Четвер, 1 Червня

Її Величність ТУБА: сольний концерт Валентина Симона у Бердичівській музичній школі

20 бер. 2023 Вікторія Кучерява

Унікальний мідний духовий інструмент туба – найнижчий за звучанням, володіє масивним і насиченим тембром. Йому присвятив свій сольний концерт випускник Бердичівської музичної школи, студент Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка Валентин Симон. У руках обдарованого юнака туба стала королевою весняної події.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

«Її Величність ТУБА» – так назвали програму організатори березневої музичної зустрічі. «Сольні концерти виконавців на духових інструментах відбуваються не дуже часто, – зазначив викладач по класу тромбона і туби Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка Василь Грабовський, – на це наважуються лише сміливі люди. Студент 4-го курсу, лауреат багатьох республіканських конкурсів Валентин Симон – із їх числа».

Колись батьки Наталія Яківна та Валентин Едуардович привели до Бердичівської музичної школи свого маленького сина. І протягом восьми років він навчався грі на баяні у викладача Людмили Зарбишевої. У старших класах захопився тубою й став грати в духовому оркестрі під керівництвом Миколи Пономаренка, який пишається своїм учнем: «Хлопець – чудовий баяніст, котрий досить швидко досяг гарних результатів. А тубістом може стати не кожний». Концертмейстер Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка, дипломант республіканських конкурсів Людмила Захарчук із повагою говорить про Валентина Симона: «Хороший студент, який навчається з задоволенням, по-справжньому любить музику й надихається нею. Має чимало різних досягнень. Думаю, у нього велике творче майбутнє».

Виступ Валентина Симона на сольному концерті в актовій залі Бердичівської музичної школи розпочався твором композитора Левка Колодуба «Дума». Неспішним, розміреним потоком лилася музика – потужна й водночас м’яка та глибока. Незабаром прозвучали «Романс» Давида Убера, композиція «Її Величність Туба» Роберта Даулінга, «Сюїта для туби» Дональда Хаддада, «Соната» Генрі Еккльса і «Соната» Карла Тессаріні (3–4 частини). Слухачі почули твори композиторів різних часів і різних країн. Програма завершилася виконанням «Концерту для туби з оркестром. Частина 1» Едварда Грегсона.

Туба має великі розміри і здається досить громіздким інструментом, але майстерність виконавця дозволила грати на ній і швидкі мелодії.

До речі, свій початок туба бере ще в епоху Ренесансу, або Відродження. Вже тоді музиканти використовували схожий інструмент, який виготовляли з дерева і шкіри. Винахідниками сучасної туби стали німецькі майстри Йохан Готтфрід Моріц і Вільгельм Фрідріх Віпрехт. Вони запатентували інструмент у 1835-му році. До сучасного вигляду його довів відомий Адольф Сакс. Уперше тубу ввів у симфонічний оркестр Ріхард Вагнер. У 1843-му році інструмент дебютував на прем’єрі опери «Летючий голландець». Туба, ввійшовши до складу симфонічного оркестру, завершила його формування. Міжнародний день туби у всьому світі святкують у першу п'ятницю травня…

Свій приїзд до Бердичева колишній вихованець міської музичної школи Валентин Симон поєднав із сольним концертом. Наприкінці він тепло подякував своїм викладачам: Людмилі Зарбишевій, Миколі Пономаренку та Євгенії Дворяченко – за знання і мудрі настанови, турботу й любов.

Виступ юного музиканта – чудовий подарунок його мамі, Наталії Симон, яка в суботу 18-го березня святкувала свій день народження.

Після закінчення концертної програми житомирські гості почули гру на тенорі учня 4-го класу Андрія Гондерука (викладач – Микола Пономаренко, концертмейстер – Людмила Путішина). Поради обласних фахівців важливі для юного музиканта, а успіхи талановитого тубіста, випускника музшколи, надихають на творчість і подальше вдосконалення.

Валентин Симон мріє про вступ до консерваторії. Творчі здібності, наполеглива праця та цілеспрямованість допоможуть бердичівлянину реалізувати своє прагнення. Ми ще почуємо його на великих сценах і радітимемо новим успіхам та перемогам.

Tuba1

Tuba2

Tuba3

Tuba4

Tuba5

Tuba6

Tuba7

Tuba8

Tuba9

Tuba10

Tuba11

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.