Неділя, 4 Грудня

Молодіжний форум «Вільний простір мрій» об’єднав ініціативних і творчих бердичівських «разумковців»

11 лист. 2022 Вікторія Кучерява  

У «Вільний простір мрій» запросили ініціативних, цілеспрямованих і креативних вихованців ЦПО ім. Олександра Разумкова. На молодіжному форумі лідери учнівського самоврядування об’єднання разумковців «Нове покоління», члени новоствореної громадської організації «Творчі», педагоги Центру, випускники і друзі-помічники обговорювали дитячі проєкти, радилися, дискутували й пропонували шляхи вирішення пріоритетних проблем, що хвилюють бердичівську молодь. 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

«Від мрій – до дій»: шестеро лідерів об’єднання разумковців «Нове покоління» презентували на молодіжному форумі конкурсні проєкти. «Молодь обирає втілення власних ідей. І всі вони заслуговують на увагу та реалізацію, – переконана директор ЦПО ім. О. Разумкова Олена Боровська. – Проєкт-переможець буде відзначений на церемонії нагородження ”Кращий разумковець”». Попередньо, повідомила культорганізатор, куратор об’єднання разумковців «Нове покоління» Катерина Кузьмук, напрацювання авторів обговорювалися на зустрічах лідерів учнівського самоврядування. Символічна повітряна куля на форумі – уособлення мрій молоді.

Кожна цікава ініціатива втілюється у взаємодії з практичним психологом Лесею Вікарій. Леся Вікторівна налаштувала разумковців та гостей на невимушене спілкування, запропонувавши цукерки з передбаченнями. Учасники форуму поділилися своїми очікуваннями: цікаві пропозиції отримають підтримку, з такою творчою командою можна рухатися вперед і досягати, гарний початок має увінчатися успіхом, від малих справ до великих – один крок, головне – вірити в себе.

Генератор ідей ЦПО ім. О. Разумкова – заступник директора з навчально-виховної роботи Ніна Ваховська – наголосила: перед тим, як складати проєкт, треба ретельно визначити та вибрати проблему, наступний крок – постановка конкретної, вимірювальної, досяжної та орієнтованої в часі й на результат мети. І, звичайно, проєкт повинен мати свою «родзинку».

Проблеми міста очима молоді

Які проблеми хвилюють юних бердичівлян, вихованців Центру позашкільної освіти? Вони прагнуть проявляти ініціативу і самостійно пропонувати рішення. Команда «Noname», а точніше – вихованці гуртка «Естрадні гурти» Артем Резнік та Олег Матвєєв, презентувала проєкт «Алея Бердичева та його людей». Допитливий дует представив свій погляд на необхідність перетворень Алеї спортивної слави по вулиці Європейській. В уяві Катерини Ходаківської, вихованки гуртка «Юні натуралісти-дослідники», – «Місце мрій» на території міського пляжу або в Парку культури та відпочинку ім. Тараса Шевченка – відкритий креативний простір для дозвілля молоді.  Олександра Поліщук, вихованка зразкового ансамблю танцю «Яринка», зачепила «собаче» питання. Дівчина подала на розсуд слухачів проєкт  «Артемонів дім», доводячи необхідність створення у Бердичеві притулку для чотирилапих. Вона керувалася бажанням зробити місто дружнім до людей і тварин.

Олександра Йонаш, вихованка зразкового ансамблю естрадного танцю «О-ля-ля», поділилася думками щодо шляхів вирішення важливої та актуальної проблеми забезпечення жителів чистою питною водою («Обладнання багатоквартирного будинку індивідуальною системою очистки води»). Як варіант – встановлення у підвальних приміщеннях багатоповерхівок фільтрувальних станцій. Найменша учасниця конкурсу-презентації Валерія Радомська (зразковий театр пісні «Краплинки»)  зацікавила проєктом «Розвиток міста». Дівчинка мріє про появу музичних лавочок у Бердичеві у відпочинкових локаціях, де люди проводять вільний час. Ідея проєкту «Сад Перемоги і Пам’яті» вихованки гуртка «Юні натуралісти-дослідники» Валерії Федосеєнко – увічнення пам’яті загиблих на війні жителів громади не в камені, а у плодових чи декоративних деревах, висаджених разом із рідними Героїв. У затишному зеленому куточку  зустрічатимуться бердичівляни, спілкуватимуться і згадуватимуть наших захисників… Були пропозиції обрати місце поблизу  Меморіалу «Слава Героям», в одній із зон парку культури та відпочинку ім. Тараса Шевченка, на території відділення еколого-натуралістичного напряму або на майданчику недалеко від міського басейну.

До конструктивного діалогу долучилися Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, народний депутат України Богдан Кицак, його помічниця Юлія Чепак, начальниця управління освіти і науки Бердичівської міської ради Валентина Адаменко, психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників міста Бердичева Оксана Повійчук та асистентка Програми малих грантів ПРООН-ГЕФ, представниця Молодіжної мережі Наглядового Комітету ЄЕК ООН щодо освіти в інтересах сталого розвитку Валентина Кириченко. Ставили питання, аналізували, уточнювали, рекомендували й підтримували цікаві ідеї, які внесуть позитив у повсякденне життя всієї громади.

За результатами таємного голосування учасників форуму переможцем конкурсу став проєкт «Сад Перемоги і Пам’яті» Валерії Федосеєнко.

Конкурсантів нагородили оплесками, а переможницю привітали педагоги, друзі-разумковці і почесні гості. Творити, діяти та втілювати свої мрії побажав лідерам учнівського самоврядування народний депутат України Богдан Кицак: «Докладу максимум зусиль, щоб частина ідей була реалізована, навіть в умовах війни. Віру молоді в майбутнє і прагнення до кращого потрібно підтримувати».

Подякував авторам проєктів Бердичівський  міський голова Сергій Орлюк: «Творча та ініціативна молодь здатна вносити зміни в життя міста, громади і всієї країни. Крок за кроком ми разом будемо реалізовувати проєкт «Сад Перемоги і Пам’яті». Дерева будуть рости та квітувати, і через роки лишатиметься жива пам’ять про Героїв…»

Асистентка Програми малих грантів ПРООН-ГЕФ, представниця Молодіжної мережі Наглядового Комітету ЄЕК ООН щодо освіти в інтересах сталого розвитку Валентина Кириченко зазначила, що «всі шість молодiжних проєктiв задля сталого розвитку громади – цікаві, а ініціативи разумковців надихають». Гостя з Києва поділилася досвідом багаторічної роботи з молоддю зі створення та реалізації проєктів із проблем енергозбереження, озеленення, захисту біорізноманіття, розвитку велокультури і багатьох інших, яких – понад сто.

Щоб мрії здійснилися, плани і задуми втілилися, потрібно діяти. Справжні лідери не зупиняються на досягнутому, а продовжують розкривати свій потенціал і спрямовувати його на розвиток себе, міської громади та країни.

Успіхів вам, молоді, талановиті, амбітні та завзяті!

forum1

forum2

forum3

forum4

forum5

forum6

forum7

forum8

forum9

forum10

forum11

forum12

forum13

forum14

forum15

forum16

forum17

forum18

forum19

forum20

forum21

forum22

forum23

forum24

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.