Неділя, 5 Лютого

Сила слова, музики й театру на інтегрованому семінарі вчителів іноземних мов та музичного мистецтва у Бердичівській МГГ № 2

Презентація реалізації напрямків  українсько-польського проєкту, хореографічний пролог, сценічний етюд, театральна вистава, креативні заняття і жваві діалоги: у Бердичівській МГГ № 2 пройшов інтегрований міський семінар учителів іноземних мов та музичного мистецтва. Тема спілкування – «Формування полікультурної компетентності учнів в урочний та позаурочний час».

У партнерстві з освітянами з м. Ченстохова

Понад рік тому почалася співпраця Бердичівської міської гуманітарної гімназії № 2 з початковою школою № 24 м. Ченстохова. В рамках спільного українсько-польського проєкту – обмін досвідом між освітніми закладами, онлайн-уроки та діалоги у форматі телемосту. Влітку гімназисти і вчителі побували в місті-побратимі. Цікаві зустрічі, екскурсії та майстер-класи залишили яскраві враження. А днями заклад освіти відвідала делегація з Польщі: заступник Президента м. Ченстохова Ryszard Stefaniak, начальник міського управління освіти Rafal Piotrowski й викладачі Rafal Matuszewski та Marek Blada. Вручили відзнаки і цінні подарунки переможцям та призерам Міжнародного історико-літературного конкурсу «Видатні українці»:

Ользі Мохорт (диплом І ступеня), Валерію Сироті (диплом ІІ ступеня), Кароліні Богатирчук та Софії Кучківській (дипломи з відзнакою) і Богдану Чубу (диплом учасника). 

В день семінару у Бердичівській МГГ №2 до вчителів іноземної філології та музичного мистецтва приєдналися директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників управління освіти і науки Бердичівської міськради Наталія Гриченко, консультант ЦПРПП Ольга Грубенька й профспілкові лідери освітніх закладів на чолі з головою Бердичівської  міської профспілки працівників освіти і науки Анжелою Цвєтковою. Гімназисти-старшокласники Олександра Тузенко, Дмитро Качанюк й Олександра Кукуруза привітали гостей трьома мовами: англійською, польською та іспанською. Познайомили з візитівкою БМГГ № 2 і розповіли про кроки реалізації освітнього проєкту співпраці з початковою школою №24 м. Ченстохова «Європейська ідентичність: своє майбутнє творимо сьогодні, а не завтра»…

У Польщі полонез танцюють на урочистостях та святах. Прекрасна і чаруюча традиція… Разом із вчителем хореографії Катериною Судай старшокласники опанували граціозний танець-ходу, який називають «королем маршів». Ідею пластичного етюду «Еволюція людства» запропонували гімназисти 10-го класу. Свого роду сценічна п’єса в жестах показує стадії розвитку зброї: від каменю, палиці, списа, лука і меча до пістолета, рушниці  та комп’ютера для керування ядерним арсеналом. Чорний колір одягу виконавців надавав композиції внутрішньої динаміки. Пластикою рухів гімназисти виражали головну думку етюду: жорстокість і війни несуть руйнацію та зло, і, щоб зупинити кінець світу, треба почати з себе…

Блекаут – не перешкода: вистава «Кохання, що надихає»

Незважаючи на блекаут, актори шкільної студії «Театральна тонація» готувалися до показу вистави «Кохання, що надихає». Вчитель мистецтва Мілада Мартинюк, сценарист, режисер і постановник, захопила гімназистів дослідженням життя й творчості польського митця Діонісія Бонковського, який проживав у Бердичеві протягом 10-и років. «Виставі передувала пошуково-краєзнавча робота, – повідомила учасникам семінару директор Бердичівської МГГ № 2 Ірина Толочко. – В результаті художній керівник студії Мілада Вікторівна і юні актори підготували мистецьку імпрезу. В основі постановки – історія кохання автора відомої пісні «Ґандзя-цяця», що стала народною». Перед спектаклем гімназисти, знавці мов, звернулися до публіки, запросивши до перегляду. Вистава проходила без світла, але це не завадило акторам. Втілення романтичної ідеї кохання, що надихає, – чарівний вальс на початку спектаклю. Цей творчий задум допомогла втілити хореограф Інна Міщенко.

Глядачі відчували себе учасниками дійства, спостерігаючи за грою виконавців головних ролей: Ольги Мохорт (Ганна), Олександра Чорного (Діонісій Бонковський) та Ярослава Сюйви (Єжи Шимановський). Разом із ними переживали, хвилювалися і раділи… Маленький актор, рознощик газет, з’являвся між рядами, пропонуючи листівки зі словами пісні «Ґандзя-цяця». Елементи імерсивності робили відчуття ближчими. Народні мелодії додавали виставі українського колориту. Проникливе читання Катериною Пацевич вірша «Вік кохання таємничий» Мілади Мартинюк влилося ліричним струменем у виставу… Відкритий фінал – запрошення до роздумів про подальшу долю героїв…

Гімназисти спілкувалися  іноземними мовами, дивували вокалом, вражали артистизмом та чарували пластикою рухів. «Обдаровані діти!» – захоплювались освітяни, гості ліцею. «Наші вчителі – яскраві й багатогранні особистості, яким притаманний високий рівень професіоналізму. Талановиті наставники плекають талановитих учнів – нашу гордість, майбутнє нації, – наголосила директор БМГГ № 2 Ірина Толочко. – Вчителі надихають, залучають батьків гімназистів до партнерства, вміло застосовують технічні засоби, використовують сучасні IKT, налагоджують комунікацію. З 24-х класів лише у 6-и проходять онлайн-уроки. Вчителі навчилися працювати без світла, педагоги і  технічний персонал плетуть маскувальні сітки, всі разом допомагаємо ЗСУ». «Війна внесла свої корективи у діяльність закладів освіти, але педагоги продовжують навчати дітей, – зазначила голова міської профспілки освітян Анжела Цветкова, подякувавши  колективу гімназії за ефективну працю. – Разом ми наближаємо Перемогу».

Освіта в умовах війни: ефективні методи навчання, створення позитивної мотивації

Учасники семінару здійснили екскурсію до обладнаного бомбосховища, де є декілька кімнат і створені умови для перебування під час повітряної тривоги. В гімназії подбали про все необхідне: вентиляцію, підключення до інтернету, воду, медикаменти, пледи тощо, облаштувати санвузли. В укритті можна розміститися чотири сотні людей.   

Цього дня, об’єднавшись у групи, освітяни побували на уроці-вікторині в 5-му класі та на засіданні дебат-клубу «Лідер» для старшокласників. Маленькі гімназисти разом із вчителем польської мови Катериною Луженецькою відправилися в «Подорож до Польщі». Інтерактивні завдання створили атмосферу невимушеності і показали, як 5-класники працюють у командах. Дебат-клуб діє в гімназії із 2004-го року. На заняттях педагоги розвивають критичне мислення та емоційний інтелект учнів. Цього разу 9-класники дискутували, обговорюючи тему «Гроші не приносять щастя». Гімназисти відстоювали свою думку, аргументували й переконували. Вчителі іноземних мов: англійської (Наталія Протопопова) та іспанської (Алла Гайдамаченко) – можуть пишатися вихованцями: дві команди, стверджуюча і заперечуюча, продемонстрували журі вміння обґрунтувати власну позицію і довести свою правоту.

«Тільки творчі вчителі можуть виховати творчу особистість, – переконана директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Наталія Гриченко. – Сьогодні відкрила нові грані талантів учнів, учасників предметних олімпіад. Олександр Чорний у минулому році став переможцем ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Нещодавно брав участь в  обласному інтелектуальному турнірі юних хіміків, що проходив у дистанційному форматі. Наша команда була визнана кращою. А нині Олександр здивував артистичними здібностями. Вражена творчістю педагогів. Ірина Юліанівна – талановитий керівник сучасного ґатунку, справжній лідер колективу». «Педагоги гімназії – великі патріоти, – відгукнулася вчитель музичного мистецтва ліцею «Територія 12» Олена Андрійчук. – Вкладають частинку душі в дітей, запалюють у них прагнення до творчості».   

Працюючи у складний час, в умовах війни, вчителі не опускають руки,

Незважаючи на всі виклики життя, згуртовують, впроваджують і волонтерять, навчають та виховують, формують патріотів і допомагають дітям пізнавати світ та досягати нових успіхів. Йдуть у ногу з часом, самовіддано працюють на Перемогу, підтримують учнів, вселяють упевненість та прагнуть дарувати своїм вихованцям радість…

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Бердичівській МГГ № 2

Вікторія Кучерява

Відео

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.