Четвер, 28 Вересня

Бердичівські юні техніки будуть навчатись керувати квадрокоптерами

Сьогодні ні для кого вже не секрет, що мобільні літальні апарати змінюють як тактику, так і стратегію бойових дій на фронті україно-російської війни. І завтра ця тенденція не закінчиться, а лише буде розвиватись як у військовій справі, такі у цивільних бізнесах. Саме тому вже зараз потрібно готувати майбутніх операторів дронів, і робити це вже з шкільної лави.


Бердичівські депутати міської ради це теж розуміють, тому 100 тисяч зі свого депутатського фонду Лідія Савченко (директор 8-ї школи) та 30 тисяч Олег Пасічник (директор БТІ) вирішили витратити на закупівлю засобів навчання для Центру позашкільної освіти імені Разумкова, в тому числі, і на навчальні квадрокоптери.

Інші депутати міської ради теж виділили гроші з фонду на освіту, але стосуються вони більш прозаїчних потреб галузі – на закупівлю пральних машин, холодильників чи електроплит. Про це сьогодні розповіла на засіданні депутатської комісії очільниця управління освіти і науки Валентина Адаменко.

Вже стало традицією на кожній сесії міської ради збільшувати кількість коштів на виконання програми розвитку освіти Бердичівської громади. Але цього разу начальник управління «просила» порівняно небагато – всього 2,53 мільйони гривень. По одному мільйону на дитсадки (всі) і школи (всі) для виконання багаторічних приписів пожежників щодо заміни електропроводки, електричних щитів, контурів заземлення та інших заходів, пов’язаних з безпекою дітей.

Як приклад, Валентина Василівна наводила облаштування стем-лабораторій, які вже є в декількох школах міста. Обладнання дуже дороге, але для його підключення потрібні спеціальні щитові і навіть спеціальні металеві столи, тому що звичайні вгинаються від маси приладів.

На підвищення кваліфікації вчителів додатково потрібні 145 тисяч гривень, на ремонт автомобілів господарської групи – 150 тисяч (лише на запчастини) та кошти з депутатського фонду на електром’ясорубки (за новими правилами рибу і м’ясо не можна на одній обробляти), холодильники (теж потрібно окремі для різних видів продуктів) та електроплити .

На найближчу сесію не увійшли незакриті потреби на заробітну плату вчителів (близько 7 мільйонів), про що говорилось на засіданні виконкому, не увійшли кошти на ремонти дахів 7 дитсадка і 17 школи (близько 10 мільйонів) та інші нагальні потреби галузі. Тобто, на наступних сесіях в цьому році депутатам ще не раз доведеться повертатись до змін в програмі розвитку освіти. І хто знає, може, і тоді юним технікам «підкинуть» грошей на нові квадрокоптери, роботи чи інше обладнання для технічного розвитку.

kvadro1

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.