Бердичівським школярам початкових класів стане легше навчатись у школі — РІО Бердичів

П'ятниця, 10 Липня

  • Бердичівський Базар

Бердичівським школярам початкових класів стане легше навчатись у школі

12 серп. 2016 Лана Світла

Нарешті зітхнути з полегшенням можуть батьки дітей 1-4 класів та й самі школярі, які не завжди з великим захватом йдуть на уроки до школи, скаржачись на те, що важко навчатись і вони втомлюються від навантажень. З 1 вересня для учнів початкових класів Міністерство освіти і науки України вирішило змінити навантаження та деякою мірою програму навчання.


В Бердичеві, та й в інших містах, чи не щодня чуєш розмови батьків (в основному матерів) про те, що їхнім дітям важко засвоювати ті знання, які вони отримують в школах. При чому важче за всіх дітям початкових класів, які від того, що різко змінена програма навчання в сторону більшої складності і навантаження, змушенні витрачати більше часу вдома, щоб з батьками розтлумачити той чи інший предмет, відвідувати вже зарання репетиторів, намагатися за небагато виділеного часу запам’ятати і зрозуміти матеріал. Крім того, що як зауважують батьки, так і працівники Міністерства освіти, дитина найчастіше отримує стрес від такого навантаження, вона ще й не має бажання йти до школи чи вивчати уроки, бо не розуміє щось, а час, щоб зрозуміти – не гумовий, а виділений програмою. От так і виходить: що засвоїв, те й знаєш, а що не зміг, то або самостійно «розжовуєш» або так уже і буде.
Як зазначила міністр освіти і науки Лідія Гриневич, зміни невеликі, 5-10%, але це вже дещо.


Перше, чому зрадіють бердичівські школярики, це можливість писати олівцями замість ручок. Таке нововведення сприятиме тому, що кожен зможе з легкістю самостійно і вчасно виправити виявлену помилку і не боятися зауважень вчителя, адже багато хто з дітей отримує стреси від помилок, починає хвилюватися, що робота не така гарна, що знизять за це оцінку, і відбувається повне зациклення лише на цьому. Зміни з ручками відбудуться і у вчителів - їм забороняється писати червоною пастою. Зате самостійності у вивченні тем вони матимуть більше, адже самі визначатимуть, скільки часу виділяти на той чи інший матеріал в залежності від його складності і ступеня засвоєння учнями. Вони навіть на свій розгляд можуть пропустити щось в підручнику та орієнтуватися на програму.


Наступною зміною, що теж стане полегшенням для всіх учнів, в тому числі і бердичівських, – це усім відома таблиця множення. Раніше, за новою програмою, ці нестерпні числа вивчалися протягом 1 та 2 класу і були мукою для дітей. Нині ж протягом двох років буде вивчатися таблиця лише до цифри 5, а повністю – у 3 класі, щоб діти не заучували, а знали і розуміли. Також школярам варто буде у 3 класі напружувати свій розум, бо потрібно буде писати есе. Але, чесно кажучи, в нашому місті у деяких школах така практика і раніше була, ще до цього нововведення, і вже тоді батьки хапалися за голову, що це жах якийсь. Зате відмінять читання на швидкість. Тому, якщо раніше дітки переживали, що їхній результат нижчий, ніж у когось іншого, або що вони не можуть швидко і багато прочитати, то відтепер на це акцент ставитися не буде.


Новим у програмі стане також відміна радянських авторів та деяких пісень на уроці музики. Натомість з’являться сучасні українські автори. Отож в Бердичеві у зв’язку з декомунізацією не лише змінилися назви вулиць, а й твори для вивчення в школі зміняться.


У Міністерстві освіти також наголосили на партнерських відносинах між батьками та вчителями. Тобто батьки у разі порушення вчителями методичних рекомендацій можуть у ввічливій формі навести свої аргументи, спираючись на ті ж таки методичні рекомендації. Як зазначає міністр освіти, якщо ж вчитель не погоджується і продовжує навчати так, як він робив це раніше, не виконуючи нові правила, батьки можуть звертатися до дирекції школи, щоб урегулювати ситуацію. А якщо і дирекція ніяк не зреагує, то у батьків є можливість звернутися на електронну скриньку Міносвіти, де буде розглядатися ця проблема.


Отож на маленьких школяриків чекає з одного боку полегшення у навчанні та вивченні предметів, а з іншого – деякі й нові зміни, бо, на думку багатьох працівників освіти, суспільство змінюється, покоління змінюються, тому і навчати потрібно по-новому, а збільшення кількості фактичних знань шляхом нагромадження інформацією учнів є безперспективним.


Цікаво, чи дотримуватимуться усіх нововведень і змін бердичівські школи та вчителі початкових класів та чи сподобаються батькам такі зміни? Адже деякі вже звикли до того, що було раніше, деякі вважають, що їх вже нічим не здивуєш, а деякі все ж продовжують казати, що за їхніх часів навчатися було легше і люди від того не були менш розумними…

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.