П'ятниця, 9 Червня

Суддя Бердичівського суду провела «Уроки справедливості» для четвертокласників

22 трав. 2023 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Стати суддями та адвокатами на один урок спробували учні 4-х класів гімназії №1 ім. Т. Г. Шевченка міста Бердичева. Суддя Бердичівського міськрайонного суду Тетяна Вдовиченко провела для них «Уроки справедливості». Учні познайомилися із професією судді та поповнили свої знання про права та обов’язки. Діти переглянули мультфільм «Кінь проти хом’яка» та самостійно вирішували спір між звірами, який привів їх до суду.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Зустріч зі справжньою суддею для цих учнів відбулася вперше. Тож суддя розповіла гімназистам про суть та важливість професії, її значення для побудови правового суспільства. Діти з цікавістю розглядали мантію та суддівський нагрудний знак, який є елементом судової символіки.

Під час інтерактивної гри діти отримали нагоду побувати у ролі суддів та адвокатів. Переглянувши частину мультфільму «Кінь проти хом’яка», вони дізнались про суть спору між двома тваринами, а далі, працюючи у групах, шукали аргументи на підтвердження правоти кожної зі сторін, таким чином шукаючи справедливого рішення. На завершення уроку відбулася урочиста посвята гімназистів у члени Всеукраїнського клубу «Справедливці»: класи отримали дипломи учасників та книги з іншими історіями, які можуть стати темами для наступних обговорень та пошуку справедливих рішень. Також кожен учень отримав наліпку клубу «Справедливці». Спільні фото класів із суддею на згадку про цікавий та корисний урок, а також нагода пофотографуватись із нагрудним знаком судді викликали у школярів щире захоплення. Сподіваємось, отриманні учнями під час уроків справедливості знання та досвід допоможуть їм вирішувати їхні дитячі суперечки та вплинуть на правову свідомість маленьких громадян.

Проведення Всеукраїнської акції «Урок справедливості» ініційовано Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України (АРССУ) (рішення РСУ від 17.09.2018 №59). Захід здійснено в рамках реалізації грантового проєкту «Підвищення обізнаності дітей з діяльністю судів» за підтримки Програми Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя». 

yrok1

yrok2

yrok3

yrok4

yrok5

 

Відео

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар червень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.