Четвер, 2 Лютого

Притулок для переселенців облаштували в бердичівському дитсадку

Відповідне рішення про це було прийняте 30 листопада на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Коротко розповіла про нього у своєму виступі начальник управління освіти і науки Валентина Адаменко.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Вона сказала, що дитсадок №5, який знаходиться в районі Загребелля, нині не використовується за своїм основним призначенням, бо в ньому немає можливості облаштувати укриття. Тож саме його визначили у якості місця, де можуть знайти тимчасовий притулок переселенці з районів бойових дій, а такі, на жаль, не закінчуються.

Цей проект започаткований  волонтерами молодіжного центру "М-формація" міської бібліотеки, які, в свою чергу, вже налагодили співпрацю з міжнародними благодійними фондами. У притулку приїжджі можуть перебувати якийсь час, поки не знайдуть собі більш постійне місце проживання.

Наступного дня я заїхав до дитсадка, щоб дізнатись подробиці про роботу нового притулку. В цьому навчальному закладі дійсно дуже велика і зручна територія, на якій багато альтанок, і влітку тут просто чудово, а взимку в приміщенні дуже тепло. Адже опалюється воно від автономної газової котельні (як добре було б, що всі бюджетні заклади були такими автономними), а при необхідності поруч можна встановити і котельню на дровах.

В залах і кімнатах дитсадка дуже чисто, світло і затишно. Як розповіла завідуюча, заняття з дітьми тут теж організовують, але лише у вигляді ігор і прогулянок на свіжому повітрі протягом одної – півтори годин. Діти радіють зустрічам з друзями та однолітками, але батьки повинні в цей час перебувати поряд, бо якщо тривога – то всіх дошкільнят мають забрати.

А щодо притулку, то для нього облаштували дві дитсадківські «групи», де встановили розкладачки. В приміщеннях є туалети та умивальники, а душову зараз завершують монтувати. Вже зараз у притулку є подружня пара пенсіонерів та дві молоді дівчини. Їжу вони мають можливість готувати самостійно у харчоблоку.

Для дитсадка перебування тут дорослих – справа нова, тож в процесі подальшої діяльності притулку будуть ще пристосовуватись та облаштовуватись. Привозили перших мешканців сюди волонтери з бібліотеки, тож скільки їх ще буде, і як надовго затримаються завідуюча поки що не знає.

Як ми пам’ятаємо, першими місцями для прийому переселенців весною і влітку в Бердичеві були гуртожитки будівельного коледжу та спортивного ліцею, але й там люди довго не мешкали. На сьогодні стоїть абсолютно порожнім також і гуртожиток четвертого ПТУ, але всі ці заклади мають обласне підпорядкування, тож їх долю може вирішувати лише обласна рада. А дитсадок – повністю у віданні міста, тож саме тут волонтери вирішили облаштувати так званий «шелтер».

pritulok1

pritulok2

pritulok3

pritulok4

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.