Політика — РІО Бердичів

Четвер, 21 Вересня

Увійти

Зареєструватися


Політика

На цьому тижні відбулись засідання постійних комісій Бердичівської міської ради по підготовці до сесії, яка відбудеться у п’ятницю, 22 вересня. Одним з питань, яке розглядали депутати на комісіях і, ймовірно, приймуть таки на сесії, є питання «Про внесення змін до рішення міської ради від 15.08.2017 №418 «Про виконання зобов’язань КП «Бердичівтеплоенерго» по договорам реструктуризації». Ціна питання – 18 мільйонів 912 тисяч гривень, які потрібно сплатити за спожитий газ компаніям «Нафтогаз» та «Газ України». Згідно цього рішення, цей борг надають в розстрочку на п’ять років, і  пропонується в бюджетахподальших років передбачувати кошти для його оплати. Взагалі борг за газ ще більший чи не вдвічі, але на іншу половину є ще примарні шанси, що держава таки відшкодує різницю в тарифах. 

Крім процесу створення об’єднаної громади, в Бердичівському районі продовжується інший серіал під назвою «Позбавимо неугодних депутатів депутатського мандату». Як ми вже писали, в Семенівці були проведені збори, які створили ініціативну групу по відкликанню трьох депутатів районної ради (Віктор Лащук, Євген Рильський та Тетяна Складанчук), обраних до ради за списком Аграрної партії.

Ми вже розповідали на сторінках газети про довгі і виснажливі потуги по створенню об’єднаної територіальної громади на теренах Бердичівського району. Після тривалих узгоджень, переговорів та громадських слухань, які тягнулися більш ніж півроку, на область відправили документи по створенню Гришковецької громади у складі дев’яти нинішніх сільрад, розташованих в різних кінцях району. 

У вівторок 29 серпня відбулась позачергова сесія Бердичівської районної ради, перша відтоді, як новим головою ради стала Софія Томашевська, а новим заступником голови райради – Віталій Вишнівський. Колишні очільники ради Максим Самчик та Олена Рудик сиділи тепер не в президії, а в залі, що зрештою, їм не заважало брати участь в дискусіях з усіх питань, що розглядались на сесії. 

 

Створена лише восени минулого року Семенівська сільська об’єднана територіальна громада вперше відзначала головне свято країни – День Незалежності. Площа перед клубом в Семенівці цього дня була прикрашена квітами і прапорами, а всі села, які увійшли до нової громади представили вироби художньо декоративного мистецтва своїх жителів та безліч смачних страв до фестивалю здорової їжі, який пройшов в рамках свята.

Крім смачного фестивалю організатори придумали програму, яка мала б задовольнити і малих, і старих. До неї увійшли концертні номери аматорів народного мистецтва населених пунктів ОТГ, флеш-моб «З Україною в серці», вручення державної нагороди учаснику АТО з Семенівки, майстер-класи з виготовлення мотанок, писанок та оберегів, дитячий квест «Стежинками моєї України», спортивні конкурси «Козацькі розваги», поетичний марафон «Гордість моя – Україна», конкурс на найдовшу дівочу косу та концерт народного артиста України Миколи Янченка.

Більшість цієї програми підготували вчителі та учні шкіл об’єднаної громади і навіть ведучими свята цього дня були не штатні культурні працівники, а вчителі. Дітям найбільше сподобався квест, переможцями якого стала команда з Великих Низгірець, дорослим – смачна рибна юшка та дегустування тієї самої здорової їжі, яке відбулось, коли надворі вже почало сутеніти.

В розпал свята до Семенівки завітав наш народний депутат Олександр Ревега. Він промовив до присутніх коротке вітальне слово а потім довго спілкувався і з старостами сіл, і з вчителями, і просто з жителями Семенівки та інших сіл, які приїхали на свято. Воно й не дивно, що народний депутат з усіх міст, сіл та селищ, які входять до його округу вибрав саме Семенівку для святкування Дня Незалежності, адже саме він доклав чимало зусиль, щоб ця громада відбулась, щоб на її функціонування і розвиток надходили кошти з державного бюджету, щоб люди відчули зміни на краще в країні і громаді.

Я теж багато спілкувався і з старостами, і з жителями громади для того, щоб зрозуміти, що ж стало кращим від цієї адміністративно-територіальної реформи і зрозумів одне – гірше поки що не стало, а це вже багато чого значить. Люди боялись, що за довідками потрібно буде їздити в Семенівку, але ні. Так само в своїх селах вони приходять до звичних  будівель колишніх сільрад, де нині знаходиться староста і діловод, які або дають необхідні довідки на місці, або ж самі везуть документи куди треба і привозять їх назад.

На жаль, багато не дуже потрібних адміністративних функцій та бюджетних процесів не вдалось позбутись або ж реформувати кардинально, тому й довелось набирати порівняно великий штат управлінців громади, хоча ідеологія об’єднання однією з цілей ставила значно скоротити його. Також незрозуміло, чи зросла інвестиційна привабливість території, що теж ставилось за мету реформи. Більшість співбесідників наголошували, що півроку – це порівняно невеликий термін, щоб побачити якісь зміни. Ну що ж, почекаємо, а потім обов’язково напишемо про них.

 

 

В п’ятницю відбулась сесія Гришковецької селищної ради, яка відкладалась вже більше місяця. Чому відкладалась? Та, тому, що ніяк не могли назбирати голосів депутатів, які б проголосували за створення Гришковецької об’єднаної громади з окремих клаптиків нинішнього Бердичівського району. Ми вже багато разів писали про перипетії, пов’язані з об’єднанням громад на Бердичівщині, але напевно, необхідно ще раз коротко повторити події останніх двох років.

Терміново скликане міським головою засідання позачергової сесії Бердичівської міської ради у вівторок, 15 серпня, більшою мірою було пов’язане з надходженням субвенцій з державного і обласного бюджетів, проведенням Дня депутата, виконанням зобов’язань КП «Бердичівтеплоенерго» та змінами до рішень міської ради.

Кілька разів на рік представники політичних фракцій міста, які представляють інтереси бердичівських виборців, проводять з користю День депутата, аби підвищити свою обізнаність не лише у сфері політики, а й законодавчих норм, сфері економіки та інших. .

 

Публікуємо біографічні дані нових керівників Бердичівської районної ради.

 

Кількаденні події у стінах районної ради, котрі не на жарт активізували районних депутатів та громади сіл, знайшли своє продовження і наприкінці робочого тижня у п’ятницю. Зранку усі ті, хто твердо вирішили стояти на своїх позиціях і підтримувати діяльність очільника району Максима Самчика та його заступника Олену Рудик, зібралися в епіцентрі подій, де все починалося, і набирало обертів, аби почути важливе повідомлення про позицію голови районної ради.

У четвер о 16:00 відбулось її засідання, а, може, й не відбулось. Адже в залі засідань зібралось всього 6 членів комісії з 16, тобто необхідного кворуму для прийняття рішень не було. Закон, який регламентує порядок відкликання депутатів, був прийнятий лише минулої осені, тому практики його виконання дуже мало навіть в межах всієї України. І якщо при проведенні виборів зазвичай видаються роз’яснювальні брошури, методичні рекомендації та проводиться навчання членів виборчих комісій, то щодо відкликання депутатів жодних роз’яснень до цього часу немає. 

8 серпня в рамках робочого візиту на Житомирщину радник Міністра юстиції України, народний депутат України Ігор Алексєєв відвідав Бердичівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

«… але в законний спосіб», - такими словами він завершив свою прес-конференцію, на яку зібрались журналісти деяких місцевих ЗМІ.

Сьогодні зранку журналісти знову прибули до будівлі Бердичівської районної ради та адміністрації, щоб дізнатись, хто ж сидить у кабінетах голови ради та заступника, яких вчора зняли депутати.

Щойно на сесії Бердичівської районної ради (тієї, що проводиться більшістю депутатів без участі працівників апарату) таємним голосуванням було звільнено з посади голову районної ради Максима Самчика. У голосуванні взяли 19 депутатів (хоча бюлетенів виготовили для всіх 34-х). У 18 бюлетенях  стояла позначка «Так» щодо звільнення голови райради, на одному бюлетені стояла позначка у квадратику «Не підтримую жодної пропозиції».

dayga3

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • DitSvit1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.