Політика — РІО Бердичів

Середа, 29 Березня

Увійти

Зареєструватися


Політика

Сьогодні в селі Райгородок Бердичівського району похоронили загиблого напередодні на східній війні Козарука Петра Михайловича. До простої української хати на одній з центральних вулиць села зійшлись цього дня всі мешканці Райгородка, приїхало багато бердичівлян, в тому числі і керівники Бердичівського району, волонтери, воїни АТО, бойові побратими загиблого, щоб віддати останню шану та провести в останню путь земляка.

В понеділок, 20 березня, в Києві відбулось засідання ради регіонального розвитку, на яке з усієї України зібрались міські голови, голови обласних та районних державних адміністрацій, а також керівники новостворених об’єднаних громад. Всіх цих посадовців виявилось так багато, що жоден з існуючих залів столиці не підійшов для організаторів заходу, тому його провели там, де незабаром відбудеться конкурс «Євробачення», - у виставковому центрі на лівому березі Дніпра.

На сесіях як в районній, так і міській раді депутати переймалися питанням сільськогосподарських земель. Для Бердичівського району, де селяни мають землю, на якій працюють мало не змалку і яка їх годує, це питання є надважливим. Щодо міста, то тут, напевно, спрацьовує той факт, що у деяких в селах знаходиться батьківщина, у деяких батьки та рідні там живуть, а деякі просто розуміють, що землі у селян забирати не можна.

Коли про таку суму говорити на сесії міської ради в Бердичеві, то дане питання може викликати скандал лише в плані того, на що вони будуть адресовані. Адже місто має чималі надходження в бюджет, з яких, у разі проблем, виділити вищезазначену суму не буде настільки критичним. Для районної ради це є солідними коштами, ними просто так не порозкидаєшся і їх доведеться забрати в однієї зі сфер району, яка і є винуватцем біди у розмірі більш ніж 750 тисяч гривень. В даному випадку мова йде про відділ освіти, який влетів у чималу копійчину через програну судову справу.

Вже четвертий рік внутрішньополітична ситуація в країні – складна і напружена. Воєнні дії на сході країни потягнули за собою ряд проблем в різних сферах. Весь цей час українські військові стоять на захисті територіальної цілісності держави і борються з запеклим ворогом. Бердичівські військовослужбовці з самого початку конфлікту не стояли осторонь, а навпаки першими відправилися боронити Україну від країни-агресора. 

Таке рішення прийняли депутати на сесії, яка відбулась в останній день зими. Також до об’єктів нерухомості, які не будуть обкладатись податком додали будівлі санаторно-курортних закладів, спортивних шкіл та інших спортивних закладів які є неприбутковими організаціями і внесені до відповідного реєстру.

 

Кілька тижнів тому більшість сільських рад Бердичівського району та Гришковецька селищна рада прийняли на свої сесіях рішення про зменшення ставок єдиного податку для платників другої групи (підприємці всіх напрямків, крім торгуючих на ринку та тих, хто надає індивідуальні побутові послуги) з двадцяти відсотків від мінімальної заробітної плати, до десяти.

 

Зазвичай, сесія Бердичівської міської ради розпочинається з розгляду депутатських запитів, після яких міський голова, секретар міської ради і депутати плавно переходять до питань порядку денного і голосування. На сесії, що відбулася у вівторок, 28 лютого, в останній за календарем день зими, депутатські запити вирішили розглядати останнім пунктом «Різне» після основних питань. Зате початок цієї сесії відзначився приємними моментами нагородження грамотами та відзнаками.

Минулої п’ятниці в Бердичівському міськрайонному суді знову мала слухатись справа так званих «бердичівських терористів» Дмитра Васильця і Євгена Тімоніна, які влітку 2014 року їздили до Донецька допомагати налагоджувати «Новоросія ТБ» (за версією обвинувачення). Але судове слухання знову було відкладене. Бо знову зламалась машина, яка перевозить обвинувачених з Житомирського СІЗО.

 

23 лютого в рамках робочого візиту на Житомирщину заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов відвідав Бердичівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Робоча поїздка присвячена вивченню питання надання безоплатної вторинної правової допомоги в Житомирській області.

22 лютого 2017 року в залі засідань Бердичівської районної ради відбувся тематичний короткостроковий семінар на тему : «Організаційно - правові засади запобігання та протидії корупції в діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування».

Як ми вже розповідали на сторінках газети та сайту, у селищі Гришківці поки що Бердичівського району, знову розпочалась активна фаза процесу, який прийнято називати в Україні «Децентралізація та об’єднання територіальних громад». 

Наприкінці робочого тижня у п’ятницю, 17 лютого, в громадській приймальні народного депутата України Олександра Ревеги було надзвичайно людно, ніде голці впасти. Саме сюди зі своїми проблемами, пропозиціями та ініціативами прийшли і приїхали жителі Бердичева та сіл району. 

(відповідь депутату Гришковецької селищної ради, редактору газети «Ріо-Бердичів» О. Доманському щодо ініціативи по створенню Гришковецької об’єднаної територіальної громади)

800sign

  • asenposlugi1
  • moloko
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rio6@list.ru
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.