У гімназії стартував загальногімназійний проект «Козацькому роду нема переводу. Нащадки славних козаків» — РІО Бердичів

Неділя, 1 Серпня

У гімназії стартував загальногімназійний проект «Козацькому роду нема переводу. Нащадки славних козаків»

Напередодні Дня захисника України, встановленого указом Президента України 14 жовтня 2014 року, у міській гуманітарній гімназії №2 стартував загальногімназійний проект «Козацькому роду нема переводу. Нащадки славних козаків», до якого були залучені учні усіх класів навчального закладу. 

Силами першокласників була організована виставка малюнків на козацьку тематику (відповідальна: учитель початкових класів Грабовська Л.Ю.); з учнями 2-3-х класів вчитель фізичної культури Глєбова М.О. провела цікаву гру-змагання «Народні забави», де діти змагалися у силі та витривалості; 4-5-ті класи показали свої знання та вміння у «Козацьких забавах» (відповідальна: шкільний психолог Матвієнко О.В.); 6-ті класи запросили на своє свято «Ми роду козацького діти» учасників АТО – батьків та випускників гімназії, голову обласної спілки учасників та ветеранів АТО «Схід» Сергія Медяника та голову міськрайонної спілки учасників бойових дій АТО Павла Гайдаманчука (відповідальна: учитель української мови та літератури Євпак І.В.). А під керівництвом вчителя музичного мистецтва Мартинюк М.В. семикласники взяли участь у кешинг-грі «Таємничі перехрестя», під час якого гімназисти шукали безцінний козацький скарб. Переможцями у цій грі стали учні 7-Б класу – сміливі та винахідливі нащадки козацького роду, які подолали усі перешкоди та вирішили поставлені завдання.


Високий рівень знань з історії рідного краю виявили учні 8-х класів, які відповідали на запитання козацької вікторини, творчо підійшовши до цього завдання. Дев’ятикласники провели круглий стіл на тему «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ», а 11-й клас на чолі з класним керівником Матвіюк О.Д. провели учнівську конференцію на тему «Мужність і відвага крізь покоління», під час якої згадали імена сучасних захисників України, що загинули в ході проведення АТО, проте назавжди залишаються в наших серцях, як приклад мужності та звитяги, щирої любові до України та самопожертви. Учні мали змогу ознайомитися із біографіями наших героїв та дізнатися, які імена захисників України назавжди закарбовані у назвах нашого рідного міста. Слава Героям та вічна пам’ять!


Завершальним акордом проекту стала участь гімназистів у ІІ спортивно-патріотичній грі «Козацькі забави-2016», що проводилась серед учнів загальноосвітніх шкіл міста, які вибороли почесне ІІІ місце у конкурсі «Слава героям!»


Такі творчі проекти не лише знайомлять учнів з історією країни, але й формують у них почуття патріотизму та національної гідності, створюючи умови для глибокого осмислення героїчної історії України і рідного краю.

Мілада Мартинюк, кандидат педагогічних наук


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.