Вівторок, 5 Грудня

Учні гімназії №14 завітали до Бердичівського суду

У четвер, 16-го листопада, до Бердичівського суду на екскурсію завітали учні Бердичівської гімназії №14. На знайомство з Фемідою прийшла збірна група шестикласників та семикласників.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Головна мета такої зустрічі - підвищення правової обізнаності учнівської молоді, виховання у юного покоління довіри до судової системи, а також безпосереднє знайомство з такою державною установою як суд.

Кожен з дітей уперше в житті переступив поріг суду, де їх одразу зустріли працівники Служби судової охорони. Школярі не просто пройшли контроль, що передбачено пропускним режимом установи, а й дізналися від судових охоронців про те, які предмети заборонено проносити та як поводитись у приміщенні суду. Дітям було цікаво спостерігати, як працює ручний металошукач та рамка-металодетектор.

Екскурсію приміщенням суду провела заступниця керівника апарату суду Любов Пасічник, яка познайомила дітей зі структурними підрозділами суду. Екскурсанти побувавши в канцелярії та архіві, де були вражені великою кількістю справ. Навіть у коридорах суду школярам було цікаво, адже тут, окрім інформаційних стендів, розміщена виставка картин учнів місцевої художньої школи та стенд з роботами переможців та учасників конкурсу дитячих малюнків «Я малюю свої права».

Візит до суду учнів гімназії - це не лише пізнавально, але й повчально. Розмістившись у справжній залі судових засідань, діти спробували себе у ролі судді, вирішуючи спір між героями мультфільму «Їжак проти Рака». Мультфільм продемонстровано у рамках Всеукраїнської акції «Урок справедливості». Він створений ГО «Асоціація розвитку суддівського самоврядування України» у співпраці з анімаційною студією ToonDrive за технічного адміністрування РЦ «ГУРТ» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Під час вільного спілкування діти поставили багато запитань щодо організації та проведення судових засідань та про професію судді, на що отримали розлогі відповіді. Не оминули увагою і питання відповідальності неповнолітніх за вчинення правопорушень. На завершення дівчата та хлопці подякували за цікаву екскурсію, поділилися враженнями та своїми висновками про те, наскільки необхідний суд у житті суспільства, щоб вирішувати спори між людьми та встановлювати справедливість. 

ekskyrsia2

ekskyrsia3

ekskyrsia4

ekskyrsia5

ekskyrsia6

ekskyrsia2

ekskyrsia8

ekskyrsia9

ekskyrsia10

 

 

Відео

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Бердичівський міськрайонний суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності: цивільні, кримінальні, адміністративні справи, а також справи про адміністративні правопорушення у випадках та порядку передбачених процесуальними законами (Цивільно-процесуальним кодексом України, Кримінальним-процесуальним кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України та Кодексом України про адміністративні правопорушення).

Сайт: https://bd.zt.court.gov.ua/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.