Середа, 25 Трв

Хажинська школа, що на Бердичівщині, тепер має 70 нових вікон

Співпраця громади сіл Бердичівського району, районної влади та міжнародних організацій, направлених на підтримку малих економічних ініціатив в сільських громадах, щоразу показує гарні результати. Завдяки спільному Проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй у школі села Хажин було замінено старі вікна на металопластикові. Це село є одним із чотирьох в Бердичівському районі, які стали учасниками ІІІ-ї фази Проекту «Місцевий розвиток», орієнтований на громаду. З одинадцяти претендентів на участь у конкурсному відборі було виділено села Никонівка, Хажин, Рея та Скаківка. У кожному з них даний Проект дав змогу усунути важливі проблеми, які громада сама б вирішити не змогла через відсутність потрібних коштів. У Никонівські ЗОШ облаштували санвузли та зробили водовідведення, у Рейській – встановили піролізний котел, а от у Скаківкій та Хажинській школах проект реалізовувався в заміні вікон.

У 2015 році село Хажин, ставши учасником Проекту, створило громадську організацію «Довіра», що було обов’язковою умовою для оформлення документації та відкриття рахунку. Жителі села обрали правління ГО та було затверджено Статут. Громада брала активну участь у різного роду тренінгах. Для участі у Проекті ЄС/ПРООН визначалися основні пріоритети, тобто найбільш важливі проблеми в селі, що потребують вирішення. Це освітлення вулиць, облаштування сміттєзвалища, ремонт ФАПу, водогону, доріг та пішохідних доріжок, заміна котла та вікон в школі. І один з цих пріоритетів, а саме заміну старих дерев’яних вікон на металопластикові, було втілено в реальність.


Проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" показав, як колективно і дружньо вміють співпрацювати хажинці між собою та з районною владою, як вміють допомагати та, що не менш важливо, економити. Нагадаємо, що головною умовою даного Проекту є співфінансування: проект надає 75%, місцеві бюджети - 20%, громади - 5%. Так-от, загальний бюджет склав 374 176,80 гривень. В цю суму входили кошти громади – 45 319 гривень, районний бюджет – 117 107,80 гривень та найбільша сума у розмірі 211 750,00 гривень – це кошти, виділені Проектом ЄС/ПРООН.


Приємно відзначити, що громада села, окрім зібраної готівки, зробила і нефінансовий внесок. Власними силами жителі знімали заскленні віконні рами та підвіконні дошки, розбирали відливи, штукатурили і фарбували укоси, завантажували та вивозили сміття. Цей «натуральний» внесок в цілому склав 23 488 гривень.


Як зазначила сільський голова Хажина Наталія Семенюк, громада села після завершення тендеру на проведення будівельних робіт навіть зекономила кошти у сумі 143 600 гривень. І, окрім того, що кількість замінених вікон становить 70, хоч було заплановано спочатку менше, на зекономлені кошти сільська школа отримала нову підлогу у спортзалі завдяки проведеному другому тендеру.


Втілення в реальність даного Проекту для мешканців села Хажин стало втіленням їхніх мрій. Адже тепер вони знатимуть, що їхні діти навчатимуться в теплій школі, вони переконалися, що громада села вміє працювати спільно та спільно йти до поставленої мети. Такого роду проекти допомагають селам розвиватися, виходити на новий рівень, покращувати рівень життя на селі. І Бердичівський район вкотре доводить це гарними результатами, вважаючи, що за такими грантами – майбутнє.

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.