Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

На Бердичівщині виплатять гроші постраждалим від граду

Про це йшлося на позачерговій сесії Гришковецької селищної ради, яка відбулась у четвер. Одним єдиним питанням порядку денного стало затвердження актів обстеження та дефектних актів пошкоджених дахів жителів селища. 

В сесії приймав участь голова районної державної адміністрації Едуард Євгенович Томашевський. Він розповів, що гроші з обласного бюджету на допомогу потерпілим жителям Бердичівського району вже прийшли – 1,5 мільйона гривень. Від граду в районі постраждали мешканці селища Гришківці та сіл Скраглівка, Райки, Бистрик.

Після попередніх підрахунків попередньо планується, що ці гроші, півтора мільйона розподілити порівну між всіма постраждалими пропорційно пошкодженим листам шиферу на дахах житлових будинків. Приблизно по 50 гривень за листок шиферу. Хоча такий порядок може ще змінити сесія районної ради, яку буде скликано відразу, як із сільських та селищної ради надійдуть всі необхідні документи.

В Гришківцях мешканці написали 635 заяв на ім’я селищного голови з проханням про допомогу. Але всі ці заявники не ходили до селищної ради, а до них додому прийшли депутати, взяли в них заяву та склали акт обстеження пошкоджень. За цими актами в селищі град пошкодив 11447 шиферин, з них – 7974  на дахах жилих будинків та 3473 шиферини на сараях та інших прибудинкових спорудах.

Тим, хто вже отримав шифер від депутата, інших благодійників чи оформив страхування і очікує виплат від страхової компанії, сказали, що гроші від райдержадміністрації (передані з обласного бюджету) давати вже не будуть.

Тепер, ті, хто хоче отримати таку компенсацію мусить у найкоротший термін подати особисто до селищної ради копію свого паспорта та коду, написати заяву на ім’я голови РДА Едуарда Томашевського, в якій вказати номер банківського рахунку, на який можна перерахувати кошти. Чиновники РДА спочатку хотіли передати ці кошти через листонош, але Укрпошта виставила рахунок за такі послуги розміром у 28 тисяч гривень. Оскільки ці півтора мільйона заплановані на допомогу людям, то з них кошти на доставку брати не можна, а в інших складових районного бюджету такої суми теж не передбачено, отже – тільки на банківський рахунок (можливо картковий).

Якщо хтось із тих людей, дахи яких були пошкоджені і відповідно задокументовані (лише в перші дні після граду) не прийде тепер до селищної ради, не напише заяву і не принесе копії документів, то грошей не отримає. Не отримають його  грошей й інші постраждалі. Прийде кінець року, і залишок коштів повернеться до обласного бюджету.

Олександр Доманський

P.S.В суботу перші жителі селища почали приходити в селищну раду писати заяви, і стало зрозуміло, що простим цей процес не буде. Ті не взяли копії документів, ті не знають номер картки чи рахунку, а інші не стримують емоцій щодо розміру компенсацій за лист шифера. Словом, догодити всім абсолютно нереально. Люди не хочуть цінити,що фактично це акт доброї волі влади, і якби губернатор не був нашим земляком, то і цих грошей район би не отримав.

GR1

GR3

 

kolibris robota

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.