Представники Європейського Союзу обрали Бердичів об’єктом своєї активної діяльності — РІО Бердичів

Неділя, 20 Трв

Представники Європейського Союзу обрали Бердичів об’єктом своєї активної діяльності

Прагнення людей стати частиною європейської культури та бажання модернізувати економіку, залучати іноземні інвестиції і розвивати технології, використовуючи при цьому весь спектр європейського ринку, включаючи і ринок праці, брали свій початок ще з подій більш ніж трирічної давнини. Взявши курс на євроінтеграцію тоді, під час Революції Гідності, українці твердо вирішили, що Україні бути європейською державою, і впевнено чекали не один рік відповідних змін.

Однією із таких стало отримання безвізового режиму і подальші пріоритети задля покращення усіх сфер життя і діяльності українського народу, починаючи від політиків і закінчуючи звичайними громадянами. Підвищувати обізнаність людей щодо усіх можливостей, які відкриває вступ до ЄС, взяла за мету і за пріоритетну ціль делегація Представництва Європейського Союзу в Україні. У рамках кампанії «Будуємо Україну» вона на чолі з координатором кампанії Костянтином Ромашко та документалістом відділу преси і інформації представництва Європейського Союзу в Україні Іриною Стаднійчук з робочим візитом відвідала у п’ятницю, 21 липня, місто Бердичів.

Асенизатор


Делегація Представництва ЄС їздить по різних регіонах України, влаштовуючи різноманітні заходи, активності та акції. Проводяться зустрічі з владою, громадськими організаціями, ЗМІ, пересічними громадянами. Невід’ємною частиною діяльності є і тренінги з доступу на європейські ринки, під час яких експерти пояснюють, в який спосіб найкраще виходити на європейські ринки, особливо після набуття чинності зони вільної торгівлі. Тренери розповідають, в який спосіб краще переорієнтовуватися і що потрібно знати, щоб виходити на ці ринки. Крім того, вони навчають писати грантові заявки, кваліфіковані експерти розповідають, як знайти цю грантову заявку (наприклад, на сайті Європейської комісії), як написати правильно і подати, щоб пощастило виграти.


Житомир і Бердичів в тому числі – це вже 14-й регіон, в якому команда перебуває у триденному візиті. Для своєї роботи і для поширення знань про ЄС вони обирають місто обласне і місто в області трішки менше. У Житомирі експерти Представництва ЄС проводили тренінг з безвізового режиму, пояснюючи, що потрібно робити і що потрібно людям з собою мати для виїзду за кордон без візи. В Бердичеві ж делегація зустрілася з міським головою, міською владою, з молоддю, громадськими організаціями і громадянським суспільством та розказали, які є можливості співпраці з Представництвом Європейського Союзу для області.


Одним із обов’язкових пунктів у даній роботі є проведення медіа-обідів, для того, аби дізнатися, окрім поглядів міської влади на ті чи інші важливі питання, ще й інший погляд – погляд ЗМІ. З бердичівськими журналістами і зустрілися представники ЄС по обіді, ведучи розмови про асоціацію з ЄС, про розвиток і перспективи медіа-сфери в області, про проекти, в яких можуть брати участь різні категорії громадян України.


Далі журналісти мали змогу долучитися до прес-туру в дитячий навчальний заклад села Рея, який разом з іншими селами Бердичівщини взяв участь у ІІІ-й фазі проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» і в якому було реалізовано енергозаощадливі та енергозберігаючі технології за кошти ЄС у рамках проекту. Фінальним аспектом стала дискусія про культурну дипломатію у центральній міській бібліотеці та показ фільму учасника Європейського фестивалю кіно, який проходив у понад 80-ти містах України. Фільм «Одіссея» теж являється проектом, що фінансується Європейським Союзом.

IMG 6319

IMG 6320

IMG 6321

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

  • zahid bud
  • zahid bud1
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.