Четвер, 2 Лютого

Патріотичне мистецтво в укритті Бердичівського коледжу

17 січ. 2023 Вікторія Кучерява

На стінах в укритті Бердичівського фахового коледжу промисловості, економіки та права квітують улюблені українські рослини – одвічні народні символи. До відвідувачів бомбосховища звернені поетичні вислови про Україну. В облаштованому відповідно до вимог приміщенні картини несуть патріотичний посил, допомагають заспокоїтися та покращити емоційний стан…

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

У мирний час у захисній споруді коледжу проводили заняття з цивільної оборони. Випускниця навчального закладу, нині заступник директора з виховної роботи БФКПЕП Олена Кухарук, пам’ятає, як відбувався інструктаж із безпеки життєдіяльності та щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Тоді ніхто не думав, що бомбосховище знадобиться і тут укриватимуться жителі мікрорайону під час сигналів повітряної тривоги. Війна пришла непрохано та несподівано, зачепивши всіх, зруйнувавши звичний уклад життя.

І з перших днів повномасштабного російського вторгнення у коледжі стали вирішувати питання оновлення захисного укриття, розповіла Олена Миколаївна: «Спочатку заклад перейшов на дистанційну форму навчання. Поступово, не рахуючись із відпустками, адміністрація, викладачі і технічний персонал облаштовували бомбосховище: шпаклювали, чистили, мили, клали плитку, білили й фарбували стелю та стіни… В укритті є аудиторії для часткового проведення занять під час повітряної тривоги, санвузол і два евакуаційні виходи. Подбали про запас продуктів, води тощо. Згодом директору Бердичівського фахового коледжу промисловості, економіки та права Івану Омеляновичу Демусю прийшла ідея художнього оформлення приміщення, арт-об’єкти якого матимуть національно-патріотичну  спрямованість. Колеги підтримали задум. Ініціативна група врахувала пропозиції студентів, і восени стали втілювати мистецький проєкт». За справу взялася художник коледжу Олена Фоміна.

На першій картині – неосяжне поле соняхів під чистою блакиттю неба та постаті дівчини-українки в національному вбранні і воїна-захисника. Потім з’явились інші сюжети та образи: символ рідної землі – калина з червоними кетягами ягід, забуяли маки серед золотистого колосся, потягнулися до сонця стрункі мальви, посміхнулися синіми очима волошки, затріпотіли ніжні ромашки... На інших картинах – голуб миру, карта України, осінній пейзаж із деревом у сяйві кольорів… А між роботами художниці – поетичні рядки Тараса Шевченка: «Свою Україну любіть. Любіть її… во врем'я люте…», Володимира Сосюри: «Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну...», проникливі вірші Дмитра Павличка, Миколи Сингаївського та інших майстрів слова, які надихають і зміцнюють віру в Перемогу, в мирне та щасливе майбутнє.

Мистецькі твори залишаться на роки як символ єдності українців і прагнення до волі нашого народу та промовлятимуть до наступних поколінь...

Patr.ukrit. 01

Patr.ukrit. 02

Patr.ukrit. 03

Patr.ukrit. 04

Patr.ukrit. 05

Patr.ukrit. 06

Patr.ukrit. 07

Patr.ukrit. 08

Patr.ukrit. 09

Patr.ukrit. 10

Patr.ukrit. 11

Patr.ukrit. 12

Patr.ukrit. 13

Patr.ukrit. 14

Patr.ukrit. 15

Patr.ukrit. 16

 

 

Відео

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.