Четвер, 28 Вересня

Спорт, здоров’я та інтеграція дітей у міську громаду: фестиваль «Назустріч Успіху» у гімназії №1 м. Бердичева

13 вер. 2023 Вікторія Кучерява

Фестиваль «Назустріч Успіху» зібрав на спортивному майданчику гімназії №1 ім. Т. Г. Шевченка м. Бердичева понад 250 учнів початкових класів та гостей – школярів і вихованців ЗДО Корнинської територіальної громади Житомирського району. Вересневе дійство проходило відповідно до програми Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна» за концепцією «Спорт заради розвитку». Подія відбулася з метою популяризації здорового способу життя і підтримки інтеграції та адаптації дітей-переселенців  та їх батьків/опікунів і дітей з особливими освітніми потребами у місцеву громаду.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Фестивалі «Назустріч Успіху» стартували у літній період і проходитимуть далі у вересні–жовтні у різних областях України. Організатори проєкту «Єдина Україна»  – Українська федерація «Спорт заради розвитку» спільно з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Навесні цього року Людмила Гвіздон – в. о. президента Житомирської обласної федерації важкої атлетики, тренер-викладач ДЮСШ м. Бердичева, вчитель фізичної культури гімназії № 1 ім. Т. Г. Шевченка – разом з іншими представниками Житомирщини взяла участь у семінарі з презентації Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна» (м. Львів).

Після цієї зустрічі тренери-координатори стали впроваджувати його у своїх регіонах, поширюючи ідею концепції «Спорт заради розвитку». І вже наприкінці березня Людмила Гвіздон провела навчання-практикум для педагогічних працівників закладів освіти Бердичева. «Протягом двох днів освітяни не лише отримали теоретичні знання про рухові активності, а й мали можливість виконати їх та відчути себе учнями. – розповіла сертифікований тренер. – Уроки фізичної культури в школі у комплексі з іншими дисциплінами покликані забезпечити всебічний розвиток дитини. Слід відходити від стереотипів і впроваджувати сучасні підходи до викладання фізкультури. Йдеться про розвиток ключових компетентностей учнів на уроках фізичної культури в умовах Нової української школи. Фізкультура має допомогти школярам гармонійно розвиватися, вдосконалювати своє тіло і підвищувати рівень рухової активності. Без виховання немає навчання. Маємо дати дітям відчуття радості пізнання нового, щастя успіху в навчанні». Влітку бердичівський тренер долучала юних жителів і гостей Бердичева до рухових активностей і спортивних ігор у просторі дитячої точки «Спільно» від UNICEF, яка розмістилася в центрі міста.  

Спортивний фестиваль: рух, командний дух, усмішки і чудові враження

Початок спортивного івенту у гімназії № 1 ім. Т. Г. ШевченкаВсеукраїнська руханка офлайн-онлайн. Президент громадської організації «Українська федерація ”Спорт заради розвитку ”» Олексій Качан швидко завоював симпатії дітлахів, отож на його заклик рухатися разом малюки відповіли усмішками та радісними вигуками. Надихаючі слова психолога Центру професійного розвитку педагогічних працівників міста Бердичева Оксани Повійчук та директора гімназії №1 ім. Т. Г. Шевченка Ірини Тонкошкурої, побажання дітям і дорослим бути активними та рухливими, тримати спортивний фронт і крокувати до Перемоги, слова підтримки вчителя фізичної культури Людмили Гвіздон – і на майданчику запанував рух та завирували позитивні емоції. Линули українські пісні, майоріли синьо-жовті прапори, підспівували і підтанцьовували юні учасники фестивалю та педагоги-тренери – всіх об’єднав патріотичний флешмоб «Ми з України!»

Кожна дитина прагнула побувати у шести локаціях зі спортивними розвагами та руховими активностями на будь-який смак: боулінгом, іграми з гігантськими  парашутами, естафетами, смугою перешкод, а також –  інтелектуальною грою з інтерактивною картою. Третьокласниця Єлизавета Котик – у захваті: «Дуже сподобалося! Особливо – танцювальні руханки та ігри. Настрій – чудовий! » Семирічний Платон Свірський радів можливості проводити дозвілля разом із друзями: «Було весело! Цікаво піднімати й опускати величезний парашут та ховатися під ним!»

На відкритому просторі юні учасники фестивалю «Назустріч Успіху» стрибали, бігали, крутили хула-хуп, креативили на повну, а потім смакували прохолодною водичкою від організаторів проєкту «Єдина Україна». Приклад дітей надихнув педагогів, котрі залюбки вправлялися зі скакалкою.  

Спортивна подія завершилася традиційним нагороджуванням. Гімназія отримала від Української федерації «Спорт заради розвитку» та ЮНІСЕФ спортивний інвентар «Цікава фізкультура», а малюки – символічні медалі, де в центрі серед п’яти континентів – обриси квітучої України.

«Діти – серце фестивалю. – зазначив президент ГО «Українська федерація ”Спорт заради розвитку ”» Олексій Качан. – І сьогодні переможців не обирали. Кожний заслуговує на нагороду! Ми провели серію фестивалів у різних регіонах України. Закладам освіти вручили 120 комплектів спортивного інвентарю, плануємо передати ще 100 школам і дитячим садкам. У серпні анонсовано Національний проєкт «Цікава Фізкультура–2.0 Перезавантаження». В його межах будемо проводити уроки у форматі онлайн».

Спільне фото на згадку, спільне «ДЯКУЄМО!» і маса позитиву та заряд енергії – такі фестивалі, де квітує душа дитинства, згуртовують і надихають на цікаві ініціативи. 

Sportfest1

Sportfest7

Sportfest8

Sportfest9

Sportfest12

Sportfest13

Sportfest14

Sportfest15

Sportfest16

Sportfest17

Sportfest18

Sportfest19

Sportfest20

Sportfest22

Sportfest23

Sportfest24

Sportfest25

Sportfest26

Sportfest27

Sportfest28

Sportfest29

Sportfest30

Sportfest31

Sportfest32

Sportfest33

Sportfest34

 

 

Відео

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.