Чи зможуть відкинути амбіції сторони екологічного конфлікту на Бердичівщині? — РІО Бердичів

Субота, 15 Грудня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Чи зможуть відкинути амбіції сторони екологічного конфлікту на Бердичівщині?

В середу 18 січня в малому залі райдержадміністрації пройшло засідання спеціальної екологічної комісії, яку створили для вирішення екологічних проблем сіл Скраглівка, Райки, Швайківка та Слободище, які потерпають від забруднення річки Гнилоп’ять міськими каналізаційними стоками.

Асенизатор

Ну, тобто, як в класично описаному сюжеті справжнього бюрократа  – якщо хочеш завалити якусь проблему, створи комісію по її вирішенню.

На засідання цієї комісії прийшли сільські голови вище вказаних сіл та відомі природоохоронні активісти району – Юрій Михальчук та Олег Козловський (саме вони є авторами тексту звернення голів сільських рад до міського голови та районної ради до міського голови). Також на засідання був запрошений керівник організації, яка раніше називалась санстанція, а нині її назву запам’ятати і зрозуміти дуже важко (ще важче зрозуміти її обов’язки і повноваження) Валерій Биков. Вів засідання неперевершений майстер бюрократичних і політичних колізій Віктор Лащук.

Козловський розповів, що він активно працює з правоохоронними структурами, але подробиці щодо слідства говорити відмовився. Більшу частину засідання члени комісії вирішували як би це ще кудись лист написати в Житомир, чи Київ, щоб хтось звідкись подіяв на міського голову Бердичева. Про те, що його кабінет знаходиться за 300 метрів від місця проведення комісії, і цю відстань можна подолати за десять хвилин, щоб зустрітись віч-на-віч з Василем Мазуром та реально щось вирішити, ніхто з присутніх не подумав.

І саме цю сентенцію взяв на озброєння міський голова наступного дня на сесії міської ради, де знову мова пішла за екологічні проблеми. Коли в нього депутати кілька разів запитували чи дав він відповідь на звернення сільських голів, яке надійшло більше місяця тому, він жодного разу не дав прямої відповіді, а лише наполягав, що той, хто дійсно хоче реально вирішити якусь проблему повинен не звернення писати, а приходити, говорити і домовлятися. А якщо займатись бюрократичної перепискою, то до звернення слід було додати додаткові документи. А аналогічне звернення районної ради запропонував спочатку обговорити на всіх депутатських комісіях (див. вище другий абзац статті) та лише  потім давати якусь відповідь.

Олег Козловський і тут був присутній та розповів, що в нього є всі необхідні документи, які він може надати всім зацікавленим сторонам. Ось тут і виникає питання, а хто ж в чому є зацікавленим? Якщо просто здіймати шум і галас і набивати собі якісь рейтинги, тоді потрібно писати листи і звернення. А якщо вирішити проблему, то слід сідати за стіл і вирішувати, наприклад, як  спустити Скраглівський став, щоб відремонтувати каналізаційний дюкер, який лежить на дні річки, і скоріше за все, має пошкодження в цьому місці. А це зона відповідальності саме Скраглівського сільського голови, та й інших голів  сіл нижче за течією. Та інші технічні та економічні питання, які дозволять якщо не зняти, то хоча б зменшити масштаб екологічного лиха.

komisiya1

komisiya2

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.