Понеділок, 3 Жовтня

У Бердичеві інклюзивне навчання підніметься на новий рівень

Кожна людина має право на освіту і хоче навчатися, щоб здобувати знання, розширювати власний світогляд, пізнавати детальніше ті чи інші речі. У різних куточках нашої планети освітні системи відрізняються одна від одної, що певною мірою залежить від історії, традицій, особливостей країни, сучасних чинників. Проте є те одне, що їх об’єднує – це дитина, яка прагне розвиватися. І якщо для здорової повноцінної дитини здобуття освіти не являється чимось нереальним чи недоступним, просто хтось навчається краще, хтось гірше, в когось хист до одного напрямку, а в когось – до іншого, то є ще й інша категорія дітей, для якої навчання в сучасних садочках, школах та інших навчальних закладах є проблематичним. Це діти з особливими потребами, які хоч і відрізняються від інших зовнішнім виглядом, внутрішніми думками, рівнем розвитку та потребують більшої уваги і догляду зі сторони дорослих, та вони на рівні з іншими хочуть навчатися, при цьому не виділяючись серед маси і не будучи якимись «не такими».


В Україні питання інклюзивного навчання, тобто освіта для дітей з особливими потребами, не є достатньо розвиненим, адже лише 11% навчальних закладів нашої держави є пристосованими до таких діток. Проте з прийняттям законодавчої бази з’явилося поняття інклюзивної освіти, яку починають потроху впроваджувати в дитячих садочках, школа та гімназіях, ліцеях та інститутах різних областей України.


Тепер дійшла черга і до Бердичева. 14 червня у міській раді проходив науково-практичний семінар «Дошкільний навчальний заклад – інклюзія дітей з особливими освітніми потребам», участь у якому взяли делегація з Італії, представники обласної та міської влади, а також викладачі ЖДУ імені І.Франка.


Близько 4-х років в Житомирській області італійські гості займаються питаннями педагогіки, а тепер вирішили включити в цей процес і наше місто, про історичну культуру якого вони чули і знають. За словами доктора філософії, професора Пармського, Болонського та Міланського університетів і почесного професора ЖДУ імені І.Франка Дімітріса Аргіропоулоса, особливу увагу в цьому питанні буде приділено Бердичівському педагогічному коледжу. Саме на базі цього навчального закладу планується створити літню школу інклюзивної освіти на основі соціальної педагогіки. До участі у проекті будуть залучені і навчальні заклади міста. Адже як вважають іноземні гості, інклюзивна педагогіка – це не лише залучення людей з особливими потребами до навчального закладу, це зміна обставин в навчальному закладі для можливості прийняття усіх категорій населення. Це реальна можливість для того, щоб школи працювали для всіх, створюючи умови і для слабких дітей. А для цього повинна бути тісна співпраця школи і сім’ї, школи і різних спільнот.


Італійці у складі 40 осіб пропонують принести досвід в Житомирську область, який допоможе створити літню школу. Але в даному випадку все залежить від рішення міської влади, яка повинна подумати та дати відповідь, чи згодні вони втілити у нашому місті такий проект. Міський голова Василь Мазур запевнив, що Бердичів якщо й береться за якусь справу, то підтримує цю традицію протягом кількох десятків років, при цьому маючи успіх у таких починаннях.


Заступник міського голови Валентина Адаменко висловила думку, що така співпраця повинна бути, адже для нашого міста це дуже важливе питання. В 15-ти школах та 13-ти садочках Бердичева навчаються 182 дитини з особливими потребами. 139 з них виховуються і навчаються в школах, решта – вдома за індивідуальним планом. Всі розуміють, як таким дітям важко і як їм потрібно відчувати себе таким ж, як всі, розвиватися і навчатися на рівні з іншими. А цього потрібно робити кроки, втілювати плани і розвивати освіту Бердичева у напрямку інклюзивного навчання.


Ідею, яку запропонувала італійська делегація, цілком і повністю підтримує Бердичівський педагогічний коледж. Директор коледжу Алла Лейчук висловила думку, що вони готові до нового, до інновацій. Тим більше, що левову частину в удосконаленні освіти вносять саме бердичівські заклади.


«Будемо раді продовжувати нашу співпрацю на новому рівні і хай ця співпраця підтвердиться гарними результатами», - мають надію гості з Італії та представники влади міста.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.