Субота, 4 Лютого

Педагоги Бердичева виховуватимуть справжніх патріотів України

24 бер. 2014 Каріна Лисюк

Педагоги Бердичева виховуватимуть справжніх патріотів УкраїниЯк виховувати підростаюче покоління та яким цінностям насамперед слід навчати дітей вирішували у Бердичеві. Для цього у міськвиконкомі зібралися представники місцевої влади, Самооборони, громадських організацій, політичних партій і, звичайно, освітяни - керівники та викладачі шкіл, дошкільних і позашкільних навчальних закладів, працівники міськво.
Подібні зустрічі активісти вже влаштовували із правоохоронцями та лікарями, тепер дійшла черга до педагогів. Формат зібрання змінювати не стали - одразу перейшли до справи. Одним із перших питань, піднятих присутніми, стало питання виховання. Бердичівляни переконані, що цей процес потрібно змінювати повністю.


Зважаючи на події, які розгортаються в Україні, оминути питання політики було просто неможливо. Переконувати один одного у власній правоті ніхто не став. Єдине, люди просили вчителів залишати свої амбіції та політичні погляди поза навчальним процесом. Інакше як: на першому занятті дітям розказують одне, а на другому вже переконують у звороньому? Освіта повинна бути поза політикою. Звісно, вчителі мають виховувати справжніх патріотів, але не нав’язуючи їм свою точку зору, а повторюючи неписану істину: Україна - єдина та неподільна держава.


Представник "Правого сектору" також взяв слово. Він наголосив, що претензій до галузі дуже багато. Але, до системи освіти вцілому, а не до педагогів. Чоловік зауважив - всі розуміють, в яких рамках доводиться працювати вчителям. Так само розуміють і те, що в ці рамки їх загнала держава, а хто до останнього часу керував нею - ні для кого не секрет. Одним із перших кроків, які потрібно зробити на думку представника "Правого сектору" - це виключити підручники з Історії України, затверджені за часів правління екс-міністра освіти і науки України Дмитра Табачника. За словами чоловіка, ці книжки - антинародні, в них немає жодного слова про справжніх героїв України.


Протягом зібрання було піднято чимало проблем. Наприклад, неповага сучасної молоді до старших людей, у тому числі і вчителів. Активісти пригадували свої шкільні роки, коли виклик до директора прирівнювався до смертної кари, що вже говорити про скаргу на їхню неналежну поведінку батькам. А що зараз? Учні не бояться ні одного, ні другого. На противагу цьому освітяни повідомили, що часто, роблячи зауваження мамі чи татові, їм доводиться зіштовхуватися із нерозумінням батьків: мовляв, дивіться за своїми дітьми. Поговорили і про це. Присутні запевнили освітян у тому, що вони завжди готові їм допомогти та, за потреби, захистити. Але дітей потрібно виховувати не тільки вдома, а й в навчальних закладах. У підсумку вирішили, що потрібно разом намагатися позбутися тих недоліків, які є в освіті. Для того, щоб постійно бути на зв’язку, активісти поділилися із освітянами номерами своїх телефонів.


Слід відійти від матеріального та наблизитися до духовного, - переконували вони. Ця думка прийшлася до душі і міському голові. Василь Мазур зауважив: йому приємно те, що бердичівляни перш за все хочуть підняти питання моральності.


"Зараз ми стоїмо на порозі нового суспільства. Його формування можливе тоді, коли є особлива каста, яка веде за собою. Здавна такою були вчителі - еліта нації. Не потрібно відходити від тих гарних правил і традицій, що були колись. Навпаки, потрібно вчитися брати те найкраще, що було, додавати до нього нове та йти вперед", - говорили активісти.


Начальник міського управління освіти і науки Валентина Адаменко погодилася з усім, про що йшлося під час зустрічі. Звернувшись до загалу, вона пообіцяла взяти до уваги усі рекомендації, які прозвучали. Також, вона запропонувала поняття "страх і доброта" (якими, на думку виступаючих, повинні користуватися педагоги, навчаючи дітей) на поняття "допомога та контроль". "Ваша допомога - наш контроль. Ми - тільки "за" ", - підсумувала Валентина Адаменко.


Ще чимало проблем було піднято протягом зібрання, проте дещо все-таки активісти замовчали. Це - питання корупції. Аби його й надалі не виникало, але не просто через коректність бердичівлян, а як викоріненого і неіснуючого, кілька слів з приводу цього сказав міський голова. Василь Мазур наголосив, що педагогам слід замислитися над тим, який приклад вони подають своїм учням - майбутньому нашої держави. Інакше, про яку повагу до вчителя може йти мова, коли із власного досвіду дитина знає - можна залагодити будь-яку проблему, варто лишень "домовитись".

DSCN8539

DSCN8542

DSCN8543

DSCN8546

DSCN8547

DSCN8549

DSCN8551

DSCN8553

DSCN8554

DSCN8555

DSCN8557

DSCN8558

DSCN8559

Відео

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.