Роздрукувати цю сторінку

Цьогоріч 156 студентів сіли за парти Бердичівського педагогічного коледжу

Два тижні тому новий навчальний рік розпочався не лише для учнів загальноосвітніх шкіл міста, але і для студентів коледжів Бердичева.


За парти навчальних кабінетів Бердичівського педагогічного коледжу цього року сіли 156 студентів-першокурсників. Дізнатися детальніше про кількість навчальних місць, факультети та інші подробиці нового навчального року я змогла, поспілкувавшись з заступником директора з навчальної роботи Тетяною Василівною Май та з методистом коледжу, викладачем вищої категорії Наталією Іванівною Гордійчук.


За їх словами, кількість бажаючих стати майбутніми педагогами цього року більша, ніж минулого. Зі 156-ти студентів, які вступили на навчання у три відділи коледжу («Дошкільна освіта», « Музичне мистецтво» та «Соціальна робота»), 125 студентів навчаються на стаціонарі, а решта – 31 – на заочному відділенні.
Як мені пояснили, педагогічному коледжу на дошкільну освіту, наприклад, надається ліцензія на 90 навчальних місць (45 державних і 45 контрактних) і, зазвичай, це відділення набирає дві групи студентів, тобто десь 50 чоловік. Цьогоріч відділення дошкільної освіти набрало 3 групи (одна контрактна), в яких навчається 67 студентів. На відділенні соціальної роботи утворили 2 групи та 1 - з напрямку «Музичне мистецтво».


«Діти йдуть. Сподіваємося, що держава підвищить заробітні плати молодим вихователям і вчителям. По телебаченню Гройсман передає, що підвищення буде на 30%, аби зробити професію педагога престижною. Якщо піднімуть оплату праці, то і дітей на навчання приходитиме більше», - поділилася зі мною припущеннями Тетяна Май.


Одразу ж в голові виникло логічне питання: а де ж їх потім працевлаштовувати? Та прозвучала і цілком логічна відповідь: «Ми монополісти по всій Житомирській області. Всі вихователі в дитячих садочках області – це наші випускники. Навіть ще декілька дошкільних закладів просять у нас вихователів. Але діти закінчують наш коледж і йдуть далі навчатися у вищі навчальні заклади, тому і немає достатньої кількості працівників у садочках».


Також поспілкувалися і на тему приватних дитячих садочків. «Держава спростила бюрократичні перепони для відкриття приватних дошкільних закладів. Нині можна, і ми студентам про це розповідаємо, маючи квартиру, відкрити свій приватний дошкільний заклад. Дозволяється ж не мати харчоблоку. Можна їжу готувати у спеціальних приміщеннях і привозити», - зазначила методист Наталія Гордійчук.


Тобто у бажаючих є можливість збільшити кількість дошкільних закладів за рахунок відкриття свого власного. Хоча навряд чи у Бердичеві хтось захоче цим займатися, але все може бути. Адже за офіційними даними 90 тисяч дітей в країні не забезпечені дошкільною освітою і в деяких містах (в нашому про таке теж неодноразово чула) жінка, будучи ще вагітною, або яка тільки-но народила дитину, вже стає в чергу за місцем в дитячий садочок.


Далі я поцікавилася й іншими відділеннями, що функціонують в Бердичівському педагогічному коледжі. Стосовно напрямку «Музичне мистецтво», то вдалося дізнатися, що педколедж налагодив тісну співпрацю з нашою музичною школою. «Діти приходять звідти до нас на навчання, бо ми можемо надати освіту більш ширшу, ніж Житомирське музичне училище. Там випускають лише спеціалістів, які грають на музичних інструментах. У нас – це музичний керівник в дитячому садочку, вчитель музики в школі та, відповідно, виконавець. І для бердичівських батьків це гарний варіант, бо їхня дитина після 9-го класу нікуди не їде, а навчається у своєму місті», - з гордістю розповіла нам заступник директора, додавши, що кількість дітей з міста і району у них приблизно однакова.


Ще я задала два питання, які цікавлять, напевно, кожного: чи є відрахування студентів у коледжі та яку стипендію отримають ті, хто гарно навчається?. «Відрахувань майже немає, бо в коледжі дуже комфортно навчатися. У нас дуже дружнє студентське братство, велику роботу проводить студентська рада, яка гарно і привітно зустрічає першокурсників та вводить у курс справи. Крім того, ми маємо дружній колектив викладачів, що складається зі 100 фахівців. А родзинкою є те, що ми навчаємо своїх майбутніх колег, які теж в майбутньому будуть педагогами. Тому і працюємо під гаслом «Вони на рівні з нами. Ми для них приклад». Адже кожен студент бере у навчальному закладі не лише певну суму знань, а й поведінку та манеру когось із викладачів», - з усмішкою відповідають Тетяна Май та Наталія Гордійчук.


Щодо стипендії, то мінімальна складає 680 гривень, а максимальна - 804 гривні. Для того, щоб отримувати стипендію, потрібно, відповідно, мати середній бал «4». Підвищену ж мають ті, хто став іменними стипендіатами. Таких за результатами навчання визначає педагогічний колектив. До речі, викладачі мають години індивідуальних консультацій для тих, хто, можливо, щось не розуміє або у кого виникають якісь питання стосовно того чи іншого предмета. Тим більше, що педагоги коледжу вже і опановують онлайн-сервіс, проводячи семінари, та планують залучати до цього і студентів. Комп’ютерні класи є і таких семінарів було проведено вже три.


Студенти педагогічного коледжу активно беруть участь і у житті міста, організувавши проект «Бердичівський педагогічний коледж – рідному місту». Вони дружнім колективом вітали працівників пивоварного заводу, універмагу «Ювілейний» та фабрики одягу.


Наостанок поцікавилася планами на майбутнє та тим, чи були до навчального року зроблені якісь подарунки для закладу від міської чи, можливо, обласної влади, як це було у школах Бердичева. Подарунків, як виявилося, поки не було. Педколедж підпорядковується не міському, а обласному відділу освіти, тому від міста подарунків не надходило, а з області - поки теж нічого.


А от плани чи, краще сказати, вже вирішені цілі в Бердичівського педагогічного коледжу уже є. «В 2017 році на базі коледжу буде проходити літня школа з інклюзивної освіти для дошкільних працівників (логопедів, вихователів…). Проводитимуть її викладачі Пармського та Болонського університетів Італії. Це відбуватиметься в рамках міжнародного проекту, започаткованого на основі співпраці Житомирського державного університету ім. І. Франка з Італією, а ми теж підключені до такого проекту», - зазначають заступник директора з навчальної роботи і методист коледжу.


Отож у майбутньому бердичівські вихователі стануть більш досвідченими у напрямку інклюзивної освіти, що, в свою чергу, теж здійснить певний вплив і на тих, хто своєю майбутньою професією захоче обрати саме професію вихователя, педагога, людини, котра, як у назві праці відомого письменника Василя Сухомлинського, «серце віддаватиме дітям».

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук

Подібні матеріали