Середа, 29 Березня

У Бердичівському міському ліцеї № 15 стартував Тиждень майбутнього першокласника

14 лют. 2023 Вікторія Кучерява

У Бердичівському міському ліцеї № 15 стартував Тиждень майбутнього першокласника. Без п’яти хвилин учні та їх батьки зустрілися з командою досвідчених педагогів. Знайомилися, спілкувалися, радилися та наповнювалися позитивними враженнями. Під час канікул, із 13-го по 17-е лютого, Школа майбутнього першокласника щодня проводить заняття для маленьких бердичівлян.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Така підготовка дітей до навчання здійснюється у БМЛ № 15 протягом багатьох років. Педагоги допомагають майбутнім учням швидше адаптуватися в новому середовищі та розвинути вміння і навички, необхідні для занять, а батькам – зробити перші успішні кроки разом із малюками.

У Бердичівському міському ліцеї № 15 – 15 класів  початкової школи. В новому навчальному році з першачками займатимуться Тетяна Кучерук (1-А), Ольга Костюк (1-В) та Олена Левченко (1-Б). Освітній заклад має прийняти у свою дружну родину понад 60 маленьких ліцеїстів. Тринадцятого лютого вони разом із батьками відчинили двері БМЛ № 15 і відразу потрапили у компанію казкових персонажів. Аніматори, старшокласники-ліцеїсти, зустрічали, підбадьорювали й пропонували пройти до фотозони: посидіти за партою, помріяти та побути в образі школяра. Мамам і татам вручали пам’ятки з порадами. На інформаційній дошці – підказки щодо розкладу занять та списків учнів по класах. Учителі знайомилися з гостями, відповідаючи на численні питання.

Спілкування з батьками, відеокалейдоскоп нестандартних івентів та екскурсія ліцеєм

В актовій залі ліцею – першокласники та групи підтримки: батьки, бабусі з дідусями і старші сестри та брати. І якщо хтось із дітлахів спочатку почувався невпевнено, то невдовзі хвилювання зникло. Безперечно, сприяли атмосфера довіри, доброзичливість та увага педагогів і, звичайно, знайомство юних бердичівлян із новими друзями. Заступник директора з навчально-виховної роботи Алла Бентковська розповіла про особливості навчання за стандартами Нової української школи, сучасне освітнє середовище, що сприяє творчому розвитку учнів, можливість займатися в гуртках за трендовими напрямками, діяльність ГПД і проведення уроків в укритті під час повітряної тривоги. Повідомила, якою буде програма Тижня майбутнього першокласника. Кожного дня заплановано по три заняття: з математики та української мови, а також – з іноземної, інформатики і музики. Навчально-виховний процес в одному з 1-х класів буде організовано за освітнім проєктом «Світ чекає крилатих». Учитель Тетяна Кучерук протягом чотирьох років проходить курси підвищення кваліфікації та отримує відповідні сертифікати. «Одна моя дочка закінчує 4-й клас, навчаючись за цією програмою, інша йде до 1-А, до Тетяни Петрівни, – поділилася думками Катерина Тодорук. – «Світ чекає крилатих» дає актуальні в реальному житті знання та навички. Програма спрямована на розвиток логічного мислення, вчить аналізувати, бути спостережливими, самостійно вирішувати нестандартні проблеми, не зупинятися, а рухатися далі…»

Малюки разом із педагогами попрямували до кабінетів, а батьки продовжили спілкування. «НУШ – це сучасна школа, де в центрі уваги – дитина, – акцентувала увагу аудиторії заступник директора Алла  Бентковська. – Учитель – наставник, друг і помічник. В умовах війни з метою психологічно-емоційної підтримки учнів молодших класів та зняття напруження ми вдаємося до нестандартних форматів втілення творчих ідей». Батьки переглянули відеоролики, де маленькі ліцеїсти – учасники захоплюючих подій, що мотивують пізнавати нове й цікаве. Познайомилися й з фахівцями соціально-психологічної служби ліцею – соціальним педагогом Ганною Лесик та практичним психологом Мариною Кравченко. Почули інформацію про організацію харчування учнів молодших класів, зокрема пільгових категорій. Зацікавилися й вправами для розвитку мовлення, мислення, пам’яті тощо. На допомогу отримали різні рекомендації.   

Під час екскурсії закладом батьки спустилися до бомбосховища, де може розміститися до 500 осіб. Приміщення облаштовано для проведення уроків. Укриття продовжать удосконалювати, влітку тут проведуть ремонтні роботи.

Захоплюючі заняття-знайомства з майбутніми першокласниками

Журналісти завітали на перші заняття у кабінетах початкових класів. Майбутні ліцеїсти настільки захопилися іграми для знайомства та веселими руханками, що не звертали увагу на сторонніх. Розповідали про себе, посміхалися й придивлялися до нового оточення.

Разом із педагогами майбутні першокласники пройшлися коридорами ліцею, побували у різних затишних локаціях і зазирнули до кабінетів англійської та польської мов, порушивши тишу співом улюбленої «Стефанії». Згодом потрапили до спортивної зали, на заняття з ритміки. З енергійними вчителями фізкультури Світланою Палкіною і Тетяною Таловською не занудьгуєш!

Якщо дитина буде отримувати задоволення від навчання, радітимуть і батьки. Інна та Роман Кравчуки – випускники ліцею № 15. Їхня донечка Єва навчатиметься у 1-Б класі. І до закладу освіти близько, говорить мама  дівчинки, і вчительський колектив добре знайомий: «Дочка позитивно налаштована на навчання, портфель на завтра вже зібраний». Вадим Федорчук стане учнем 1-А класу: «Сьогодні було дуже цікаво, і все сподобалося. Зовсім не хвилююсь, хочеться до школи…»

Щоб дізнатися про переваги програми «Світ чекає крилатих», ми приєдналися до батьків першокласників із 1-А. «Це ефективна початкова освіта, її особливість полягає в міжпредметній інтеграції – інструменту реалізації особистісного підходу, оскільки сприймання дитиною навколишнього світу є цілісним, – пояснила вчитель Тетяна Кучерук. – Підходи до навчання і виховання спрямовані на розвиток творчості та ініціативності дітей, формування у них умінь досягати успіхів і долати труднощі. Навчатися за зошитами-посібниками – легко!» «Крилатий» педагог повідомила, що заняття в першому класі – без домашніх завдань, інформація «упакована» в кольорові посібники-журнали (щомісячна плата за чотири – 335 грн), тож рюкзак розвантажується, оскільки не потрібно носити з собою підручники та окремі зошити. На початку навчального року діти отримують безкоштовні індивідуальні бокси з набором різних дидактичних засобів. Серед плюсів програми – цікава, нетрадиційна, інтегрована з мультимедійним супроводом подача матеріалу та використання здоров’язберігаючих технологій: фізкультхвилинок, нейробіки, гімнастики для очей, ігор і квестів. Один із принципів методики: «Не встигаю сьогодні – досягну завтра». А це зміцнює мотивацію і віру «крилатиків» у власні сили. Звичайно, не обходиться і без труднощів, але вчитель-порадник перебуває на постійному зв’язку з батьками – зацікавленими учасниками шкільного життя дітей.

У п’ятницю, в останній день Тижня майбутнього першокласника, для малюків влаштують «Веселі старти». За успіхи в навчанні нагородять першими ліцейськими відзнаками – пам’ятними медалями.

ShMP1

ShMP2

ShMP3

ShMP4

ShMP5

ShMP6

ShMP7

ShMP8

ShMP10

ShMP11

ShMP12

ShMP13

ShMP14

ShMP15

ShMP16

ShMP17

ShMP 25

ShMP 26

ShMP18

ShMP19

ShMP21

ShMP22

ShMP23

 

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.