Роздрукувати цю сторінку

Бердичівлянам відтепер непотрібні паспорти і довідки, бо незабаром запрацює «базарний» реєстр

Лише недавно ми розповідали історію, як бердичівській пенсіонерці «шили» штраф за те, що вона була без паспорта, але нові закони та постанови повністю змінюють ситуацію.


Буквально позавчора Верховна Рада України прийняла закон про електронний паспорт у телефоні, а ще раніше, 31 грудня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2020р. №1362 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016р. №207».


Згідно з внесеними змінами, з 1 квітня 2021 року органи реєстрації здійснюють ведення реєстрів територіальних громад виключно в електронній формі. При цьому формування реєстру територіальної громади можливе як програмними засобами відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби (далі - ВІС ДМС) з доступом через офіційний веб-сайт ДМС (rtg.dmsu.gov.ua), так і засобами власної інформаційно-телекомунікаційної системи із застосуванням програмного інтерфейсу взаємодії з ВІС ДМС.


Саме з цього дня ідуть в історію паперові листочки приписки-виписки, які кожен заповнював при перереєстрації, і картки обліку, які колись стояли в міліції та ЖЕКах. Відтепер впроваджується абсолютно нова система обліку громадян та ведення їх реєстрів. Ще недавно такі системи ми знали по фантастичним фільмам (наприклад, «In time»), а нині, завдяки надзусиллям міністерства цифрової політики вони стають реальністю.


Але якщо у фільмі спеціальні ворота, на яких зчитувалась вся інформація про людину, встановлювались на дорозі від місць проживання до місця роботи, то сьогодні в Україні зовсім інша ситуація. Адже більш ніж половина громадян офіційно ніде не працює, і майже половина живе не по місцю своєї основної реєстрації. Тому чиновникам міністерства довелось влаштувати чимало мозкових штурмів, щоб напрацювати ефективно діючу модель реєстрації громадян. І добре, що там знайшовся розумник, який підказав думку: всі українці час від часу ходять на ринки, і саме там їх можна ідентифікувати та реєструвати. Сам добре пам’ятаю, коли в кінці дев’яностих років торгував на ринку Любара, то за кілька вихідних повз очі проходило чи не все населення містечка та околишніх сіл.


Отже незабаром на всіх ринках будуть встановлені спеціальні пристрої для зняття відбитків пальців, сітківки ока та фотографії обличчя. На Бердичівському центральному ринку приготування для цього вже почались, адже містяни бачили, що старі гратчасті ворота вже зняли, а натомість встановили металеві суцільні ворота та спорудили високий цегляний паркан. Це зроблено для того, щоб крізь грати не міг хтось вилізти, минувши пост перевірки.


Час для впровадження таких новацій вибрано дуже вдало, адже люди під час карантину вже звикли до постійних перевірок, та й впровадження інформації про вакцинованих та захворілих людей на коронавірус теж потребує постійного моніторингу.


Пристрої для зчитування інформації вже давно лежать на складах, як і мільйони касових апаратів, які дак наполегливо «впарюють» приватним підприємцям, а на кордонах та митницях їх достатньо протестували для безперебійної роботи.


Завдяки такій ідентифікації відпаде потреба проводити перепис населення, витрачаючи на нього мільйони гривень, та, нарешті, будуть уніфіковані всі реєстри громадян. Адже на сьогодні свій реєстр веде податкова служба, свій веде міграційна служба, насилу навели трохи порядок в реєстрі виборців, і зовсім не знають в деяких громадах, що роботи з реєстром територіальних громад. Тепер це буде єдиний реєстр, який поки що немає своєї назви. В міністерстві пропонували за аналогією з місцем збору даних назвати його «базарним», але поки що це лише робоча версія.


З такими змінами Україна може одразу перестрибнути кілька десятків сходинок у різноманітних індексах розвитку, догнавши таким чином або й навіть перегнавши багато розвинутих країн.

Ось такі листочки вже історія:

reyestr1

А такі пристрої незабаром встановлять на ринку:

reyestr2

reyestr3

reyestr4

 

 

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Останнє від Олександр Доманський