Завдяки міжнародному проекту в одній зі шкіл Бердичівщини стало комфортніше — РІО Бердичів

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/8934

Завдяки міжнародному проекту в одній зі шкіл Бердичівщини стало комфортніше

Приємно, коли Бердичівський район потужно працює та бере участь у різного роду проектах, що покращують життя сільських громад, покращують умови закладів освіти, допомагають селам розвиватися та крокувати вперед до нових цілей та планів, досягати успіху та не зупинятися на цьому.

Особливо приємно, коли це проекти міжнародного рівня і кілька сіл Бердичівщини, подаючи заявку, виграють в них та мають можливість вирішити нагальні проблеми. Одним і з таких стало село Никонівка Бердичівського району, яке разом зі ще трьома селами стали учасниками Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ».


Серед одинадцяти сільських рад району лише чотири увійшли до проекту. Це Хажин, Скаківка, Рея та вищезгадана Никонівка. Взагалі даний проект в Україні діє з 2007 року, на території Бердичівщини його впроваджено у 2015 році.


Так ось, вищезгадані чотири села отримали мікро-гранти для вирішення важливих проблем, що існують у селах. Для цього, згідно проекту, виділяються кошти Євросоюзом (75 %), місцевим бюджетом (20%), а решту вносять сільські громади. Завдяки участі у даному міжнародному проекті школи Хажина та Скаківки отримали нові металопластикові вікна, а у Рейському дитячому садочку з’явився піролізний котел.


Щодо Никонівки, то тут серед кількох варіантів, включених в план, було вибрано саме встановлення санвузла в ЗОШ І-ІІ ступенів. За це проголосувало 70% жителів села. Як зазначають працівники навчального закладу, ця проблема виникала вже не один раз. Щоразу під час різного роду зборів виносилося на обговорення питання внутрішніх санвузлів, бо це, в першу чергу, здоров’я дітей. А бюджети сільських рад не завжди можуть самотужки вирішити важливі питання.


І ось 27 вересня в приміщенні Никонівського будинку культури відбулися підсумкові збори по впровадженню проекту та введення в експлуатацію об’єкта за проектом громади «Покращення водопостачання та водовідведення в Никонівській ЗОШ І-ІІ ступенів. Реконструкція приміщення з облаштуванням санвузлів».


У підсумкових зборах взяли участь голова районної ради Максим Самчик, який є і закріпленим за Никонівською сільською радою депутатом, голова Бердичівської РДА Едуард Томашевський, заступник голови РДА та в.о. начальника районного відділу освіти Тетяна Наумчук. Крім того, на заході були присутні координатор обласного ресурсного центру громад Георгій Федорук, координатор районного ресурсного центру громад Лариса Савенко, а також сільські голови та голови громадських організацій з тих сільських рад, які стали учасниками Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ».


Як зазначив Максим Самчик, була зроблена значна робота, на яку так довго всі чекали: «Ми визначили з директором школи та з головою сільської ради пріоритети подальшої роботи. Є в планах повноцінна робота дитячого садочка, до кінця року розпочнемо роботу, а там і будемо фінансувати». Також голова районної ради подякував усім сільським радам, бо Бердичівський район найкраще спрацював. А в подальшому, якщо будуть ще якісь конкурси, то села району обов’язково будуть претендувати на участь у проектах та на додаткові кошти.


Подякував усім за проведену роботу і Едуард Томашевський, вказавши, що це один із кроків, що призводить до об’єднання громади. Голова РДА побажав не зупинятися на досягнутому, а продовжувати брати участь у подібних проектах.


Після екскурсу в історію села Никонівка з його історичними будівлями та пам’ятками присутніх на заході гостей вітали піснями і танцями. Далі урочисто перерізали стрічку та оглянули реконструйоване під санвузли приміщення.


Слова подяки лунали до всіх тих, хто долучився до Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ»: і координаторам районного і обласного ресурсних центрів, і спонсорам, які вкладали гроші в проект. Окремо висловили слова вдячності організації «Прогрес-Буд», що допомагала у вищезазначених роботах, та всім жителям сіл Никонівка, Кукільня і Журбинці, які надали фінансову підтримку.


Незабаром розпочнеться четверта фаза даного проекту, і кожен висловив свої сподівання, що села Бердичівщини візьмуть участь у ньому та зможуть вирішити багато тих проблем, що в них є.

Фотогалерея

{gallery}8934{/gallery}
Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.