Депутати призначили міському голові Бердичева щомісячну премію у 75% від посадового окладу — РІО Бердичів

Середа, 18 Липня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Депутати призначили міському голові Бердичева щомісячну премію у 75% від посадового окладу

Найбільш бурхливим в обговореннях за всю сесію міської ради, що проходила сьогодні в актовій залі, стало прийняття рішення щодо преміювання міського голови Василя Мазура в контексті питання «Про внесення змін до рішення міської ради від 29.03.2016». Час, витрачений на виказування думок депутатів різних політичних фракцій рахувався не на кілька хвилин, а бажаючих виступити все більшало і більшало.

Ба, більше того, сам міський голова, який не голосував за це через конфлікт інтересів, встав і покинув актову залу, аби не вислуховувати численні претензії і не брати участь у сутичках. А причина для таких була. Адже на початку в рішення вносилася сума преміювання у розмірі 40% від посадового окладу з урахуванням надбавки з ранг, вислугу років та надбавки за високі досягнення у праці або виконання важливої роботи. Причому суму можна було зробити і меншою, визначеною відповідним розпорядженням в межах фонду оплати праці. Проте перед початком обговорення секретар міської ради зачитав поправку до рішення, яку обговорили і підтримали три постійні передсесійні комісії. В ній же розмір преміювання зріз з 40% до 75% посадового окладу і преміювання це здійснюватиметься щомісячно.


І тут вже у залі почався справжній конфлікт, а думки абсолютно розділилися. Найперше виступив депутат від ВО «Свобода» Олексій Побережний з чіткою позицією, що фракція не підтримає дане рішення, бо навіть 40% щомісячної премії – це серйозний удар по міському бюджету. До аргументів він додав і те, що зазвичай керівники опубліковують інформацію про те, чим займаються і за що їм мають надавати премію.
Далі естафету перейняв депутат від ВО «Батьківщина» Олег Радецький, зазначаючи, що преміювання здійснюється для тих, хто показує високі досягнення у роботі. А він не бачить жодного досягнення міського голови, за яке варто виділяти такі гроші, лишень невирішені проблеми води, доріг та безпритульних собак.


Та були у цьому питанні і прибічники Василя Мазура, котрі стали на захист міського голови, виклавши власні аргументи щодо прийняття вищевказаного рішення. Депутат від партії «Солідарність», директор НВК №10 Наталія Рибак звернулася до усіх з проханням не зводити це питання до політичного рангу, адже будь-який керівник бере на себе колосальну відповідальність і мер Бердичева – не виняток. Крім того, виступаюча додала, що недоліки, як і у всіх керівників, є, але вони вирішуються поступово і міський голова працює над цим, а в інших містах міські голови теж не можуть похвалитися ідеальністю свого міста, але премії за це їх ніхто не позбавляє.
Проте найбільший фурор і шалені оплески зали викликала депутат від того ж таки БПП «Солідарність» Ірина Тонкошкура, давши відсіч Олексію Побережному, що, мовляв, на відмінну від нього Василь Мазур багато чого робить, хоч і поступово, але результати його роботи видні і перш ніж критикувати, варто почати з себе.


Слідом виступила і заступник міського голови Валентина Адаменко, вказавши, що з початку антитерористичної операції міська влада активно допомагала і фінансово, і речами, і що діти працівників міської ради власноруч побували в самому пеклі. Також заступник додала, що проблеми доріг, води і собак існують не лишень у нас і це не напряму залежить від міського голови. Все по можливості робиться, але щодо тих самих собак, то вже двічі проводився тендер на будівництво притулку і двічі він не проходив, хоча кошти виділені на це. А стосовно досягнень, то прихильники рішення преміювати Василя Мазура перелічили появу сучасного «Центру жінки», утеплення фасаду міської лікарні, оновлення приміщення гнійної хірургії під дитячу поліклініку, появу ДЮСШ ім. В.О. Лонського, спортивний майданчик в центрі міста, площа, амбулаторії, допомога військовослужбовцям і багато іншого – все це велика робота, на якій міська влада не зупиняється.


Своє слово після усіх бажаючих виступити сказав і депутат обласної ради від «Радикальної партії» Ілля Смичок, зазначивши, що все перелічене є прямими обов’язками міського голови і він має це робити. А взагалі, як додав депутат, Василь Мазур міг би зробити жест доброї волі і самостійно відмовитися від премії, але таку думку більшість у залі не підтримали.


Як результат, депутати проголосували позитивно за це питання з поправкою у 75% від посадового окладу: 22 голоси «за», 5 – «проти» і 2 – «утримались».

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.