Тепер на журналіста можна вчитися у Житомирі! — РІО Бердичів

Тепер на журналіста можна вчитися у Житомирі!

11 лют. 2016 Андрій Близнюк

З вересня поточного року у Житомирському державному університеті імені Івана Франка почнеться підготовка студентів за напрямком «журналістика».


Як Вам відомо, при вступі на навчання на факультети журналістики, абітурієнти подають у приймальну комісію свій творчий доробок та пишуть творчий конкурс. Правилами прийому до ЖДУ в 2016 році вже визначено терміни закінчення прийому заяв та документів від осіб, які мають право проходити творчий конкурс – 20.07.2016 р. до 18.00, а строки проведення творчого конкурсу з журналістики – з 18.07 по 27.07.2016 р. Більш детально про вступну кампанію – на сайті ЖДУ (http://zu.edu.ua/offic/pravyla_vstup_2016.pdf).


Чудово розуміючи, що у вас є власні спогади про вступ до факультетів журналістики та творчий конкурс, тим не менш, хочу звернути вашу увагу на чотири аспекти.


1. Тести ЗНО для вступу на напрям «журналістика»: 1.Українська мова і література; 2. Історія України або Математика; 3. Творчий конкурс.


2. Творчий доробок абітурієнтів. Це власні авторські журналістські матеріали у зареєстрованих друкованих чи електронних ЗМІ (телебачення, радіо, електронні видання).


Друковані матеріали мають бути засвідчені головним редактором видання – «мокрою печаткою» та оригіналом підпису. Якщо матеріали підписані псевдонімом, їх теж засвідчує редактор, указуючи справжні біографічні дані абітурієнта: «Матеріал підготувала Петренко Олена Іванівна».


Ефірні (теле- чи радіо-) матеріали подають на USB-носіях із супровідним листом від редакції, у якому зазначається прізвище абітурієнта, його творчий доробок, хронометраж, дата ефіру, назва теле- чи радіоканалу. Лист завіряє редактор «мокрою печаткою» та оригіналом підпису.


Матеріали, що розміщені на тих чи інших сайтах, подають у роздрукованому вигляді (скріни) на аркушах А4 (роздруковані з одного боку). На аркушах обов’язково має бути видно назву видання (логотип), інтернет-адресу (URL), дату публікації матеріалу, сам матеріал абітурієнта та прізвище автора. До роздрукованих матеріалів додається супровідний лист від редакції електронного видання, у якому зазначається прізвище абітурієнта, його творчий доробок, дата публікації, назва видання. Лист завіряє редактор «мокрою печаткою» та оригіналом підпису.


Оцінюватись творчий доробок буде за такими критеріями: а) вільне володіння жанрами журналістики; б) оригінальність задуму, нестандартність підходу до розкриття теми, творчий пошук, розробка нових тем; в) переконливість аргументів; г) творчий підхід до подання матеріалу; ґ) актуальність, соціальна значимість, здатність викликати суспільний резонанс; д) об’єктивність; е) відокремлення фактів від коментарів; є) уміння логічно викладати думку; ж) авторська позиція при висвітленні проблемної ситуації; з) наявність у авторських матеріалах образності, художньо-публіцистичних прийомів, авторського стилю. Кількість балів, який можна отримати за кожен критерій – до 20 балів. Загальна кількість балів за творчий доробок – 200 балів. Коефіцієнт – 0,2.


До розгляду предметна комісія не прийматиме публікації абітурієнтів, що надруковані в зареєстрованих чи незареєстрованих шкільних, гімназійних чи ліцейних друкованих та електронних виданнях.


Наявність творчого доробку не є обов’язковою вимогою для подачі документів. Абітурієнт, який не матиме творчого доробку, буде брати участь лише в написанні журналістської творчої роботи й зможе отримати максимально 160 балів із 200 можливих. Абітурієнти, які подадуть електронну заяву, мають особисто принести до приймальної комісії творчий доробок протягом терміну подання документів – до 18 години 20.07.2016 р.


3. Творчий конкурс. Для вступників буде моделюватися професійна ситуація (прес-конференція, круглий стіл тощо), що відбуватиметься протягом години. Під час прес-конференції абітурієнт уважно слухає, робить записи на чистих аркушах, має право (за бажанням) поставити одне запитання. По закінченні прес-конференції абітурієнти впродовж двох годин писатимуть журналістську творчу роботу в довільно обраному жанрі (стаття, коментар, репортаж, есе тощо) обсягом до 2 аркушів (до 4 сторінок) формату А4. Робота повинна продемонструвати розуміння вступником журналістської творчої роботи як професійного продукту, у якому є місце фактам і коментарям. При написанні журналістської творчої роботи вступнику варто виявити вміння, здобуті в середній школі: точність та повнота відтворення фактів, уміння логічно та грамотно викладати думку.


Оцінюватись журналістська творча робота буде за такими критеріями: а) точність відтворення фактів; б) повнота відтворення фактів; в) уміння логічно викладати думку; г) уміння грамотно викладати думку; ґ) заголовок. Кількість балів, який можна отримати за кожен критерій – до 40 балів. Загальна кількість балів за творчий доробок – 200 балів. Коефіцієнт – 0,8


4. Тренувальний творчий конкурс. Кафедра видавничої справи, редагування, основ журналістики та філології Житомирського державного університету імені Івана Франка спільно з Управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю (начальник Григор’єва О. М.) та Управлінням освіти та науки (начальник Калінін В. О.) проводять тренувальний творчий конкурс для випускників загальноосвітніх шкіл області 20.02.2016 р. об 11.00 у Малій залі Житомирської обласної ради за адресою: м. Житомир, майдан Корольова, 1.


Запрошуються випускники загальноосвітніх шкіл області, які мають бажання вступати на спеціальність «Журналістика» для отримання вищої освіти. Реєстрація - з 10.00. Початок тренінгу об 11.00. Прохання до усіх, хто буде мати бажання випробувати свої сили, повідомити про своє прибуття за таким алгоритмом: місто/район, школа, клас, прізвище.
Контактні телефони: 067-891-59-71; 066-460-35-81; 0412-46-24-37.
Група ВКонтакті «Журналістика» https://vk.com/zhurn_zdy

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.