Учні гуманітарної гімназії №2 зустрілися з воїном-інтернаціоналістом — РІО Бердичів

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/7904

Учні гуманітарної гімназії №2 зустрілися з воїном-інтернаціоналістом

Друга половина ХХ ст. стала часом ескалації величезної кількості військових конфліктів, які залишили свій кривавий слід і в Україні. Через холодну війну, що тривала між СРСР і США, сфери впливу цих країн розділилися, а отже, й змінилася розстановка сил на світовій зовнішньополітичній арені. Внаслідок квітневої революції в Афганістані до влади прийшов прорадянський уряд Теракі. СРСР виступив його союзником, але опозиція, заручившись підтримкою західних країн, розпочала підготовку до державного перевороту. Теракі звернувся по допомогу до СРСР і отримав її. Наприкінці грудня 1979 року радянські повітрянодесантні підрозділи за розпорядженням Москви взяли під контроль найважливіші стратегічні пункти в Афганістані. Розпочалась Афганська війна. Саме про цю неоголошену війну вели розмову учні 9—х класів міської гуманітарної гімназії №2. До себе у гості вони запросили воїна-інтернаціоналіста, учасника бойових дій в Республіці Афганістан Колісниченка Віктора Станіславовича.


Захід «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану», який підготували учні 9-Б класу (кл. керівник Іщенко Є.В.), - це данина пам’яті усім, хто причетний до героїчної й трагічної афганської війни, яка тривала у два рази довше, ніж Велика Вітчизняна. За десять років війни в Афганістані загинуло понад 3360 громадян України, 8 тисяч стали каліками, ще 72 залишились у полоні або пропали безвісти, без батька чи матері залишилися тисячі дітей. Статистика засвідчує,що кожен четвертий військовослужбовець, який перебував у складі «Обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані» був українцем. «Афганська війна, - зазначали ведучі Коцеруба М., Ксьонз В., Якимчук Є., - належить до тих подій ХХ-го століття, які ще не знайшли свого повного та об’єктивного висвітлення та аналізу. Вона залишається «білою плямою» новітньої історії». Тема, яку піднімали гімназисти, особливо актуальна сьогодні, коли й досі точиться війна на сході України.


Кожна смерть, інвалідність, одягає в жалобу тисячі материнських сердець. У війни холодні очі… У війни свій рахунок, своя безжалісна арифметика…На жаль, 28 наших земляків віддали життя в ім’я перемоги. Дев’ятикласники, схиливши голови, хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх воїнів, які полягли на полі бою чужих країн, увійшовши у безсмертя, віддали данину шани і поваги тим сім’ям бердичівлян-інтернаціоналістів, які з честю виконали свій військовий обов’язок. Для них ці хлопці стали взірцем мужності, відваги і героїзму.


Сила духу, вірність присязі, відданість та здатність до самопожертви – ці якості, на думку гостя закладу Віктора Станіславовича Колісніченка, учасника бойових дій, який виконував обов’язки командира взводу мотострілкового батальйону, були притаманні всім військовим, що об’єдналися в одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям. А найголовніше для сьогоднішніх старшокласників, підсумував В.С. Колісніченко, – учитися, здобувати освіту, знання, аби в потрібний час стати на захист своєї країни.


15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втратам воїнів на чужій території. Проте розпочався новий рахунок - рахунок розвитку національної свідомості як основи консолідації суспільства і зміцнення держави, виховання у молодого покоління почуття патріотизму. Відлітають у вічність роки, і скільки б їх не минуло, не стерти у нашій пам’яті подвиг воїнів-інтернаціоналістів.

Фотогалерея

{gallery}7904{/gallery}

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.