Понеділок, 5 Червня

Бердичів – Flöha: онлайн-інтерв’ю «Як німецькі школярі та українські біженці опановують лижі»

29 бер. 2023 Вікторія Кучерява

Не з чуток, а з досвіду українських біженців, котрі проживають за кордоном, знаємо, як дбають про фізичний розвиток та спортивне дозвілля школярів у Німеччині. Про це читайте в нашому сьогоднішньому репортажі.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Фізичному вихованню у німецьких школах приділяють багато уваги. Зміст навчання з предмету під назвою «спорт» відрізняється в окремих землях. Розмова, зокрема, піде про навчання гірськолижному катанню учнів гімназії саксонського міста Flöha. Ми спілкувалися в режимі онлайн безпосередньо з батьками і дітьми.

Щороку гімназисти 7-х класів відправляються у тижневу поїздку в гірськолижний табір в одному з курортних містечок. Освітній заклад організовує подорож, яку оплачують батьки. Цієї весни семикласники, серед яких – і наші українці з Бердичева та Києва, разом із класним керівником здійснили березневу мандрівку до м. Oberwiesenthal. Проживали й харчувалися в готелі. Лижні уроки проходили щодня. Гори, свіже повітря, невимушене спілкування, позитивні емоції – діти навчались у супроводі інструктора, опановуючи основні принципи катання, та водночас відпочивали. Відповідне спорядження: лижі, палиці, черевики, шолом, маска і спеціальні рукавички – це обов'язково!

Тут обладнані лижні схили, трампліни, санні траси, а спуски оснащені сучасними підйомниками. Такий вид спорту розвиває оперативне мислення, покращує координацію та швидкість реакції. До речі, у 2020-му році українські спортсмени брали участь у лижному двоборстві на юніорському чемпіонаті світу, що проходив у м. Обервізенталь.

В Україні для подібної поїздки ідеально підійдуть Буковель, Яремче та Славське. Вистачає мальовничих місць і на Бердичівщини, якщо зима розщедриться на сніг. Варто побувати в Малосілці, Слободищі чи Швайківці. Згадується, як свого часу, коли працювала вчителем, разом із колегами після уроків каталися  з учнями на лижах, а влітку ходили в походи з наметами чи брали участь у туристичних змаганнях… Такий відпочинок оздоровлює, загартовує і приносить безліч позитивних емоцій. До того ж це чудова можливість сформувати згуртовану команду однодумців.

Німецьким школярам можна лише позаздрити. Мріється, що в мирний час, коли подолаємо ворога і виборемо Перемогу, дозвілля наших учнів буде змістовним, насиченим, сповненим нових вражень – не в межах приміщення, а на лоні природи, просто неба.

Від редактора: На жаль, в бердичівських школах і до війни, і до ковіду дуже-дуже рідко дітей організовано виводили не те що в похід з ночівлею, а навіть на прогулянку до приміського лісу. Вчителі бояться відповідальності, не бачать заохочення такої діяльності і потребують підтримки як керівництва, так і батьків.

В деяких школах Бердичівщини до занять туризмом пробували залучати ветеранів АТО, і це давало позитивні результати. Можливо, після закінчення війни, цю практику переймуть і міські школи? 

nimtabir1

nimtabir2

nimtabir3

nimtabir4

nimtabir6

nimtabir7

nimtabir8

 

 

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар червень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.