На Бердичівщині модернізують чотири школи — РІО Бердичів

П'ятниця, 10 Липня

  • Бердичівський Базар

На Бердичівщині модернізують чотири школи

Торік, у стінах бердичівської РДА відбулась презентація спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Його метою є мобілізація громади для вирішення її внутрішніх проблем: освітлення вулиць, ремонт садочків, ФАПів, шкіл, реконструкція водогонів та втілення інноваційних проектів з енергозбереження.


При цьому фінансуються мікропроекти з кількох джерел, основне – кошти гранту 75%, а решта внесок громад 5% та фінансування з місцевого бюджету 20%. Участь у ньому мали взяти чотири сільські громади, мікропроекти яких пройдуть відбір.


У Хажині, Реї, Скаківці та Никонівці, які стали учасниками проекту, було створено громадські організації, що провели опитування громад щодо їхніх першочергових приорітетів. На першому місці у людей були потреби соціальної сфери, а саме освіти, тож усі чотири мікропроектні пропозиції спрямовувались на модернізацію та енергозбереження в школах і садочку. Громади Хажина і Скаківки вирішили замінити в школах вікна на металопластикові, у никонівській школі зроблять внутрішній туалет і водовідведення, а у Реї встановлять у садочку піролізний котел, що дасть змогу заощадити на опаленні взимку.


«Для Бердичівського району участь у проекті «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» - це перш за все першочергова роль громади у нових соціальних ініціативах, що мають вагомий вплив на покращення життя. Це здобуття досвіду та впевненості у власних силах громад, які потрібні сьогодні, під час реформ місцевого самоврядування», - відзначив Костянтин Мулярчук, голова районної ради вітаючи учасників тренінгу.


Як саме впроваджуватимуться мікропроектні пропозиції обговорювали на спеціальному тренінгу, що відбувся в стінах райдержадміністрації, у вівторок, 11 серпня. Впровадження мікропроекту являє собою комплекс робіт та заходів від моменту підписання угоди про надання грантових коштів, договорів з підрядними організаціями, постачання матеріалів та введення проекту в експлуатацію аж до взяття на облік власником його новоствореної вартості.

 

Тож на заході присутніх ознайомили із фінансовою діяльністю організацій громад відповідно до чинного законодавства та вимог Проекту МРГ, із підходом у забезпеченні неприбутковості організації, веденні бухгалтерських документів, звітності перед контролюючими органами, правил закупівлі згідно вимог ПРООН, правильному оформленню документів та звітності перед ПРООН.

Анна Павловська

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.