Четвер, 27 Січня

На Бердичівщині провалилась чергова спроба Максима Самчика створити під себе неспроможну громаду

Писали ми про створення об’єднаних громад на Бердичівщині вже немало, але кінця-краю цьому процесу поки що не видно. Черговий імпульс йому надала нещодавня зустріч голови облдержадміністрації з сільськими головами, де він пояснив, чому область не підтримала проект Гришковецької роз’єднаної (бо сільські ради не мали спільних меж) громади та закликав продовжити пошуки компромісних рішень.

Група під керівництвом колишнього голови районної ради Максима Самчика зробила вчора ще одну спробу створити громаду з лояльних до нього сільських рад. А саме, на сесії Гришковецької селищної ради прийняти рішення про утворення такої ж мало спроможної та некомпактної об’єднаної громади без двох сільрад( Слободищанської та Малосілківської), які явно не межують з іншими.


Мало того, що ця пропозиція не обговорювалась на комісіях селищної ради, та й саму сесію призначили зненацька (депутатів повідомили лише напередодні), але її проведення взагалі відбувалось з грубими порушеннями регламенту. Спочатку призначили на 17.00, потім перенесли на 18.00, але депутати, які зібрались на призначений час не змогли розпочати засідання. Виявилось, що селищна голова не приїхала ще з робочої поїздки у Вінницьку область.


Крім депутатів до селищної ради прийшла «група підтримки» об’єднання, учасники якої заявили, що будуть чекати голову хоч до пізньої ночі, аби провести цю сесію. О 19.00 ситуація не змінилась, тому кілька депутатів, і я в тому числі розійшлись хто по домівках, хто по справах. Що було далі мені переповідали вже очевидці подій.


Ближче до восьмої години вечора Ірена Лісова, нарешті приїхала, і сесію розпочали. Проголосували за кілька земельних питань, на вирішення яких вже давно чекали жителі селища і приступили до об’єднавчого питання. Крім Максима Самчика та його гришковецьких прихильників дочекались відкриття сесії і троє обласних депутатів від Радикальної партії, які теж виступали і закликали створити цю громаду, але врешті-решт проговорились, що коли прийде до влади їх партія, вони все одно все переміняють.


Коли дійшла черга до голосування, більшість присутність виявилась розчарованою. За громаду з семи сільських і однієї селищної ради проголосували лише 11 з присутніх 16 депутатів, що недостатньо на один голос для прийняття позитивного рішення. Здоровий глузд у цьому випадку все-таки переміг. На питання «Що робити далі?», поки що відповіді в районі немає.


Я вважаю, що рівень адміністрація-районна рада-сільські голови вже все, що міг у питанні об’єднання-роз’єднання зробив. Потрібно опускати обговорення і висловлення пропозицій як мінімум на рівень депутатів сільських рад, а можливо й на рівень простих мешканців району у вигляді аналогу місцевого референдуму. Це дозволить значно легітимізувати як пропозиції, так і рішення щодо адміністративної реформи Бердичівщини. 

karta plan

 

kolibris robota

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.