За борг у 72 мільйона гривень, газ для бердичівських комунальних котелень можуть відключити — РІО Бердичів

Субота, 15 Грудня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

За борг у 72 мільйона гривень, газ для бердичівських комунальних котелень можуть відключити

У четвер відбулась позачергова сесія Бердичівської міської ради. З чотирьох запланованих в порядку денному питань три стосувались комунального підприємства «Бердичівтеплоенерго». До цього підприємства напередодні надійшло повідомлення про те, що всі комунальні котельні міста відключать з 22 січня від газопостачання в разі несплати хоча б частини боргу. 

Для того, щоб котельні не відключили міський голова вирішив дати для комунального підприємства 2 мільйони гривень з міського бюджету. Але розпоряджатись одноосібно грошами бюджету, згідно нашого законодавства, не може ніхто, навіть міський голова. Тому для прийняття такого рішення і скликали позачергову сесію.

Асенизатор

Депутатам роздали проекти їх рішень щодо внесення змін до бюджету, про внесення змін до цільової програми і врешті-решт про відшкодування різниці в тарифах. Як розповів присутнім заступник міського голови Сергій Онофрійчук, вирішили задля усунення кризової ситуації з теплом, зменшити витрати на ремонт доріг, тому що дороги взимку не ремонтують. А виникла різниця в тарифах тому, що тариф на тепло не покриває реальних витрат, які несе комунальне підприємство.

Депутати активно включились в обговорення ситуації і задали кілька питань, відповіді на які могли б шокувати. Саме тоді і стало відомим, що борг за газ складає таку величезну суму – 72 мільйони гривень. Щоправда керівник теплоенерго зазначив, що 17 мільйонів з них,  це штрафи та пені, які може колись скасуються чи відсудяться. Боргу за електроенергію поки що немає, але в кінці місяця буде. Міський голова додав, що на жаль, реструктуризація плати за газ не спрацювала, досягнутих домовленостей постачальники газу, а головне, «Нафтогаз України», не дотримуються.

Здавалося б, на сесії зробили гарну справу, вирішили серйозну проблему, і взагалі, мер і депутати тільки й думають про те, щоб бердичівляни не замерзли в своїх оселях. На цьому можна було б поставити крапку, якби не знати, як подібні проблеми вирішуються в сусідніх містах.

А в сусідніх містах (Калинівка, Козятин, Хмільник) боргу за газ немає взагалі, як немає взагалі вже більше десяти років і квартальних котелень, які опалюють багатоквартирні житлові будинки .

Якби в 2003 – 2008 роках в Бердичеві не боролись з встановленням  індивідуального опалення, а планово закривали котельні, то давним-давно вже й забули про те, що хтось когось відключить, що борги сягають астрономічних величин, і т.д. і т.п.

А грошей, які за ці роки з міського бюджету витратили на модернізації та реконструкції котелень і теплотрас та оплату боргів несумлінних споживачів, могло б,  напевно, вистачити на ремонт і асфальтування всіх міських вулиць.

Міський голова не захотів визнати свою помилку в цьому питанні ні десять років тому, ні п’ять років тому. Не хоче визнавати цього і зараз, накопичуючи борги і проблеми. А допомагають йому в цьому і депутати, які затвердили в минулому році перспективну програму розвитку житлово-комунального господарства знову з квартальними котельнями, які пожирають газ і гроші, вічними ремонтами теплотрас, задля яких ріжеться навіть новенький асфальт і безнадійними боржниками, які десятиліттями не платять за тепло, бо знають, що його їм аж ніяк не відключать.

Олександр Доманський

P.S. В Хмільнику саме зараз продають з аукціону будівлі колишніх котелень під спортзали, офіси чи житло ... (посилання)

teplo1

teplo2

teplo3

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.