Проект Бердичівщини «Гексада» знаходить все більше прихильників та набирає обертів у своїх планах — РІО Бердичів

Неділя, 19 Серпня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Проект Бердичівщини «Гексада» знаходить все більше прихильників та набирає обертів у своїх планах

Коли ініціативні, сповнені нових ідей і бажань покращити своє життя і життя усіх навколо, розвиваючи і підносячи на високий рівень місце, де живеш, люди згуртовуються у спільних прагненнях, виникає непоганий і перспективний проект. З часом він міцніє, розширює свої можливості і наповнюється новими задумами та поставленими цілями. І тут головне – співпрацювати на благо громади і отримувати гарні та корисні результати своєї праці.

Такими активними і впевненими в ефективності власних задумів свого часу виявилися учні Красівської ЗОШ та БМРГО «Добра справа». Все взяло свій початок у 2016 році тут, в школі села Красівка. Спільно з благодійним фондом «Інформаційний центр «Зелене досьє» громадська організація «Добра справа», очолювана Юрієм Балюком, взяла участь у проекті Балтійського регіону, в якому опинилося і село Красівка. На базі цієї сільської школи було створено освітній центр сталого розвитку, основними учасниками якого стали учні. Школярі провели соціальне опитування в шести селах Бердичівського району і умовно цю територію було названо «Гексадою» (села Садки, Красівка, Дубівка, Малі Гадомці, Закутинці і Сингаївка).


Опитавши згідно складених питань певні категорії населення, а це було 10% від кожного населеного пункту, учасники проекту отримали дані, провели аналіз і у 2016 році відбувся круглий стіл на базі Красівської школи за участі районної та місцевої влад. На семінарі присутні обговорювали ті можливості, які відкриває перед громадою даний проект. Детально розглядалися заходи з енергоефективності, завдяки яким згодом у дитячому садочку Красівки було встановлено твердопаливний котел і дробарку дров для цього ж котла. Виникали спірні питання в деяких речах, були прихильники і противники такої діяльності. Але даний проект, який реалізований завдяки підтримці Програми LINK Регіонального Екологічного Центру для Центральної та Східної Європи, силами БМРГО «Добра справа», ГО ЖОО «Воскресіння» та БОМ «Молодь Бердичівщини», працює у напрямку співпраці, а не критики. Тому вони і вважають, що дискусія повинна бути ґрунтовною, а не простим беззмістовним вереском і ґвалтом, насиченим обвинуваченнями.


Тоді робота учасників проекту була плідна, але минув рік з того часу, відбулися зміни адміністративні та територіальні і, по-суті, у даному регіоні є уже своя влада. За цей час була підготовлена дорожня карта на основі усіх засідань, зібрань, аналізів і опитувань. Її і представили на аналітичній зустрічі-презентації у приміщенні сільської ради села Іванківці у п’ятницю, 21 липня, організатори проекту «Гексада», його активні учасники та ті, кого цікавлять зміни і покращення життя свого населеного пункту, своїх односельців. Проект спрямований і приурочений сталому розвитку власного регіону, а саме – Семенівської сільської ради.


Презентували зібрані дані і звітували про вже здійснену роботу ті ж люди, які плідно та активно працювали увесь цей час над проектом. Це Ольга Ігнатенко і Тамара Малькова – представники МБО «Інформаційний центр «Зелене досьє» та Сергій Щербак – національний експерт з інформування та освітніх програм проекту ЮНІДО-ГЕФ «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлювальної енергії в агрохарчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України».


Завдячуючи цим експертам, присутні мали змогу дізнатися про наболілі проблеми для людей вищевказаних сіл, об’єднаних у проект «Гексада», та показати ці проблеми з іншого боку, з нового погляду, знаходячи шляхи для їх вирішення. Проект «Гексада – енергоефективна громада» є сталим, незмінним, і вже створена своєрідна дорожня карта, якою йшли громадські організації. Так само залишаються 6 обраних населених пунктів, нині готові для загального розгляду результати роботи, які, як сподіваються організатори, посприяють співпраці і складенню стратегічного плану розвитку громади, щоб вдало і правильно використати надані бюджетні кошти.
Найбільш згадуваними під час опитування проблемами стали сміття та каналізація, занедбаність сіл, недоступність соціальних і банківських послуг, погана транспортна інфраструктура, працевлаштування, незадовільне медичне обслуговування та погана якість довкілля. Список можна було б і продовжувати, та Ольга Ігнатенко підвела усіх до того, що найбільшою проблемою є відсутність мобільності, знань і можливостей для реалізації цілей. А для цього, як стверджує експерт, перш за все, потрібно забезпечити доступ до ресурсів кожного жителя громади. І найголовніше місце у цьому посідає Інтернет-мережа. Саме це сприятиме розширенню можливостей і розвитку. Людям не потрібно їхати платити за комунальні послуги. Є Інтернет – можна карткою розрахуватися. Можна легко знайти необхідну інформацію, адрес чи телефон, поповнити рахунок, замовити потрібний товар, відправити електронне звернення, запит чи заявку. «Все, – впевнена Ольга Ігнатенко, – так чи інакше пов’язане з необхідною мережею "Інтернет" і завдяки їй можна пройти багато кроків уперед до саморозвитку і самореалізації».


На зустрічі було зазначено, що це лише перші кроки у напрямку запланованої роботи, але організатори і учасники проекту «Гексада» впевнені, що в подальшому така співпраця може вилитися у злагоджений ритм задля розвитку своєї громади. В сільській раді під час обговорень вже зібралися люди, яким небайдужі проблеми свого населеного пункту. І таких багато, воно готові розвивати відповідально свою громаду і дати їй шанс на гарне майбутнє як для нинішнього, так і для майбутнього покоління. А представники влади Семенівської ОТГ пообіцяли всіляко підтримувати ініціативи представників громадськості, допомагати і співпрацювати у досягненні спільної ефективної мети.

IMG 6278

 

IMG 6281

IMG 6287

IMG 6289

IMG 6295

IMG 6293

IMG 6295

IMG 6297

IMG 6298

IMG 6299

IMG 6301

IMG 6304

IMG 6308

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.