Понеділок, 15 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Нові керівники Бердичівської районної ради успішно провели свою першу сесію

У вівторок 29 серпня відбулась позачергова сесія Бердичівської районної ради, перша відтоді, як новим головою ради стала Софія Томашевська, а новим заступником голови райради – Віталій Вишнівський. Колишні очільники ради Максим Самчик та Олена Рудик сиділи тепер не в президії, а в залі, що зрештою, їм не заважало брати участь в дискусіях з усіх питань, що розглядались на сесії. 

Хоча проведення її мало не зірвалось вже на самому початку, при обговоренні порядку денного. Організатори внесли до нього кілька бюджетних питань (зміни до бюджету на 2017 рік), кілька кадрових питань (в зв’язку із зміною керівництва ради) та основні і дуже болючі питання, пов’язані з реорганізацією освітньої мережі. Так, три школи району: Андріяшівську, Гальчинську та Гардишівську планувалось перетворити у філії опорних шкіл (відповідно, Райгородоцької, Гришківецької та Озадівської), а в останніх двох ще й забрати другу ступінь, тобто залишити лише початкові класи.


Максим Самчик вніс пропозицію зняти з обговорення ці питання, тому що напередодні, на засіданні комісії батьки Гальчинських учнів вже висловили серйозний протест проти такого кроку. Головуюча на сесії Софія Томашевська ж наполягала включити ці питання до порядку денного, а вже в процесі обговорення або прийняти їх або ж відхилити.


Настає мить голосування, і… за порядок денний від голови голосує лише 17 депутатів (рівно половина від спискових 34 депутатів), що не вистачає для прийняття рішення. Голосується пропозиція колишнього голови, і… набирає лише 8 голосів.


Поки нові керівники ради перезирались між собою та депутати оглядались, хто ж як голосував, залунали вигуки: «Закриваймо сесію…» та їм подібні, слово взяв досвідчений депутат вже дуже багатьох скликань райради, Валерій Бабійчук, і переконливим виступом запропонував ще раз повернутись до голосування за порядок денний, що дозволяє регламент (лише один раз).


На цей раз лічильна комісія оголосила, що «за» голосувало 18 чоловік, тому порядок денний вважається прийнятим. До позитивного голосування на цей раз долучився очільник районної лікарні Андрій Мирончук, чим вивів районну раду із організаційного шоку та ступору.


Швидко проголосували депутати зміни в бюджеті та взялись до непростих шкільних. Начальник відділу освіти Оксана Деліо пояснила, що для Андріяшівської школи, яка і раніше була лише початковою майже нічого не зміниться. Тепер вона буде називатись філією Райгородоцької опорної школи, а директор буде називатись завідуючим філією. Викликана необхідність таких змін тим, що саме на опорні школи та їх філії уряд надає додаткові фінансові ресурси для організації більш ефективного навчального процесу.


Важче пішло обговорення реорганізації Гальчинської школи, яку лише планували перетворити в початкову. Я виявилось, після скандальної комісії, відбулось засідання президії районної ради, на яке були запрошені представники батьків з Гальчина, де було прийнято компромісне рішення – школу перейменувати у філію, але ще на один рік залишити в ній функціонування 5-9 класів. На сесії в залі теж сиділо більше десяти Гальчинських представників, які підтвердили свою згоду з таким планом, що й було проголосоване.


Але, крім Гальчинських батьків на сесію приїхали і батьки Гардишівських учнів, де теж планувалось залишити лише початкову школу. І вони ні в яку не хотіли погоджуватись з таким планом реорганізації. Софія Томашевська була вимушена оголосити перерву сесії, щоб дійти згоди з представниками Гардишівської громади. Вони вимагали теж надати відстрочку в один рік з розформуванням 5-9 класів, що в решті-решт і домоглись.


Без особливих емоцій депутати потім затвердили статути вищезазначених опорних шкіл, грошові оцінки кількох земельних та водних ділянок та прослухали відповіді на свої попередні звернення. В цілому, сесія районної ради показала, що незамінних людей немає, і хоч як кричали під час нещодавньої «головрайіади» прихильники Самчика, що рівного йому за розумом немає в усій окрузі, з такою нехитрою, хоча і нервовою роботою, як підготовка та ведення сесії райради Софія Томашевська цілком справилась. 

image sesiya1

image sesiya2

image sesiya3

image sesiya4

image sesiya5

 

magazin odyagu

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.