Субота, 13 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Проект Гришковецької об’єднаної громади на Бердичівщині «зарубали» в ОДА

Ми вже розповідали на сторінках газети про довгі і виснажливі потуги по створенню об’єднаної територіальної громади на теренах Бердичівського району. Після тривалих узгоджень, переговорів та громадських слухань, які тягнулися більш ніж півроку, на область відправили документи по створенню Гришковецької громади у складі дев’яти нинішніх сільрад, розташованих в різних кінцях району. 

Хоча вже на етапі обговорення багато хто казав, що така конфігурація громади не відповідає ні духу, ні букві закону про добровільне об’єднання громад, але «штовхачі» такої моделі об’єднання не зважали на це. Вони стверджували, що ці сільради межують між собою, хоча навіть по карті було видно, що це не так.


І ось у вівторок з обласної державної адміністрації на адресу Гришковецької селищної ради надійшла офіційна відмова у створенні такої громади. Як розповіли журналісту в організаційному відділі Житомирської ОДА, до аналізу документів були залучені спеціалісти всіх департаментів, а особливо земельних спеціалістів з держгеокадастру. Їхній висновок засвідчив, що вказані сільські ради все-таки не межують між собою, що є прямим порушенням статті 4 Закону.


Які подальші дії мають бути всіх залучених у процес об’єднання сторін, поки що не зрозуміло. Чи потрібно проводити знову весь цикл для іншої конфігурації громади, чи, може, просто виключити дві сільради, які не межують з іншими, чи залишити все, як є. Всі ці питання знову постануть на порядку денному політичного життя в районі, а, можливо, й вмісті.


Як на мене, то ясності міг би надати спільний форум всіх депутатів всіх сільських рад району, адже саме депутати сільрад згідно із законом є головними діючими суб’єктами процесу об’єднання, але ще ніхто і ніколи не пробував їх зібрати разом, щоб почути або виробити консолідоване рішення. Можливо, на такий форум варто було б запросити і депутатів Семенівської громади та й депутати міської ради були б не зайвими.


Думаю, що нове керівництво Бердичівської районної ради дослухається до такої пропозиції і процес об’єднання вдасться перевести з кулуарних домовленостей в публічну площину, що сприятиме не лише підвищенню авторитету організаторів такого форуму, але й покращенню взаєморозуміння між формально роз’єднаними громадами міста і району, а насправді і ментально, і функціонально, і географічно, і історично єдиними.

gromada1

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.