Середа, 29 Березня

Шевченко і музика: благодійний концерт на підтримку ЗСУ у Бердичівській музичній школі

17 бер. 2023 Вікторія Кучерява

Слово Шевченка живе у музиці, воно надихає багатьох митців різних країн. І кожний знаходить поетичні рядки, які найбільше торкаються серця. На благодійному концерті учнів та викладачів Бердичівської музичної школи звучали твори українських композиторів на вірші народного поета.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Всеосяжність Шевченківської поезії вражає, його твори полонять душу, окрилюють та звуть за собою. Вірші Великого Кобзаря, велетня духу і співця української слави та народної свободи, актуальні, як ніколи. З учасниками та гостями музичного вечора, присвяченого 209-й річниці від дня народження Тараса Шевченка, вели розмову юні бердичівлянки – вихованки музшколи Кароліна Чайковська та Софія Біловус.

Пісня супроводжувала майбутнього поета з дитинства. Змалку цікавився народною творчістю. В юні роки він переймався колоритом і мелодикою чумацьких пісень. Хлопчину вражали історичні образи славних ватажків  Коліївщини, спів селян у хвилини відпочинку після тяжкої праці та самобутнє мистецтво кобзарів і лірників… В актовій залі Бердичівської музичної школи лунали рядки поезії Тараса Шевченка, в яких – глибока змістовність, яскрава образність, одухотворення природи та народнопісенний ритм. Його вірші – невичерпне джерело мудрості, любові до Батьківщини і творчого натхнення. Вони перелились у музичні твори й охопили майже всі жанри: пісні та романси, хорові мініатюри і хори, монументальні кантати, інструментальні п’єси, симфонічні поеми, опери, ораторії та балети.

У програмі концерту звучали пісні «Тече вода з-під явора», «Зацвіла в долині червона калина», «Утоптала стежечку», «Зоре моя вечірняя», «Думи мої, думи мої…»

Плакала гітара, співала скрипка, чарувала флейта, дарував ритмічну й мелодійну розсип ксилофон, і говорив душевно акордеон… Зворушували переливи сопілки – проникливо грали викладач Микола Пономаренко та його учень Сімеон Забєлін. Залу заповнили піднесені звуки фортепіано: публіка слухала «Прелюд пам'яті Тараса Шевченка» композитора Якова Степового у виконанні викладача Камелії Тодосової – один із найкращих творів музичної Шевченкіани… Поет любив співати, мав гарний голос і акомпанував собі на гітарі. Концерт тривав, ширилися українські народні пісні «Спать мені не хочеться», «Їхали козаки із Дону додому» та «Ти до мене не ходи». Хвилювала щирістю почуттів «Ніч яка місячна»… Потішив духовий оркестр під керівництвом Миколи Горая, викликавши особливі емоції у слухачів. 

У музиці живуть слова Шевченка. Національний герой, символ боротьби за свободу та багатогранний митець промовляє до своїх нащадків…

Директор Бердичівської музичної школи Інна Бузі тепло дякувала за натхнення і творчість організатору концерту «Шевченко і музика» – викладачу теоретичних дисциплін Євгенії Дворяченко, обдарованим вихованцям Єлизаветі Котик, Ангеліні Філіпенко, Олександрі Янковській, Єлизаветі Лозовій, Софії Бахур, Варварі Голембівській, Ангеліні Гортовлюк, Вероніці Тиднюк, Євгену Слюсарю, Анастасії Тереповій, Анні Кухаренко, Сімеону Забєліну, Олександру Святецькому і Євгену Мізику та їх небайдужим батькам, союзникам й однодумцям, і педагогам-наставникам – справжнім професіоналам своєї справи. Протягом годинної концертної програми  було зібрано 5100 грн на підтримку Збройних Сил України.

Творчість Тараса Шевченка надихає українців у дні війни, його пророчі слова звучать як послання нашим захисникам: «Борітеся – поборете!»

Shevch. muz1

Shevch. muz2

Shevch. muz3

Shevch. muz4

Shevch. muz5

Shevch. muz6

Shevch. muz7

Shevch. muz8

Shevch. muz9

Shevch. muz10

Shevch. muz11

Shevch. muz12

Shevch. muz13

Shevch. muz14

Shevch. muz15

Shevch. muz16

Shevch. muz17

Shevch. muz18

Shevch. muz19

Shevch. muz20

Shevch. muz21

Shevch. muz22

Shevch. muz23

Shevch. muz24

Shevch. muz25

Shevch. muz26

Shevch. muz27

Shevch. muz28

Shevch. muz29

 

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.