ЦПО ім. О. Разумкова, представник батьківської громади: «Імідж вашого закладу зашкалює! Сьогодні в батьків немає роздумів: куди віддати дитину, аби розвинути її творчі здібності. Лише в ЦПО!»

Дар’я Яковлєва, вихованка гуртка «Юні натуралісти-дослідники» (керівник – заступник директора з НВР Ніна Ваховська): «Вихованці гуртків відділення еколого-натуралістичного напряму – дружна та згуртована сім’я. Вони активно долучаються до науково-дослідницької, експериментальної і творчої діяльності. Наші справи – це різноманітні екскурсії, проєкти та конкурси. Висаджено сад магнолій, ділянку троянд, підростають маленькі катальпи…»

Катерина Ходаківська, лідер об’єднання разумковців «Нове покоління»: «Вісім років у гуртку «Юні натуралісти-дослідники» – це яскраве життя. З минулого року я у «Новому поколінні». І це круто! Хочу реалізувати свій проєкт «Місце моєї мрії», хочеться виростити у міському парку Сад Перемоги і Пам’яті. ЦПО – це країна, де народжуються і здійснюються мрії…»

Тетяна Кереселідзе, директор ЦПО м. Коростень: «Виклики сьогодення змінюють акценти та зміст освіти в цілому. І це призводить до оновлення поглядів на форми і методи роботи в позашкіллі. Маємо визначити тенденції та перспективи розвитку позашкільної освіти. Дуже важливою є підтримка місцевої влади».

Оксана Василенко, директор КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості» Пулинської селищної ради: «Щира подяка колективу однодумців. Цікавий та змістовний форум, який надихає на творчість і працю в цілому».

На форумі прозвучала різна інформація: існує проблема дефіциту кадрів у відділенні науково-технічної творчості ЦПО ім. Разумкова, з міського бюджету виділено кошти на заміну вікон та аварійних дверей у цьому відділенні, незабаром мають створити ГО «Об’єднання разумковців "Нове покоління "», у планах – розробка інтегрованих програм для виявлення, розвитку і самореалізації обдарованої молоді та проєкти, спільні з іншими закладами позашкільної освіти Житомирщини. Учасники передивилися відеофрагменти занять гуртків, побували з екскурсією у творчих лабораторіях та майстернях керівників гуртків і залишили свої враження та побажання на паперових сердечках, сформувавши одне велике серце, що випромінювало мрії про мир, Перемогу і щасливе дитинство маленьких українців...

forum1 

forum2 

forum3 

forum4 

forum5 

forum6 

forum7 

forum8 

forum9 

forum10 

forum12 

forum12 

forum13 

forum14 

forum15 

forum16 

forum17 

forum18 

forum19 

forum20 

forum21 

forum22 

forum23 

forum24 

forum25 

forum26 

forum27 

forum28 

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.